Plecaki szkolne dla chłopca i dziewczynki – Nasze propozycje

Pora powrotu do szkoły zbliża się nieubłaganie. Promocja do następnej klasy to nowe wyzwania dla każdego ucznia, dlatego warto odpowiednio wcześniej zadbać o niezbędne artykuły szkolne. Oto plecaki dla chłopców i dziewczynek, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym uczniom!

Plecak dla dziecka – jaki wybrać?

Efektowny i ciekawy wygląd odgrywa kluczową rolę podczas wyboru plecaka, który zadowoli każde dziecko. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby produkt tego typu charakteryzował się parametrami o dużym poziomie funkcjonalności. Plecak szkolny powinien posiadać przynajmniej kilka przegródek wyposażonych w zamki błyskawiczne, aby dziecko mogło swobodnie oddzielić miejsce na książki i zeszyty od lunch-boxów. Równie istotne znaczenie ma pojemność, która będzie dostosowana do potrzeb użytkownika. Niektóre z produktów dostępnych na rynku cechują się zbyt małymi rozmiarami, co może skutkować problemami z pomieszczeniem wszelkich niezbędnych artykułów papierniczych. Ważną rolę odgrywa także wyprofilowanie pasów naramiennych, które w najlepszych modelach wyposażone są w oddychające poduszki. Elementy te poprawiają wygodę noszenia plecaka, co jest niezwykle istotne w przypadku dbania o właściwą postawę ciała dziecka.

Najlepsze plecaki dla chłopców

Znając podstawowe parametry wysokiej jakości plecaków, warto przejść do wyboru konkretnego modelu. W przypadku najmłodszych odpowiedni wygląd odgrywa kluczową rolę, dlatego zawsze należy przedstawić dziecku dostępne opcje i zapoznać się z jego opinią. Plecaki dla chłopców w wieku szkolnym mają z reguły standardowy krój, umożliwiając pakowanie przedmiotów poprzez górną przegródkę. Przydatne okazują się również zewnętrzne kieszenie, w których swobodnie można transportować bidon z wodą lub inne podręczne akcesoria codziennego użytku. Kolorystyka najpopularniejszych modeli bazuje na odcieniach niebieskiego, zielonego oraz szarego, a wartością dodaną jest nawet najmniejszy emblemat w kształcie dinozaura, ulubionego superbohatera lub postaci z kreskówki. Najlepszy plecak do szkoły to w przypadku chłopca ten, który będzie mógł z dumą zaprezentować swoim klasowym kolegom!

Nie tylko róż, czyli plecaki dla dziewczynek

W przypadku małych księżniczek kolorystyka oraz ilość błyszczących elementów będą odgrywać największe znaczenie. Plecaki tego typu są najczęściej mniejsze pod względem rozmiarów, a także cechują się zredukowaną masą. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się produkty, które swoim kształtem nawiązują do wybranych zwierząt lub postaci z bajek. Okazuje się bowiem, że dodanie niewielkich elementów w postaci króliczych uszu lub kolorowej grzywy jednorożca, podnosi w oczach dziecka wartość całego produktu o kilka poziomów! Szczególnie ciekawą opcją są plecaki, których zewnętrzną warstwę stanowi materiał tekstylny o śliskiej fakturze. W tego typu rozwiązaniach często wykorzystywany jest brokat, a dużą zaletą funkcjonalną jest niski stopień osadzania się brudu oraz łatwość czyszczenia. Poszukując idealnego plecaka – zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka – warto zapoznać się z asortymentem sklepów CCC. Możliwość dokonania zakupu w sposób stacjonarny oraz poprzez platformę internetową, umożliwia przejście przez etap wyboru idealnego plecaka w sposób łatwy i przyjemny. Bogata oferta CCC – również w kategorii produktów skierowanych do dzieci – jest gwarancją znalezienia plecaka, który dumnie posłuży pociechom jako towarzysz codziennych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo