Kiedy przelewy 800 plus luty 2024? Niektórzy otrzymają pieniądze wcześniej niż zwykle

Od stycznia rodzice otrzymują świadczenie wychowawcze w wysokości 800 zł na dziecko. ZUS wyznaczył kilka terminów wypłat w każdym miesiącu, ale harmonogram może ulegać zmianom ze względu na układ kalendarza. W lutym taka sytuacja zdarzy się dwukrotnie. Kiedy przelewy 800 plus luty 2024?

Kiedy przelewy 800 plus luty 2024?

Od początku tego roku rodzice otrzymują o 300 zł więcej świadczenia wychowawczego, czyli zamiast 500 zł na konta co miesiąc trafia i będzie trafiać – 800 zł. Waloryzacja powinna nastąpić automatycznie, z urzędu, a zatem nie są potrzebne żadne dodatkowe wnioski. Jeśli dotychczas podwyższone świadczenie nie wpłynęło na konto, to prawdopodobnie pojawi się w lutym z wyrównaniem.

Zgodnie z harmonogramem ZUS-u terminy wypłat świadczenia pozostają takie same jak przed podwyżką. Pieniądze będą wypłacane 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 lub 22 dnia każdego miesiąca.

Co ważne, we wskazanych terminach środki powinny już być na koncie. Jeśli zatem któraś z tych dat wypada w weekend lub święto, pieniądze mają pojawić się na koncie wcześniej, w poprzedzający dzień roboczy. W lutym taka sytuacja zdarzy się dwukrotnie – 4 i 18 lutego wypada bowiem w niedzielę. Dlatego przelewów należy spodziewać się w piątek 2 i 16 lutego.

Zobacz: Do kiedy można składać wnioski na 800 plus, aby nie stracić świadczenia? Ta data zadecyduje o terminie wypłaty

Wypłaty 800+ luty 2024. Co z wnioskiem?

1 lutego ZUS uruchomił procedurę składania wniosków o świadczenie wychowawcze 800 plus na kolejny okres świadczeniowy. Aktualnie rodzice mają przyznane prawo do wypłat wyłącznie do końca maja. Aby kontynuować pobieranie dodatku bez żadnych przerw i opóźnień, należy złożyć wniosek maksymalnie do 30 kwietnia. Złożenie dokumentu później może skutkować przesunięciem wypłat w nowym okresie świadczeniowym nawet od dwa miesiące.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną poprzez:

  • Platformę PUE ZUS,
  • aplikację mobilną mZUS
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia,
  • bankowość elektroniczną.

Sprawdź: Jak sprawdzić kiedy 800 plus? W tych terminach rodzice mogą spodziewać się przelewów

Rodzice pytają o 800+ w lutym

Kiedy wypłaty 800+ luty?

800 plus w lutym powinno pojawić się na kontach: 2 lutego (piątek),
4 lutego (niedziela, dlatego przelew w piątek 2 lutego), 7 lutego (środa), 9 lutego (piątek), 12 lutego (poniedziałek), 14 lutego (środa), 16 lutego (piątek), 18 lutego (niedziela, dlatego przelew w piątek 16 lutego), 20 lutego (wtorek), 22 lutego (czwartek).

Obrączki ślubne, Pierścionki zaręczynowe

Biżuteria na zawsze

Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się – przynajmniej z założenia i tradycji – przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo