Przywiązała córkę do ławki, żeby móc spokojnie grillować. “Nie widzę w tym nic złego”

Rodzice znów podzieleni. Tym razem za sprawą filmu na TikToku, w którym mama chwali się, że przywiązała córkę do drewnianej ławki za pomocą smyczy, bo spokojnie móc zająć się ogrodowymi przyjemnościami. Co o tym sądzą internauci?

Grillowanie w ogrodzie to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak dla rodziców małych dzieci, może to być wyzwanie. Dzieci są ciekawe świata i chcą biegać, co może stanowić zagrożenie, zwłaszcza gdy w pobliżu jest otwarty ogień. Na popularnej platformie TikTok, użytkowniczka o nazwie @tunaandnoods podzieliła się swoim pomysłem na bezpieczne grillowanie z małym dzieckiem. Filmik pokazuje, jak przywiązała swoją córkę do ławki ogrodowej za pomocą długiej smyczy. Dzięki temu mogła spokojnie grillować i pracować w ogrodzie, mając pewność, że jej córka jest bezpieczna.

@tunaandnoods This is a total game changer!! I can grill, garden and play with my daughter and know he is safe! 🥰🥰🥰 #kidsoftiktok #babyleash ♬ Jackass – TV Theme Players

Reakcje rodziców

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy rodzice przyznali, że również zdarzyło im się przywiązywać dziecko, aby nie uciekało lub nie zrobiło sobie krzywdy. Wśród komentujących znalazły się jednak również osoby twierdzące, iż smycze są przeznaczone jedynie dla psów.

Cieszę się, że nie jestem jedyną mamą, która wpadła na taki pomysł. Czułam się winna

Mój mąż przypinał tak szczeniaczka, żeby nie uciekał…

To zaj**y pomysł, bo dziecko nie wie, że jest ograniczane, a w kojcu, wie, że je zamknęłaś hahaha

Moja mama robiła to już prawie 60 lat temu. Przywiązywała malucha, aby mogła pracować na zewnątrz, wieszać ubrania i tak dalej.

Większość komentarzy pod filmem jest pozytywna. Część rodziców przyznaje, że robi to samo i miało z tego powodu poczucie winy. Dzięki temu filmikowi uświadomili sobie, że nie tylko oni są “podłymi rodzicami”. Sama autorka filmu przyznała, że miała duże obiekcje przed zamieszczeniem go w sieci. Bała się linczu, jednak pozytywne komentarze uświadomiły jej, że tak naprawdę pomogła innym rodzicom.

Bałam się zamieścić ten wpis. Cieszę się jednak, że mogłam pomóc i dostać od Was trochę szalonego wsparcia.

Bezpieczeństwo czy ograniczanie wolności?

Niektórzy mogą argumentować, że przywiązywanie dziecka do drzewa lub ławki ogranicza jego wolność. Jednak jak zauważyła jedna z mam, w odróżnieniu od łóżeczka z prętami, dziecko nie czuje się zamknięte. Inna mama dodała, że jej córka jest małą uciekinierką, która niczego się nie boi. W takim przypadku, smycz może zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo.

Sprawdź: Podwójne 500 plus na dziecko co miesiąc. Dodatkowe środki wypłacane są przez 2 lata. Kto je otrzyma?

Grillowanie w ogrodzie z małymi dziećmi może być wyzwaniem. Jednak dzięki kreatywnym rozwiązaniom, takim jak to pokazane na TikToku, można cieszyć się tą aktywnością, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo swoim pociechom. Pamiętajmy jednak, że każde dziecko jest inne i to, co działa dla jednego, może nie działać w innym przypadku. Kluczem jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania, które będzie pasować do dziecka i danej sytuacji.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo