Serce wcześniaka zatrzymało się na 22 minuty. Aż trudno uwierzyć w to, co stało się później!

O prawdziwym cudzie mogą mówić rodzice dziewczynki urodzonej w 27 tyg. ciąży, której serce zatrzymało się na 22 minuty! To, co stało się później zadziwia nawet lekarzy.

Dziewczynka musiała zostać poddana operacji

Lacey Sherriff urodziła się w 27 tygodniu ciąży w Londynie. Od pierwszych dni życia musiała walczyć o przetrwanie. Ważyła zaledwie 635 gramów, a lekarze stwierdzili u niej martwicze zapalenie jelit. W takich przypadkach wymagane jest wyłonienie stomii, która tworzy zastępcze ujście jelit przez powłoki brzuszne. Dziewczynka musiała więc już w piątej dobie życia przejść poważną operację. Jak przyznali rodzice Lacey w rozmowie z BBC, byli przygotowani na najgorsze.

Mała wojowniczka

W czasie operacji organizm dziewczynki walczył o życie. Jej serduszko zatrzymało się, aż dwukrotnie w czasie zabiegu. Najpierw na 12 minut, a następnie na 10, co łącznie daje 22 minuty bez akcji serca! Lekarze przyznali, że takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko i nazwali Lacey małą wojowniczką. Anestezjolog, który był obecny w czasie operacji dziewczynki, mówił w rozmowie z BBC, że mała praktycznie “umarła” i powróciła do życia dwa razy w przeciągu trudnego zabiegu. Rodzice nie kryli, że był to dla nich bardzo emocjonujący i trudny moment.

-Baliśmy się, że nie przeżyje operacji i myśleliśmy, że będziemy rejestrować narodziny i śmierć w tym samym czasie. To był emocjonalny rollercoaster- mówiła matka Lacey w rozmowie z dziennikarzem BBC.

Po operacji, która zakończyła się pomyślnie, mała została zatrzymana w szpitalu na około 3 miesiące, po czym została wypisana do domu.

Zobacz też:

Rok pełen nadziei

Lacey niedawno obchodziła pierwsze urodziny i przeszła zabieg usunięcia stomii. Lekarze przyznają, że to niesamowite, że dziewczynka rozwija się prawidłowo, a zatrzymanie akcji serca na aż 22 minuty nie spowodowało u niej żadnych komplikacji. Mała będzie musiała być pod opieką specjalistów i chodzić na regularne badania kontrolne, jednak mimo to Lacey jest w stanie wieść normalne życie. Rodzice dziewczynki nie posiadają się ze szczęścia, a lekarze są dumni ze swojej dzielnej pacjentki. Dziewczynka udowodniła, jak silna może być wola życia.

Zobacz też:

[Zdjęcie główne: Depositphotos]

Dodaj komentarz

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Torty weselne

Tort Weselny

Tort weselny to tradycyjny deser podawany na przyjęciu weselnym. Według tradycji brak tortu na weselu oznacza brak słodkiego życia po ślubie, także lepiej nie ryzykować. Obecnie na rynku ślubno-weselnym możemy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo