Serce wcześniaka zatrzymało się na 22 minuty. Aż trudno uwierzyć w to, co stało się później!

O prawdziwym cudzie mogą mówić rodzice dziewczynki urodzonej w 27 tyg. ciąży, której serce zatrzymało się na 22 minuty! To, co stało się później zadziwia nawet lekarzy.

Dziewczynka musiała zostać poddana operacji

Lacey Sherriff urodziła się w 27 tygodniu ciąży w Londynie. Od pierwszych dni życia musiała walczyć o przetrwanie. Ważyła zaledwie 635 gramów, a lekarze stwierdzili u niej martwicze zapalenie jelit. W takich przypadkach wymagane jest wyłonienie stomii, która tworzy zastępcze ujście jelit przez powłoki brzuszne. Dziewczynka musiała więc już w piątej dobie życia przejść poważną operację. Jak przyznali rodzice Lacey w rozmowie z BBC, byli przygotowani na najgorsze.

Mała wojowniczka

W czasie operacji organizm dziewczynki walczył o życie. Jej serduszko zatrzymało się, aż dwukrotnie w czasie zabiegu. Najpierw na 12 minut, a następnie na 10, co łącznie daje 22 minuty bez akcji serca! Lekarze przyznali, że takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko i nazwali Lacey małą wojowniczką. Anestezjolog, który był obecny w czasie operacji dziewczynki, mówił w rozmowie z BBC, że mała praktycznie “umarła” i powróciła do życia dwa razy w przeciągu trudnego zabiegu. Rodzice nie kryli, że był to dla nich bardzo emocjonujący i trudny moment.

-Baliśmy się, że nie przeżyje operacji i myśleliśmy, że będziemy rejestrować narodziny i śmierć w tym samym czasie. To był emocjonalny rollercoaster- mówiła matka Lacey w rozmowie z dziennikarzem BBC.

Po operacji, która zakończyła się pomyślnie, mała została zatrzymana w szpitalu na około 3 miesiące, po czym została wypisana do domu.

Zobacz też:

Rok pełen nadziei

Lacey niedawno obchodziła pierwsze urodziny i przeszła zabieg usunięcia stomii. Lekarze przyznają, że to niesamowite, że dziewczynka rozwija się prawidłowo, a zatrzymanie akcji serca na aż 22 minuty nie spowodowało u niej żadnych komplikacji. Mała będzie musiała być pod opieką specjalistów i chodzić na regularne badania kontrolne, jednak mimo to Lacey jest w stanie wieść normalne życie. Rodzice dziewczynki nie posiadają się ze szczęścia, a lekarze są dumni ze swojej dzielnej pacjentki. Dziewczynka udowodniła, jak silna może być wola życia.

Zobacz też:

[Zdjęcie główne: Depositphotos]

Dodaj komentarz

Wcześniak

Światowy Dzień Wcześniaka

Światowy Dzień Wcześniaka jest obchodzony 17 listopada. Z okazji tego święta każdego roku w wielu miastach w całej Polsce oraz na świecie organizowane są obchody obfitujące w szereg warsztatów, wykładów...

Czytaj dalej →
Wcześniak

Kiedy dziecko jest wcześniakiem?

O porodzie przedwczesnym mówi się wówczas, kiedy dziecko przyszło na świat przed 37. tygodniem ciąży. Poza tym, w okresie, w którym się urodziło, wyróżnia się kilka stanów wcześniactwa. Poród, który...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Jak wybrać łóżeczko dla dziecka?

Pojawienie się na świecie małego człowieka to prawdziwa rewolucja w życiu. Warto przygotować się do tego, jeszcze zanim nastąpi poród. Spakowana walizka do szpitala, wyprawka w domu, fotelik samochodowy, wózek… Lista jest długa, a...

Czytaj dalej →
Zdrowie dziecka

Morfologia u dzieci

Morfologia u dzieci na czczo to wydarzenie o wiele bardziej doniosłe niż analogiczne, rutynowe badanie dorosłego. Podczas gdy uświadomieni dorośli regularnie wykonują badania profilaktyczne, u dziecka pobieranie krwi wiąże się...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general