Sięgnęłam do apteczki i odplamiłam ulubione skarpetki. Mama pytała, czy są nowe i nie mogła uwierzyć

Wiele osób zastanawia się, jak doprać skarpetki, nie wiedząc, że nie trzeba inwestować w drogie detergenty. Świetne środki odplamiające znajdziemy bowiem w domu. Sprawdź, co zrobić, by skarpetki odzyskały śnieżnobiały kolor. Triki są proste i niezawodne.

Skarpetki zazwyczaj wkładamy do pralki i pierzemy z dodatkiem proszku do prania. W efekcie pozostają na nich brzydkie plamy, których z czasem praktycznie nie da się usunąć. Na szczęście możesz to zrobić prostymi, tanimi metodami. Sprawdź, co będzie ci potrzebne i bierz się do roboty. Materiał będzie tak czysty, że będzie wyglądał jak nowy.

Sprawdź: Niezawodny trik naszych babć na czyste ubranka niemowlęce. Wlewam pół szklanki do pralki i mam spokój

Jak doprać białe skarpetki? Pomoże ci soda oczyszczona

Jeśli chcesz wyczyścić białe skarpetki, wykorzystaj sodę oczyszczoną, którą zapewne masz w swojej kuchni. Połącz produkt z niewielką ilością wody, by utworzyć gęstą pastę. Nałóż preparat na zabrudzone skarpetki i odczekaj kilkanaście minut. Później wypierz je w pralce w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by nie prać skarpet w brudnym urządzeniu, gdyż na materiale może osiąść brud, szybko zszarzeje i cała praca pójdzie na marne.

W czym namoczyć brudne skarpety? Pomoże ci aspiryna

Innym trikiem na wyczyszczenie skarpetek jest wykorzystanie aspiryny. Mało kto zdaje sobie sprawę, że niepozorne kapsułki działają odplamiająco. Wystarczy, że skruszysz 5 tabletek i rozpuścisz je w wodzie. Namocz skarpetki w powstałym roztworze i odczekaj około 30 minut. Później wypierz je w pralce, a będą czyste jak łza.

Sprawdź: Czyszczenie pralki sodą oczyszczoną. Jak wyczyścić pralkę sodą i octem?

Co dodać do prania skarpetek? Wykorzystaj… płyn do mycia naczyń

W przypadku kolorowych skarpetek możesz wspomóc się płynem do mycia naczyń i szarym mydłem. Najpierw namaczaj skarpetki w wodzie z szarym mydłem przez kilkanaście minut, a później włóż je do pralki. Dodaj do bębna kilka kropli płynu do naczyń i standardowe środki czyszczące. Już po jednym cyklu zauważysz, że skarpetki są o wiele czystsze.

Sprawdź: Zapomnij o żelazku do prasowania! Wrzuć kilka kostek i nastaw program. Po zagnieceniach nie będzie śladu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo