Niezawodny trik naszych babć na czyste ubranka niemowlęce. Wlewam pół szklanki do pralki i mam spokój

Praktycznie każda mama boryka się z problemem szybko niszczejących dziecięcych ubranek. Mogą posłużyć o wiele dłużej, jeśli zmienisz technikę prania, a do urządzenia dodasz jedną rzecz. Szybko zauważysz różnicę, a brzydkie plamy znikną. Jak prać dziecięce ubrania?

Zdarza się, że dziecięce ubranka pierzemy nawet codziennie. Wszystko ze względu na to, że maluch, poznając świat, szybko się brudzi i wymaga częstego przebierania. Niestety często już po kilku praniach można zauważyć, że nawet na najpiękniejszych ubrankach kolory blakną. Jak temu zapobiec i jak pozbyć się plam z ubranek niemowlęcych? Podpowiadamy.

Sprawdź: Nie lubisz prasować firanek? Więcej tego nie zrobisz! Z tym trikiem będą proste w kilka sekund

Jak usunąć żółte plamy z ubranek dziecięcych? To prostsze niż myślisz

Niektórzy rodzice ze względu na szybko pojawiające się plamy i blaknięcie koloru na ubrankach dziecięcych decydują się na zakup tylko jasnej odzieży. Nie trzeba jednak inwestować w drogie preparaty czyszczące lub rezygnować z wielu barw. Zamiast tego wykorzystaj tani i ekologiczny trik, który stosowały już nasze mamy i babcie. Wystarczy, że do standardowego prania ubranek oprócz detergentów dedykowanych delikatnym tkaninom wlejesz do bębna pół szklanki octu. Dzięki temu kolor ubranek zachowa pożądaną głębię. W przypadku żółtych plam na ubrankach możesz posłużyć się mieszanką soku z cytryny i wody. Zapieraj plamę, a następnie wypłucz odzież w ciepłej wodzie, włóż do bębna i standardowo nastaw pranie.

Sprawdź: Domowe sposoby na czyszczenie pralki octem

W jakim programie prać ubranka niemowlęce? Dzięki niemu pozbędziesz się plam

Ubranka dziecięce należy prać w jak najniższej temperaturze. To najprostszy sposób, by zapobiec niszczeniu się tkanin. Jeśli zauważysz plamy, postaraj się je zapierać jak najszybciej, dzięki czemu zwiększysz prawdopodobieństwo skutecznego usunięcia zabrudzeń. Oprócz zachowania wysokiej jakości ubranek pranie w niskiej temperaturze pomoże ci też zaoszczędzić pieniądze, ponieważ urządzenie podczas podgrzewania wody pobierze znacząco mniej energii.

Sprawdź: Zanurzam srebrne błyskotki w tej mieszance i szykuję się do wyjścia. Po kilku minutach świecą nowością

Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Ślub i wesele w niedzielę

Coraz częściej spotykam się wśród znajomych i nie tylko z przyjęciami weselnymi organizowanymi w niedzielę. Zaczęło mnie zastanawiać, czemu tak wzrosła ilość “niesobotnich” wesel i jakie są zalety oraz wady...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo