Sukienka dla gruszki: jaką wybrać?

Figura gruszki jest niesamowicie kobieca, ale niestety dość nieproporcjonalna. Zobacz, jak wyrównać wielkość bioder i górnej partii ciała. 

Figura gruszka

Figura gruszka charakteryzuje się szerokimi biodrami i znacznie węższymi ramionami i biustem. Najłatwiej jest to ocenić patrząc na kobietę z tyłu. Możesz też posłużyć się centymetrem. Zmierz obwód bioder, ramion, w biuście oraz w talii. Spisz wyniki i określ stosunek poszczególnych obwodów względem siebie.

U gruszki biodra są zaokrąglone, uda pełne zaś pupa dość duża. Ramiona gruszki są wąskie, a obwód biustu zdecydowanie mniejszy niż bioder. Zaletą figury gruszki jest duże wcięcie w talii oraz szczupłe łydki.

Każda z nas może korygować swoją figurę poprzez ćwiczenia rozwijające barki i redukujące tkankę tłuszczową na udach i pośladkach. Pamiętaj jednak o tym, że rodzaj figury jest do nas przypisany i nawet gdy chudniesz, zachowujesz określone proporcje sylwetki.

Sukienka dla gruszki

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki odpowiednio dobranej sukience dla gruszki możesz zmienić sposób postrzegania swojej figury przez innych. Ubieraj się tak, by odwrócić uwagę od dołu, a skupić ją na górze. Za ideał uważa się figurę klepsydry, która ma podobny obwód bioder do biustu i ramion. Szukając sukienki dla gruszki będziemy dążyć do tego, by postrzegano naszą figurę jako bliższą klepsydry niż jest to w rzeczywistości. Jak? Jest na to kilka prostych sposobów!

Sukienki dla gruszki

Sukienki dla gruszki nie powinny mieć ołówkowego kroju. Wybieraj proste trapezowe kreacje lub fason litery A, który swą objętością zakryje zbyt szerokie biodra. Dół sukienki nie powinien być jasny ani mieć dużych wzorów. Wykluczone są poziome nadruki lub przeszycia. Zamiast nich wybieraj ciemne kolory oraz poziome aplikacje. Sprawdzą się poziome paski, ale również ułożone w ten sposób nadruki.

Dekolt sukienki dla gruszki może mieć kształt łódki, być okrągły lub kwadratowy. Tego typu wycięcia poszerzają linię ramion i powiększają optycznie biust. Unikaj dekoltów w literę V.

Na wysokości biustu i ramion wskazane są falbany, poziome naszywki oraz duże wzory. Rękawki mogą być bufiaste lub nawet zrobione z falban. Duża ilość materiału i aplikacji w tym miejscu, poszerzy optycznie górę. Stawiaj też na jasne barwy, które kontrastują z ciemniejszym dołem. Dzięki temu prostemu zabiegowi powiększasz optycznie górną partię ciała.

Atutem figury gruszki są zgrabne i szczupłe łydki. Niestety uda najczęściej są ich przeciwieństwem. Chcąc zachować proporcje wybieraj sukienki kończące się tuż nad kolanem.

Jaka sukienka dla gruszki

Zobacz, jakie sukienki dla gruszki znajdziesz na Zalando.pl!

Materiały partnerów

Poprzez odpowiedni dobór fasonów ubrań można bardzo zmienić sposób, w jaki jesteśmy postrzegane. Zastosuj się do powyższych rad i daj znać, czy pomogły Ci zrównoważyć figurę gruszki.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo