Czy to już pierwszy kroczek?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #53391

  minka

  No właśnie. Chciałam Was zapytać. Często słyszę takie określenie. Oliwia jeszcze nie chodzi np z pokoju do pokoju, ale jak usiądziemy z mężem naprzeciwko i ja puszczam ją do taty a on do mnie to ona ze dwa kroczki zrobi samodzielnie. Czy to już TO?

  Minka z Oliwią (19.11.03)

  #683863

  heksa

  Re: Czy to już pierwszy kroczek?

  Moja cora pierwsze kroczki zrobila w wieku 8 miesiecy …. ale, no wlasnie, byl to odizolowany przypadek 5 kroczkow, z butem w dloni i brakiem jakiejkolwiek swiadomosci, ze wlasnie samodzielnie idzie. Do pradziwego chodzenia przyszlo nam czekac jeszcze 2 miesiace. Przez ten czas zachecona dochodzila do nas, czasem tez sama decydowala sie na 3 kroczki, ale caly czas preferowala raczki. Dopiero w wieku 10 miesiecy przekonala sie do chodzenia na dobre…. Wiec trudno jest okreslic moment zaczecia chodzenia bo jest to czasem dluzszy, czasem krotszy, ale proces. W kazdym razie kroczki Twojej coreczki to napewno dobry poczatek.

  Luiza i Sophie (15 m-cy)  #683864

  kra

  Re: Czy to już pierwszy kroczek?

  Mój synek pierwsze kroczki robił nieświadomie. Jak go puszczałam, to szedł sam do czasu, kiedy się zorientował, że nikt go nie trzyma i siadał. Dwa tygodnie później sam świadomie puścił się żeby do mnie podejść. A jaki był z siebie dumny! I właśnie ten moment ja „liczę” jako pierwszy krok. A teraz to już biega po całym mieszkaniu. A ja za nim 🙂
  Jak kolwiek należy to intrepretować – należą Wam się gratulacje!

  Kra i Wiktorek (19.11.2003)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close