do Mam-nauczycielek

Chciałabym zacząć podyplomówkę,ale nie wiem jakie kryterium obrać w wyborze.Oczywiście,że chcialabym studiowac coś co mnie interesuje,np.psychologię( nie mam takiej możliwości,ze względu na zbyt dalekie dojazdy)lub ped.resocjalizacyjną.Problem w tym,że zależy mi,aby podyplomówka byla mocnym atutem przy staraniach się o pracę w szkole.Co radzicie?Czy wybrać pochodne studia (np.historię, kulturoznawstwo) i czy to będzie duży plus dla mnie?Spotkalam się z rożnymi opiniami-jedni twierdzą,ze kazda podyplomowka jest dobra,inni-że teraz dodatkowe wyksztalcenie niewiele pomaga,bo raczej nie chca dawać dwoch przedmiotow jednemu nauczycielowi,a może to zależy od konkretnej szkoly?Jak jest u Was?Doradźcie.
Pozdrawiam
Kasia

i Marysia,02.02.2005

4 odpowiedzi na pytanie: do Mam-nauczycielek

ewike2005-10-05 16:19:38

Re: do Mam-nauczycielek

Ciężko doradzić, bo po pierwsze nie wiem jakie studia ukończyłaś, a po drugie w jakiej szkole pracujesz bądź zamierzasz podjąć pracę. Gdy się juz pracuje w konkretnej szkole to wtedy widać jakiego przedmiotu nauczyciela brakuje, a czasem wręcz dyrekcja doradza w tej kwestii. Np. w liceum pojawiło się trochę różnych nowości Wiedza o kulturze, przedsiębiorczość czy ścieżki edukacyjne – np. ściezka filozoficzna, europejska, medialna, ekologiczna, które czasami bywają w szkołach jako osobne lekcje o takich właśnie nazwach. I tak biolog może dostać godzinę ścieżki ekologicznej, a historyk – europejskiej jako dopełnienie do etatu. Nie wiem również na jakim etapie awansu zawodowego jesteś, podyplomówke trzeba zrobić by zostac nauczycielem dyplomowanym. No to poteoretyzowałam, a najlepiej wybrac to co się lubi 🙂

Przemek (07.2004) i Ewa +

carla272005-10-05 18:31:36

Re: do Mam-nauczycielek

Na naszym terenie ze względu na “modę” na integrację priorytetowym kierunkiem jest oligofrenopedagogika. Pracuję w szkole w, której są oddziały integracyne i w takiej klasie na lekcji obowiązkowo musi być dwóch nauczycieli. Oligofreno- jest niezbędna do wykonywania pracy nauczyciela wspomagającego, poza tym jest możliwoś otrzymaga godzin nauczania indywidualnego, rewalidacji (w ramach uzupełnienia etatu lub jako godz ponadwymiarowe) a stawka za takie godziny jest wyższa, niż stawka normalnej godziny nauczania.

Marta&Domi

k8-772005-10-05 20:48:08

Re: do Mam-nauczycielek

ciezko cos wybrac “na slepo”. jak masz prace w jakies konkretnej szkole to wybierasz takie studia, jakie sa akurat potrzebne.ja skonczylam polonistyke i dziennikarstwo, ale pzaczelam pracowac w szkole specjalnej, wiec dorobilam oligofrenopedagogike.

k8 i Adaś 30.04.04

zagajetka2005-10-06 04:47:20

Re: do Mam-nauczycielek

Ja tez skończylam polonistykę,a jako dziennikarz pracowalam dotychczas.Chcialabym jednak zacząc uczyć w szkole.Myslalam o oligofreno-u nas to też modny i potrzebny kierunek,ale nie wiem czy umialabym pracować z chorymi dziećmi.
Tak jak mylslam, zapotrzebowanie zalezy od konkretnej szkoly, musze więc chyba najpierw zorientować się czego brakuje na moim szkolnym rynku pracy;)
Pozdrawiam
Kasia

i Marysia,02.02.2005

Znasz odpowiedź na pytanie: do Mam-nauczycielek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ORGANIZACYJNE
Jak zrobić wykres owulacyjny?
Mam do Was pytanie. Może było to kiedyś na forum (ja nie znalazłam). Jak zrobić wykres cyklu na stronie [url]http://www.fertilityfriend.com/?[/url] Z góry dziękuję za pomoc[img]/images/forum/icons/smile.gif[/img] Ania z Wiktusią i Maciusiem[img]http://www.album.com.pl/G938AxB458zsB/147540.jpg[/img]
Czytaj dalej
Książka kucharska
Szukam przepisu z ostatniego "Twojego Stylu"
Dziewczyny pomózcie. Byl tam przepis na solone grzyby do konserwowania, niestety gazety juz nie mam, a bardzo mi to potrzebne. Czy któraś z Was bylaby tak miła i mogla mi
Czytaj dalej