do Mam-nauczycielek

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #71572

  zagajetka

  Chciałabym zacząć podyplomówkę,ale nie wiem jakie kryterium obrać w wyborze.Oczywiście,że chcialabym studiowac coś co mnie interesuje,np.psychologię( nie mam takiej możliwości,ze względu na zbyt dalekie dojazdy)lub ped.resocjalizacyjną.Problem w tym,że zależy mi,aby podyplomówka byla mocnym atutem przy staraniach się o pracę w szkole.Co radzicie?Czy wybrać pochodne studia (np.historię, kulturoznawstwo) i czy to będzie duży plus dla mnie?Spotkalam się z rożnymi opiniami-jedni twierdzą,ze kazda podyplomowka jest dobra,inni-że teraz dodatkowe wyksztalcenie niewiele pomaga,bo raczej nie chca dawać dwoch przedmiotow jednemu nauczycielowi,a może to zależy od konkretnej szkoly?Jak jest u Was?Doradźcie.
  Pozdrawiam
  Kasia

  i Marysia,02.02.2005

  #929146

  ewike

  Re: do Mam-nauczycielek

  Ciężko doradzić, bo po pierwsze nie wiem jakie studia ukończyłaś, a po drugie w jakiej szkole pracujesz bądź zamierzasz podjąć pracę. Gdy się juz pracuje w konkretnej szkole to wtedy widać jakiego przedmiotu nauczyciela brakuje, a czasem wręcz dyrekcja doradza w tej kwestii. Np. w liceum pojawiło się trochę różnych nowości Wiedza o kulturze, przedsiębiorczość czy ścieżki edukacyjne – np. ściezka filozoficzna, europejska, medialna, ekologiczna, które czasami bywają w szkołach jako osobne lekcje o takich właśnie nazwach. I tak biolog może dostać godzinę ścieżki ekologicznej, a historyk – europejskiej jako dopełnienie do etatu. Nie wiem również na jakim etapie awansu zawodowego jesteś, podyplomówke trzeba zrobić by zostac nauczycielem dyplomowanym. No to poteoretyzowałam, a najlepiej wybrac to co się lubi 🙂

  Przemek (07.2004) i Ewa +  #929147

  carla27

  Re: do Mam-nauczycielek

  Na naszym terenie ze względu na „modę” na integrację priorytetowym kierunkiem jest oligofrenopedagogika. Pracuję w szkole w, której są oddziały integracyne i w takiej klasie na lekcji obowiązkowo musi być dwóch nauczycieli. Oligofreno- jest niezbędna do wykonywania pracy nauczyciela wspomagającego, poza tym jest możliwoś otrzymaga godzin nauczania indywidualnego, rewalidacji (w ramach uzupełnienia etatu lub jako godz ponadwymiarowe) a stawka za takie godziny jest wyższa, niż stawka normalnej godziny nauczania.

  Marta&Domi

  #929148

  k8-77

  Re: do Mam-nauczycielek

  ciezko cos wybrac „na slepo”. jak masz prace w jakies konkretnej szkole to wybierasz takie studia, jakie sa akurat potrzebne.ja skonczylam polonistyke i dziennikarstwo, ale pzaczelam pracowac w szkole specjalnej, wiec dorobilam oligofrenopedagogike.

  k8 i Adaś 30.04.04

  #929149

  zagajetka

  Re: do Mam-nauczycielek

  Ja tez skończylam polonistykę,a jako dziennikarz pracowalam dotychczas.Chcialabym jednak zacząc uczyć w szkole.Myslalam o oligofreno-u nas to też modny i potrzebny kierunek,ale nie wiem czy umialabym pracować z chorymi dziećmi.
  Tak jak mylslam, zapotrzebowanie zalezy od konkretnej szkoly, musze więc chyba najpierw zorientować się czego brakuje na moim szkolnym rynku pracy;)
  Pozdrawiam
  Kasia

  i Marysia,02.02.2005

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close