Forum: Karmienie

Gripe Water – polska instrukcja

Nie wiem czy zauważyłyście różnicę między angielską instrukcją a polskim tłumaczeniem. Dość zasadniczą. Po angielsku jest – dziecku poniżej pół roku podaje się “one 5ml spoonful” a po polsku 1 łyżeczkę do herbaty. Sprawdziłam dzisiaj strzykawką (bo nie wychodzi mi łyżeczką i chce użyć strzykawki) – łyżeczka od herbaty ma 2 ml. Widać chodzi o łyżkę do zupy 🙂

Kinga i Łucyjka (03.02.2004)

3 odpowiedzi na pytanie: Gripe Water – polska instrukcja

anulawawa2004-03-07 22:32:53

Re: Gripe Water – polska instrukcja

to zależy jakie łyżeczki bo jeśli masz takie malutkie, deserowe albo kawowe do faktycznie nie mają 5 ml. Ale takie typowe łyżeczki do herbaty mają 5 ml i ja tez to sprawdziłam…..5 ml ze strzykawki zmieściło się z takiej łyżeczce! Łyżki stołowe mają na bank więcej niż 5ml.

Ania& Jakub (5-12-2003)

gosiab2004-03-08 08:52:57

Re: Gripe Water – polska instrukcja

Popieram, mam w domu rózne łyżeczki. 5 ml mają te największe, a raczej najgłębsze. Też się na to złapałam, sądziłam że mały jest “odporny” na gripe water, ale poprostu dostawał jej za mało…. Dwa razy za mało . Pijemy ją do dziś, mały przed każdym posiłkiem aż się trzęsie jak widzi łyżeczkę. Strasznie mu smakuje….

Gosia i Kubuś 18.11.2003

kulki2004-03-09 13:01:21

Re: Gripe Water – polska instrukcja

O rany, to ja mam chyba jakieś dziwne strzykawki. Rzeczywiście, wszędzie jak googluję to 5ml jest łyżeczka do herbaty, 15ml to łyżka stołowa. A ja mam 2 strzykawki – z podziałką 2,5ml napełnia łyżeczkę, z podziałką 5 cm3 napełnia łyżkę stołową. Już zgłupiałam.

Na wszelki wypadek chyba lepiej podać łyżeczkę.

Kinga i Łucyjka (03.02.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Gripe Water – polska instrukcja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
w sprawie prania ubranek dla dzidzi
Ze względu na to, że po raz kolejny spotykam się z problemem prania ubranek po zakupie.................... Apeluje do wszystkich Was kobitki.............pierzcie ubranka!!!!!!!!!!! bezwzględnie!!!!!! One pomimo, że wyglądają na czyste są baaaaaaaaaaaaaaardzo brudne!
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Wrocilam ze szpitala, pyt o pessar.
Czesc dziewczyny, 18 lutego pojechaam do szpitala bo czesto twardnial mi brzuch. Lekarz po badaniu stwierdzil ze jest ok i kazal poozyc sie do luzka (oczywiscie w szpitalu) i powiedzial ze
Czytaj dalej