Którą opiekunkę wybrać

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #32395

  magdalenakaz

  Dziewczyny wiem, że jesteście cudowne i macie doświadczenie więc proszę was o pomoc.

  Przedwczoraj skończył mi się macierzyski i mam jeszcze trochę urlopu, ale na koniec grudnia niestety muszę wracać do pracy. Z jednej strony to dobrze, bo mój mąż zarabia mało i to ja jestem główną żywicielką rodziny, ale z drugiej strony mała 4 miesięczna Olunia musi zostać z inną osobą. I tu jest problem.
  Mam dwie osoby do wybory. Kuzynkę mojego męża oraz naszą sąsiadkę.
  Kuzynka jest super – ciepła, troskliwa, ale musiałbym jej Olę dowozić ok 7 km. No i ma jeden minus. Jej brat ma w domu psa (z rasy niesty dosyć grożnej) i jest on dość głupi , nawet ja się go boję, bo potrafi zaatakować bez powodu. Poza tym mieszkają w domu pod lasem , (wiecie – zdrowe powietrze itp. )
  Z drugiej strony sąsiadka z parteru, więc nie trzeba nigdzie rano jeździć , miła ale nie mam pojęcia jak się zajmuje dziećmi (ma dwójką swoich w wieku 12 i 2 lata), bo nigdy tego nie robiła (poza swoimi naturalnie)
  Dodam, że obydwie w tym samym wieku 34-36 lat i wynagrodzenie dla nich jest takie samo

  Co byście wybrały???

  Pozdr.
  Magda + Oleńka 31.07.2003

  #428049

  jessi

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  No cóz,ja chyba wybrałabym sąsiadke.Można ją zatrudnić na okres próbny i sama zobaczysz.Ja też zatrudniłam kobiete,której wcześniej nie znałam.Ma 35 lat i trójke swoich dzieci w wieku 9,15 i 16 lat.Dla mnie wygodne jest to,że nie muszę rano budzić dziecka żeby go zawozić,niania przychodzi do nas.W tej chwili nie zamieniłabym jej na inna.Widze,że moją córeczke traktuje jak swoją,a Weroniczka na jej widok smieje się całą buzią.Jest u nas już od czterech mieięcy.Musisz sama zadecydować,ale ja jak słyszę słowo pies z rasy groznej,to już mnie ciarki przelatują,bo doświadczyłam tego na własnej skórze.

  Jessi i Weroniczka z 20.03.2003  #428050

  igreka

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  ja także wybrałabym sąsiadkę, myślę żę codzienne wożenie dzidzi nie jest takie dobre szczególnie w okresie zimowym. moja opiekunka codziennie chodzi z Igim na długie spacery jak jest ciepło to jeżdzą do parków i lasów. dla mnie ważne też było to że dziecko zostaje u siebie w domu i wydaje mi się ze jest mu łatwiej się przezwyczaić. najważniejsze jest twoje odczucie, jeśli masz iść do pracy i cały czas się zastanawiać czy przypadkiem jakiś durny pies nie zrobi krzywdy to chyba bezsęsu.
  powodzenia

  igreka

  #428051

  Anonim

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  Wybrałabym sąsiadkę – z tego co piszesz oczywiście, ale niewiele o niej wiem. Tylko i wyłącznie z powodu psa nie wybrałabym kuzynki.

  Kaśka z Natusią (20 miesięcy 🙂

  #428052

  goha

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  Masz trochę czasu wypróbuj obydwie i wybierz tą, którą podpowie ci instynkt. Ale weź też pod uwagę bezpieczeństwo swojego dziecka (pies), które jest chyba ważniejsze niż swieże powietrze.
  Sama też jestem w takiej sytuacji (pisałam o tym zresztą), bo właśnie zminiam nianie. Rozumiem Twoje rozterki na 100%!!!!

  GOHA i Dareczek 7 m-cy (02.04.03)

  #428053

  magdalenakaz

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  Mojej sąsiadce też musiałabym znosić dziecko na parter, bo jakoś dziwnie nikt nie chce się zgodzić na przychodzenie do nas do mieszkania.
  Mieszkamy na 4 piętrze bez windy i perspektywa znoszenia Oli z wózeczkiem z 4 piętra na spacerek jest dla wszystkich mocno odstraszająca.
  sąsiadka na parterze też ma psa, ale jest taki łagodny i wychowany z dziećmi więc to chyba nie jest problem
  Ale mam dylemat !!!!!

  PozdrawiaM

  Magda z Oleńką 31.07.2003  #428054

  igreka

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  niezły dylemat!
  ale znoszenie na parter to nie wożenie, wracając z pracy zabierasz po drodze a nie specjalnie gdzieś jedziesz. słuchaj skoro ona ma psa i wychowała z nim dwoje dzieci to chyba ma pojęcie jak w dziecko wychować z psem bezpiecznie. wyprubój ją wcześniej. mojea urzekła mnie tym (ale nie tylko) że jako jedyna przy wejściu do domu myje ręce

  igreka

  #428055

  goha

  Re: Którą opiekunkę wybrać

  Igreka ma rację. Konieczne jest wypróbownie.

  GOHA i Dareczek 7 m-cy (02.04.03)

  #428056

  Anonim

  w takim razie ….

  ze względu na psa odrzuciłabym obydwie kandydatury. Po pierwsze – bałabym się pogryzienia, a po drugie – nie wiadomo jakie warunki higieniczne panują w domu ze względu na psa – jak często np. sąsiadka myje ręce? CZy zawsze po dotykaniu psa? (wyobraź sobie że przewija Twoje dziecko nie umywszy wcześniej rąk!), a poza tym – dziecko przecież bierze wszystko do buzi 🙁

  Kaśka z Natusią (20 miesięcy 🙂

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close