O mierzeniu temp.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #37555

  madziab

  Chciałabym zacząć mierzyć,ale nie wiem czy w moim przypadku będą to wiarygodne wyniki.
  Mianowicie,pracuję na zmiany 12 na 24 godz.Są to zmiany zarówno dzienne jak i nocne.z tego co wiem trzeba mierzyć codziennie o tej samej godzinie,podobno najlepiej rano po przebudzeniu.Moje wątpilwości polegają na tym,że mogłabym mierzyć temp. codziennie rano np. o 7 czy 7:30, ale czy po całonocnym dyżurze nocnym ( nie śpię wtedy przez całą noc) i po normalnie przespanej nocy w domu to będzie to samo?Dla mnie ta noc to prawoe tak jak dzień. Nie wiem poprostu czy byłby sens mierzenia temp.tego dnia,którego wracałabym z pracy do domu rano, może te dni ( nie jest ich znowu aż tak dużo) sobie odpuścić i zostawić lukę? Jak myslicie jak mogłabym to zrobić? A może mierzyć temp. popołudniu, wtedy obojętnie czy byłabym w pracy czy w domu wynik powinien być w miarę wiarygodny chyba hmm?
  Pozatym ostatnio zastanawiam się czy ten tryb pracy może mieć wpływ na to,że mam trudność z zajściem w ciążę.
  Chyba trochę długo mi to wyszło, no ale chciałabym wiedzieć poprostu.
  Dzieki za info.

  Pozdrawiam z Kurortu!

  #490130

  jade

  Re: O mierzeniu temp.

  Z tego co wyczytałam, temperaturę należy mierzyć codziennie rano po przynajmniej 3 h snu. Mierzymy zaraz po przebudzeniu, praktycznie nie ruszając się, w ustach, odbycie lub pochwie.
  Czy termometrem elektronicznym, czy rtęciowym – zdania są podzielone. Ja mierzę elektronicznym, ale tylko dlatego, że boję się że pęknie jak niechcący nacisnę zębami 😉 Uważam, że rtęciowy lepiej mierzy. Ale mierząc elektronicznym też ładnie wszystko widać. Jak chcesz obejrzyj moje wykresy.
  Pozdrawiam,

  Jade
  Aniołek 03.09.2003
  http://www.FertilityFriend.com/home/Jade  #490131

  ami7

  Re: O mierzeniu temp.

  Madziu, Jade miała racje, że trzeba mierzyć po przynajmniej trzech godzinach snu… więc myślę, że jesli tych dni z nocną zmianą nie jest zbyt wiele to możesz je opuścić… w ten sposób może trudniej Ci będzie dokladnie uchwycić owu, ale na pewno zobaczysz, czy temperaturka w ogóle rośnie… pozdrawiam cieplutko…

  ami7
  mój wykresik

  #490132

  madziab

  Re: O mierzeniu temp.

  Aha.Jjeżeli w te dni kiedy wracam do domu po dyżurze nocnym to mogę sie przespać 3h lub więcej i zmierzyć temp.?Chyba lepszy taki wynik niz żaden nie? Dzięki za informację.

  Pozdrawiam z Kurortu!

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close