Problem z pieluszką ?

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #78294

  ivoonna

  Moja siedmiotygodniowa córeczka wczoraj wieczorem dostała istnej histerii, jeszcze nigdy się tak nie zachowywała. Nic nie było wstanie jej uspokoić. W penym momencie mąż w desperacji zdjął jej pajaca i rozpiął pieliszkę i raptem dziecko się uspokoiło i w spokoju leżało na wersalce. Potem ją wykąpaliśmy i było ok ale jak tylko założyliśmy jej pieluszkę to znowu ryk. Dotąd prawie nigdy nie płakała przy ubieraniu. Skończyło się na czopku uspokajającym i jakoś przespała noc (tzn. jak zwykle budząc się co 2 godziny i prawie nie śpiąc od 4) A RANO ZNOWU SIę POWTóRZYłO. Zauważyłam za boczku na wysokości końca pieluchy lekkie zaczerwienienie. A wczoraj zmieniłam jej pieluszki dotąd używaliśm\y pampersów 2 a teraz kupiłam huggisy 3. Czy to możliwe że to od tych pieluszek, w dotyku są bardziej szorstkie niż pampersy. Czy któraś z Was się z tym spotkała? Jest mi jej tak strasznie szkoda jak płacze i nie wiem czy to od tych pieluch czy może się coś z nią dzieje i powinnam iść do lekarza? Dodam że mierzyłam jej rano temperaturę i mam 37,4.

  #1053825

  mamalwica

  Re: Problem z pieluszką ?

  możliwe że w trakcie procesu produkcji czegoś dodano do pieluch i małą to drażniło i szczypało. być może masz do czynienia z reakcją uczuleniową. w takich wypadkach lekarz mi radził na kilka dni dać małą w tetrówki, i dopiero potem wrócić do jednorazówek (ale najlepiej innej firmy, lub przynajmniej ze sklepu, który ma towar z innej hurtowni).

  Mama Maleńkiej  #1053826

  cszynka

  Re: Problem z pieluszką ?

  MOgło tak być, że coś z pieluszką Twojej córci nie pasowało. Ja zawsze korzystałam z pampersów. Raz kupiłam Huggisy i wg mnie były bardzo sztywne. Ale każda mama ma inne zdanie na ten temat. Są też sprawy uczuleń od pieluszek. MOże ją coś uwierało albo podrażniło? A moze zwyczajnie brakowało jej troszkę „wolności” i tylko tak potrafiła Wam to zakomunikować.
  Pozdrawiam

  Ola (06.01.2003)

  #1053827

  ivoonna

  Re: Problem z pieluszką ?

  Też mi się wydaje że te pieluszki są bardziej sztywne i mniej przyjemne w dotyku ale nie widziałam jeszcze pampersów 3. Zdecydowałam się na huggisy po postach w wątku odradzam. Ale jutro pędzę jednak do sklepu po pampersy. Narazie założyliśmy małej tak kaftanik że góra pieluchy jest na wierzchu i jest względny spokój to chyba jednak rzeczywiście chodziło o tą pieluszkę.

  #1053828

  nala

  Re: Problem z pieluszką ?

  Jeąeli chodzi o Huggisy to u nas sprawdzaja sie najlepiej, a pampersy wręcz przeciwnie,ale kazda mam ma swój typ. Być może faktycznie skórka ja szczypie na pupci. Jeżeli pomimo zmiany pieluch sytacja sie powtórzy to może spróbuj tetrowych. Troche z tym roboty,ale my używamy ich „po domu”(pampersy na noc i na spacer) i jestesmy zadowoleni. Pieluch y jednorazowe napełnija sie moczem i zmienia je sie żadziej(byc może to ja drazni. Tetrowe zmieniam gdy tylko mała zrobi siusiu i zawsze ma suchutko. Pozdrawiam:)


  Milena i Oliwka

  #1053829

  viking

  Re: Problem z pieluszką ?

  Być może mała ma uczulenie na huggisy, skoro występują jakieś zaczerwienienia. Gdzieś już słyszałam, że huggisy „lubią” uczulać, ale na to nie ma reguły, bo niektórym dzieciom nie pasują np. pampersy. Na Twoim miejscu zrezygnowałabym z Huggisów i powróciła do Pampersów, jeśli z nimi wszystko było ok. Albo tak, jak dziewczyny radzą, zakładać narazie tetrowe, aż zaczerwienienia znikną i spróbować jeszcze raz huggisów. Wtedy będziesz miała pewność, czy to uczulenie.
  Apropos temperatury. Położna powiedziała mi kiedyś, że u dziecka gorączka występuje wtedy, gdy temp. przekroczy 38 st.

  Kinga (26.11.2005)  #1053830

  olinja

  Re: Problem z pieluszką ?

  Nie wiem jak pampersy (bo rzadko je używamy) ale huggisy sa różne.
  To znaczy różnej jakosci. Co widać w cenie i czuć w dotyku.
  My kupujemy SuperFlexy są rewelacyjne. Inny rodzaj to SuperDry te sa sztywne i moim zdaniem to przegiecie. Moze one ja uczuliły badx najzwyczajniej w swiecie niewygodnie jej w nich.
  Zmień pieluchy bądź zawin w tetre.

  Ja i…

  #1053831

  ivoonna

  Re: Problem z pieluszką ?

  zmieniłam pieluszki na pampersy i mała jest zadowoklona tylko już pierwszej nocy przeciekły moczem.

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close