Proszę o interpretację słów gina

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #37050

  optra

  Hej, Wczoraj byłam u lekarza, pęcherzyk rosnie w prawym jajniku, ale gin powiedział, że endometrium jest cienkie. Co to znaczy, bo ja naprawdę jestem jeszcze laikiem. Proszę opowiedzcie mi coś o tym więcej.
  Czekam.

  #482747

  kawi

  Re: Proszę o interpretację słów gina

  Endometrium, czyli śluzówka macicy. W czasie okresu się złuszcza, później w fazie folikularnej rośnie, jest coraz bardziej ukrwiona, spulchnia się – przygotowuje się na przyjęcie zapłodnionego jajeczka. Gdy jajeczka nie ma zaczyna się złuszczać i potem okres. I tak w kółko – aż do skutku!!!
  Nie jestem pewna, ale chyba grubość endometrium „właściwie” przygotowanego na przyjęcie jajeczka wynosi od 8 do 10 mm. Generalnie endometrium rośnie razem z jajeczkiem i są to procesy skorelowane – gdy pęcherzyk Grafa pęka i uwalnia jajeczko endometrium jest gotowe (chociaz mogą wystąpić jakieś zaburzenia i wtedy jajeczko – nawet zapłodnione – nie znajdzie dla siebie wystarczająco „mięciutkiego” miejsca w macicy). Ale przyjmij, że po prostu proces przygotowań jeszcze trwa i masz jeszcze „chwilkę” do owu.
  To tyle co wiem, pozdrawiam,
  Kawi

  kawi

  http://www.fertilityfriend.com/home/kawi  #482748

  mati2

  Re: Proszę o interpretację słów gina

  Pewnie masz jeszcze trochę czasu do owu i dlatego endo jeszcze cienkie. Nie przejmuj się u mnie w 9 dc endo = 6,5 mm a w 11dc było już 10 mm. Łykam Acard i pewnie dlatego też tak szybko rośnie.

  #482749

  optra

  Re: Proszę o interpretację słów gina

  Dzięki za wyczerpujace jak dla mnie wyjaśnienie. Mój pęcherzyk wczoraj miał 13 mm, a endometrium nawet nie wiem. Może też rośnie, oby dorósł.
  Pozdrawiam.
  Jeżeli możesz coś więcej dla mnie o tym to napisz. Czekają mnie jeszcze 2 zastrzyki Menogonu, może wtedy wszystko urosnie do normalnych rozmiarów.

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close