szkarlatyna

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #76535

  bratek

  Witam, zwracam sie z prośbą do mam, których dzieci miały tę chorobę . Dziś rano wróciliśmy od lekarza z taką diagnozą a ponieważ co książka to inne informacje proszę napiszcie jak dzieci to znosiły, jak długo trwała, jakie leki brały. Poprostu kilka słów od siebie. Dziękuje

  #1016117

  Anonim

  Re: szkarlatyna

  Witam.

  Właśnie przeszłyśmy szkarlatyne. Zaczeła się wysoką gorączką (39 C) i wysypką. Liw dostała antybiotyk Augumentin i bardzo dobrze zniosła i chorobę i leczenie, tylko dużo kasłała. Brała go przez 10 dni i potem lekarka zleciła badania krwi i moczu.


  Ania i Liw  #1016118

  daglezja

  Skad to paskudztwo???

  Witam. Nie wiem co sie dzieje ale od krotkiego czasu coraz czesciej slysze o tejze chorobie. Skad to paskudztwo sie bierze??? Slyszalam nawet, ze panuje epidemia w przedszkolach ;-( Martwie sie bo moja roczna Zosia od czasu do czasu ma stycznosc z 3-letnia kuzynka no i ja jestem w ciazy. Ostatnio bylo zagrozenie ospa ale na szczescie jakos sie ustrzeglysmy. Pozdrawiam

  Zosia 27 marca2005

  #1016119

  bratek

  Re: Skad to paskudztwo???

  Szkarlatyna spowodowana jest paciorkowcami i podobno jest to choroba typowa dla wieku dziecięcego. My dwa miesiące temu przeszliśmy ospę, teraz szkarlatyna a też jestem w ciąży. Jednak podobno na tym etapie- 29 tydzień- nie ma zagrożenia.

  #1016120

  dorotka1

  Re: Skad to paskudztwo???

  ostatnie zdanie mnie pocieszylo, bo juz zastanawiam sie kiedy Szymon przyniesie ten skarb:) a tu brzuchol pod nosem:)
  ospa nas na razie ominela, bo chorowal i nie chodzil, a teraz wlasnie wrocil i dzis rano bylismy dumni z mezem ze juz 3 tyg chodzi non stop:)
  pozdrowienia dla Maksia!
  znow sie stesknia za soba

  Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

  #1016121

  szaldi

  Re: szkarlatyna

  Moja Ala miała szkarlatynę w grudniu.
  Zaczęła się bólem gardła i wysoką gorączką (40 st.), którą bardzo trudno było zbić. Na drugi dzien,dostała drobnej wysypki, głównie w zgięciu kolan, łokci itd. Charakterystycznym objawem jest również malinowy język. Najpierw jest on obłożony na biało, pózniej czyści się od brzegów, na koniec przypomina malinę(kolorem i fakturą). Szkarlatyna kiedyś była bardzo grożną chorobą ale teraz w dobie skutecznych antybiotyków bardzo dobrze się leczy.
  W płonicy bardzo ważne jest wczesne podanie skutecznego antybiotyku. Jeśli antybiotyk nie zostanie podany na czas lub wcale, wtedy grozi poważnymi powikłaniami. Alunia antybiotyk dostała dopiero w czwartym dniu i doszło u niej do zapalenia ucha środkowego.
  Ala brała Ospen, tani (11zł.) i skuteczny. Pózniej ze względu na dołączenie mokrego kaszlu Ospen został zmieniony na Duracef.
  Anytbiotyk należy brać od 10 do 14 dni KONIECZNIE! Koniecznie należy również ochraniać dziecko w okresie rekonwalescencji, przed zarazkami, ponieważ szkarlatyna bardzo osłabia organizm i wtedy łatwo o jakąś dodatkową infekcję.
  Po wyleczeniu warto zrobić badania: krew i mocz, oraz określić ASO.Ponieważ po szkarlatynie często dochodzi do nosicielstwa paciorkowca. U nas tak niestety było i w ferie Alusia miała zakażenie paciorkowcem. Objawy i postępowanie takie same jak w przypadku szkarlatyny).
  Właśnie dzisiaj odebrałam ostateczne wyniki po tym zakażeniu i już (dopiero) możemy zapomnieć o szkarlatynie.
  Szkarlatyną ponoć bardzo trudno się zarazić. Ja bardzo bałam się o synka, który wtedy miał niespełna 11 m-cy. Na szczęście się nie zaraził.
  Płonica jest również mniej grożna dla płodu niż ospa czy grypa, zwłaszcza po 12 tc. W czasie choroby Alki była u nas szwagierka wtedy w 17 tc. Też się nie zaraziła ale przez tydzień miała zalecone psikanie gardła Bioparoxem.
  Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę. A my się teraz zmagamy z grypą

  Alka (22.12.99) i Szymuś (27.01.05)  #1016122

  bratek

  Re: szkarlatyna

  Bardzo dziekuję za odpowiedzi. Zastanawia mnie jednak fakt, że nasz pediatra zalecił antybiotyk tylko na 5 dni. Co prawda mam sie w piatek pokazać z małym na kontroli- to bedzie 5 dzień- ale nie wiem czy dostaniemy dalej. No cóż, co lekarz to inny zwyczaj- tak jak wszędzie.

  #1016123

  dorotka1

  Re: szkarlatyna

  tak, tak co lekarz to zwyczaj, ale sa tez antybiotyki na co najmniej 10 dni i takie np na 3 dni

  Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close