Umiejętności mojego dzieciaka

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #57334

  agaolk1

  Witam Wszystkich!
  Mój Kubus ma obecnie 7 miesięcy i 26 dni. Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy wszystko z nim w porządku ponieważ nie leży chętnie na brzuchu, a jak już go zmuszę to ciężko mu jest odwrócić się na plecy i z powrotem. Staram się częśto z nim ćwiczyć ponieważ lekarz stwierdziła że Kuba ma słabe mięśnie brzucha. Poza tym jeżeli już wysili się i zechce się trochę tak pobawić to większość tych czynności robi przez jeden bok. Zastanawiam się czy powodem nie jest to iż w wieku ok. 3 miesięcy przekręcał główkę na jedną stronę a ja znowu ćwiczyłam z nim przekręcanie głowy na drugą czyli prawą. I własnie teraz wszystko robi przez prawą stronę. Nie wiem co mam otym wszystkim sądzić???? Dodam, że kiedy się go posadzi siedzi dość stabilnie ale nie samodzielnie.

  #733186

  ula77

  Re: Umiejętności mojego dzieciaka

  witam ja mam podobny problem Kubuś ma 6 miesięcy 2tygodnie i 3 dni obraca się jedynie z plecy na brzuch przez lewe ramię jak go posadzę to siedzi ale również niezbyt stabilnie, również nie wiem czy mam coś z tym robić. Jakie ćwiczenia kazał ci lekarz robić na te mięśnie brzuszka?
  czy twój Kubuś sam siada lub przynajmniej usiłuje bo mój niestety nie.
  pozdrawiam i trzymam kciuki za obracanie sie Kubusia
  Ula i Kubuś

  .  #733187

  agaolk1

  Re: Umiejętności mojego dzieciaka

  Cześc! Z Kubusiem będąc u ortopedy zaleciłam mi żeby jak najczęściej kłaść go na brzuszku i stawiać przed nim te same zabawki (nie mam pojęcia dlaczego). Dodatkowo kazałam mi zrobić pewnego rodzaju „podpórkę” dla stópek aby mógł się odbijać od niej w trakcie leżenia. Można podtrzymywać nóżki rękami. Jeżeli chodzi o inne ćwiczenia to dopiero mam się udać na rehabilitację. Pytasz o to czy moje dziecko próbuje samo siadać. OtóŻ jak leży na leżaczku to podciąga się do pozycji siedzącej.
  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  #733188

  ula77

  Re: Umiejętności mojego dzieciaka

  zabawki pewno po to masz kąść żeby zmobilizować synka do większej aktywności, jeśli chodzi o siadanie to mój Kubuś nawet nie próbuje się wysilać tylko jak nie chce mu się już leżeć to zaczyna krzyczeć i trzeba go wziąć.
  pozdrawiam mamę i imiennika mojego synka

  .

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close