Umowa o prace-PILNE !!! *DELETED*

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #89824

  alina78

  Wiadomość skasowana przez Alina78

  #1486720

  morena

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  podstawowa różnica między zwykłą umową na czas określony a umową na zastępstwo polega na tym, że ta druga nie ulega prezedłużeniu do dnia porodu. Reszta zasad ogólnych jest bez zmian, można wypowiedzieć taką umowę (okres wypowiedzenia wynosi 3 dni), co do L4 niestety nie wiem.

  Hania i Michał  #1486721

  karo2

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  Powinnaś porozmawiać z pracodawcą. L4 obowiązuje w całości i może się okazać, że to jedyna szansa na dochód do dnia porodu a i macierzyński przysługuje 🙂 na pewno termionowa musi być przedłużona do dnia porodu.

  pozdrawiam

  #1486722

  daga-j23

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  A mnie się zdaje, że jeśli ciąża przekroczyła 3 miesiąc to każdy rodzaj umowy o pracę zostaje przedłużony do dnia porodu i można mieć potem macierzyński. Ale nie jestem pewna!

  Dagmara i drugie w październiku

  #1486723

  elinka78

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  Niestety nie-umowa na zastępstwo jest zupełnoie na innych warunkach niż o prace.Pracodawca nie ma obowiązku przedłuzyć jej do dni porodu(niestety)

  #1486724

  goooosia

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  umowa na zastepstwo nie ulega przedluzeniu, gdyż trwa do dnia powrotu do pracy osoby za ktora pracujesz (powinna byc wymieniuona w umowie) wiec jesli np. wiesz ze ta osoba wraca do pracy za 2 lata to podczas ciazy masz pelna ochrone (chyba ze osoba zdecyduje sie wczesniej wrocic do pracy 🙁 co niestety moze sie zdarzyc) w czasie Twojej ciazy pracodawca nie moze jej wypowiedzec. jedyna mozliwoscia jej rozwiazania w czasie Twojej ciazy jest wiec powrot pracownika ktorego zastepujesz. l4 jest 100% platne.  #1486725

  alina78

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  Dziekuje za wszelkie odpowiedzi, ktore zostały przekazane osobie, ktorej sytuacja ta dotyczy. Nie wywolaly radosci niestety bo tak szczerze mowiac moze ona stracic prace jak tylko pracodawca sie dowie o fakcie ciazy. Smutna ta nasza polska polityka prorodzinna. Och jeszcze wiele sie powinno zmienic w polskim prawie pracy, ale na to pewnie przyjdzie nam jeszcze długo czekać. Jeszcze raz wielkie dzieki kobietki. Pozdrawiam

  Alina i Aniołki 07.97,02.07,04.07

  #1486726

  morena

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  “Umowa na zastępstwo różni się od umowy o pracę na czas określony zakresem ochrony, jaki jest przewidziany dla kobiet w ciąży. W przypadku zawarcia tej umowy nie stosuje się przepisów gwarantujących przedłużenie trwania umowy do dnia porodu w sytuacji, gdy termin zakończenia trwania umowy przypada po upływie trzeciego miesiąca ciąży. Jest to zatem jedyny typ umowy o pracę, który odmawia ochrony trwałości stosunku pracy pracownicy w ciąży.”

  skopiowałam z pierwszego z brzego linka na googlach: umowa na zastępstwo

  Hania i Michał

  #1486727

  daga-j23

  Re: Umowa o prace-PILNE !!!

  Masz rację, nie chciało mi się poszukać, napisałam co myślałam. No ale już wiem, dzięki!

  Dagmara i drugie w październiku

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close