wody plodowe

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #70020

  sziszter

  Dziewczyny, czy mozecie mi w jakis sposob opisac jak wygladaja wody plodowe. Jakiego moga byc koloru? Boje sie ze jesli sa przezroczyste to nie zauwaze ich jesli odejda np. podczas kapieli. Wiem ze pytanie jst glupie ale ja juz sie wszystkiego boje i wole zapytac.
  Pozdrawiam
  Gosia

  #901283

  kra

  Re: wody plodowe

  Ja w pierwszej ciąży bałąm się, że mi odejdą na basenie i nie zauważę 🙂 Męczyłam lekarza pytaniami i w końcu, dla świętego spokoju dał mi kilka papierków lakmusowych i powiedział, że jak będę miała wątpliwości, to żebym sprawdziła. Wody zabarwią go na niebiesko (ale to nie jest w 100% pewne, bo podczas niektórych infekcji wydzielina też może dawać taki efekt).
  Nie wiem, czy może się zdarzyć, że wszystko „wyleci” od razu. Nawet, jeśli chluśnie, to potem i tak sączą się resztki, więc po wyjściu z wody zauważysz, że coś cieknie. Zresztą, jak tych wód jest już bardzo mało – jak większość odpłynie – zmienia się odczuwanie ruchów dziecka – stają się jakby bolesne, trochę sprawiają wrażenie obcierania, chociaż to nie jest najleprze określenie.
  A co do samego wyglądu: na ogół są przezroczyste (jeśli nie są, tylko mają kolor zielony, albo są z krwią, to trzeba natychmiast jechać do szpitala) i mają zapach podobny do białka jaja.

  Kra, Wiktorek (19.11.2003) i Marcelek (1.08.2005)

Postów wyświetlanych: 2 - od 1 do 2 (wszystkich: 2)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close