wyniki nasienia-proszę o interpretację

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #100966

  majka781

  Piszę tutaj w imieniu mojej szwagierki, od ponad roku starają się o dzidziusia, w zeszłym roku poroniła, po tym wszystkim zrobiła większość badań m.in. hormony i drożność jajowodów, wszystko jest ok, wzięła się więc za męża, mieszkaja w Anglii, jej mąż zrobił badania nasienia w jakimś polskim centrum diagnostycznym, do kliniki niepłodności są umówieni dopiero na listopad, a ona nie może tak długo żyć w niepewności, niby na wynikach są normy i wg mnie (choć w tych sprawach jestem kompletnym laikiem) są ok, ale chciałabym aby któraś z was zerknęła na nie. I pytanie: jakie jeszcze wyniki powinni zrobić? czy cierpliwie czekać? zresztą chyba w listopadzie rozwieją swoje wątpliwości, czy każy ginekolog będzie potrafił zinterpretować te wyniki?

  z góry dzięki za każdą informację.

  #2744418

  mala5-mi

  Wyniki są na prawdę dobre! A co do straty jaką ponieśli to może to zwykły, acz straszny przypadek? Czy robiła CMV, Toxo, p/c antykardiolipinowe oraz anty TPO i anty TG wraz z TSH i FT4?  #2744419

  mala5-mi

  Wyniki może ale nie musi zinterpretowac prawidłowo każdy ginekolog! Niech pamięta że ginekolog to lekarz dla kobiet a od panów jest androlog i urolog! Ale ja na prawdę nie szukałabym przyczyny w nasieniu!

  #2744420

  majka781

  Zamieszczone przez mala5_mi
  Wyniki są na prawdę dobre! A co do straty jaką ponieśli to może to zwykły, acz straszny przypadek? Czy robiła CMV, Toxo, p/c antykardiolipinowe oraz anty TPO i anty TG wraz z TSH i FT4?

  robiła tylko TSH i poziom hormonów. Przekażę jej jakie jeszcze badania powinna zrobić. Dzięki serdeczne.

  #2744421

  olcia78

  Uważam, że wyniki są bardzo, bardzo dobre. Spełniają nawet stare wymagania WHO, które były bardzo wysokie a zostały obniżone w ciągu ostanich lata w związku z nasilającą się niepłodnością męską i pogarszającymi się parametrami nasienia u mężczyzn.
  Sama życzę mojejmu mężowi takich wyników 🙂

  #2744422

  mala5-mi

  Oj ja marzę aby mój M takie miał, ale dobrze, że za marzenia się nie płaci…  #2744423

  kaja26

  typ A 50% wow:Kciuki:dobre wyniczki

  #2744424

  gablysia

  Fajne wyniczki….. az głupio sie tu z nimi pokazywac na niepłodności…. 🙂 to oczywiście żart.

  #2744425

  majka781

  dzięki dziewczyny za pomoc, moja szwagierka odetchnęła z ulgą i będą szukać nadal przyczyny, zawsze to jeden krok do przodu.

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close