wyniki nasienia-proszę o interpretację

Piszę tutaj w imieniu mojej szwagierki, od ponad roku starają się o dzidziusia, w zeszłym roku poroniła, po tym wszystkim zrobiła większość badań m.in. hormony i drożność jajowodów, wszystko jest ok, wzięła się więc za męża, mieszkaja w Anglii, jej mąż zrobił badania nasienia w jakimś polskim centrum diagnostycznym, do kliniki niepłodności są umówieni dopiero na listopad, a ona nie może tak długo żyć w niepewności, niby na wynikach są normy i wg mnie (choć w tych sprawach jestem kompletnym laikiem) są ok, ale chciałabym aby któraś z was zerknęła na nie. I pytanie: jakie jeszcze wyniki powinni zrobić? czy cierpliwie czekać? zresztą chyba w listopadzie rozwieją swoje wątpliwości, czy każy ginekolog będzie potrafił zinterpretować te wyniki?

z góry dzięki za każdą informację.

8 odpowiedzi na pytanie: wyniki nasienia-proszę o interpretację

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Wyniki są na prawdę dobre! A co do straty jaką ponieśli to może to zwykły, acz straszny przypadek? Czy robiła CMV, Toxo, p/c antykardiolipinowe oraz anty TPO i anty TG wraz z TSH i FT4?

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Wyniki może ale nie musi zinterpretowac prawidłowo każdy ginekolog! Niech pamięta że ginekolog to lekarz dla kobiet a od panów jest androlog i urolog! Ale ja na prawdę nie szukałabym przyczyny w nasieniu!

majka781 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez mala5_mi:Wyniki są na prawdę dobre! A co do straty jaką ponieśli to może to zwykły, acz straszny przypadek? Czy robiła CMV, Toxo, p/c antykardiolipinowe oraz anty TPO i anty TG wraz z TSH i FT4?
robiła tylko TSH i poziom hormonów. Przekażę jej jakie jeszcze badania powinna zrobić. Dzięki serdeczne.

olcia78 Dodane ponad rok temu,

Uważam, że wyniki są bardzo, bardzo dobre. Spełniają nawet stare wymagania WHO, które były bardzo wysokie a zostały obniżone w ciągu ostanich lata w związku z nasilającą się niepłodnością męską i pogarszającymi się parametrami nasienia u mężczyzn.
Sama życzę mojejmu mężowi takich wyników 🙂

mala5-mi Dodane ponad rok temu,

Oj ja marzę aby mój M takie miał, ale dobrze, że za marzenia się nie płaci…

kaja26 Dodane ponad rok temu,

typ A 50% wow:Kciuki:dobre wyniczki

gablysia Dodane ponad rok temu,

Fajne wyniczki….. az głupio sie tu z nimi pokazywac na niepłodności…. 🙂 to oczywiście żart.

majka781 Dodane ponad rok temu,

dzięki dziewczyny za pomoc, moja szwagierka odetchnęła z ulgą i będą szukać nadal przyczyny, zawsze to jeden krok do przodu.

Znasz odpowiedź na pytanie: wyniki nasienia-proszę o interpretację?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
do mam 16-latek....
Mam odwieczny problem z prezentem urodzinowym dla mojej chrześnicy (tak to się piszę???). Za tydzień kończy 16 lat a ja nie mam pojęcia co teraz interesuje dziewczyny w tym wieku. Mamy 16-latek
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Do jakich aptek chodzicie
Jako farmaceutka, pragnąca zwiekszyc nieco ruch w mojej aptece, chcę zadac wam pytanie co wami keruje w wyborze apteki. Mi trudno to oceniac bo ja zawsze kupowałam w swojej. A
Czytaj dalej