zatruty ząb

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)
 • Autor
  Wpisy
 • #89745

  klucha

  dziewczyny pocieszcie
  w niedzielę wieczorem zaczął napierniczać mnie ząb, rano w poniedzialek trafiłam do dentystki, rozwierciła i dała trutkę (nie znam fachowej nazwy). Raz było gorzej raz lepiej ale wieczorem w poniedziałek myslałam że ze skóry wyjdę żadne przeciwbólowe nie pomagały. O ok. 23 zasnęłam i tak spałam sobie do 2 w nocy, potem dwie godziny jazdy bólu!!! Rano obudziłam się jak nowonarodzona. Od czsu do czasu jakiś nerwoból ale ogólnie było ok. Ale jak mnie dziś o 14 dowaliło to znów wylądowalam u dentyski. Jeszcze raz roziwreciła, od nowa zatruła. Po 3 godz. od wizyty musiałam sięgnąć po przeciwbólowe. Zadziałały, teraz o 19.30 znów zaczeło boleć, wziełam 2 pyralginy, ale ból był nie do zniesienia. Mąż zapakował mnie do samochodu i zawiózł do swojego dentysty. I co? I w poczekalni oczywiście przestało mnie boleć. Dentyska powiedziała że są pacjenci którzy nawet dwie doby chodzą po ścianach.
  Nie moge nic jesć, boli mnie cała szczena, pocieszcie że jeszcze trochę i trutka zatruje dziada 🙁


  Izka i…

  #1484128

  kamelia

  Re: zatruty ząb

  Hmmm, nie wiem czy tak jest zawsze, ale jak mi truła to mówiła, że jak będzie bolało dłużej niż 2h po zalepieniu, to mam sobie wydłubać wszystko sama… Oczywiście nie wydłubałam, ale bolało właściwie tylko jednego dnia… :/
  Życzę, żeby przestało Cię męczyć…  #1484129

  chilli

  Re: zatruty ząb

  mi w takich wypadkach każą wydłubywać trucizne – bo wchodzi w reakcje i tlen sie uwalnia czy inny gaz i uciska – co sie miało wytruć to sie wytruło już.

  Leon

  #1484130

  klucha

  Re: zatruty ząb

  i co tak z kanałami na wierzchu chodzić?


  Izka i…

  #1484131

  chilli

  Re: zatruty ząb

  watke wetknac
  i płukać często

  Leon

  #1484132

  edysia

  Re: zatruty ząb

  Oj kochana, ja własnie walcze sadowo z dentystka która mi tak spaprała 2 zeby, pisałam niedawno, sprawa jest w toku u Rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy.
  Zab po zatrówaniu – załozeniu para pasty, może boleć ale nie tak, ze chodzisz po ścianach, ból może byc przy nagryzaniu możesz tez „czuć” ząb.
  Moim zdaniem powinnaś jak tak boli poczekac az upłynie 48 godzin od założenia i ból powinien ustąpić.
  jak nie, to wydłub sobie wszystko z zęba i idz do tentysty jeszcze raz. Mozesz być np. uczulona na para pastę lub źle ci otworzyli komore zeba do jej załozenia i dlatego tak boli ( u mnie najprawdopodobniej tak było ) a bolało mnie przez 3 tygodnie tak, ze w końcu skończyło sie na antybiotyku bo zaczełam dostawac zapalenia okostnej a ząb był truty 2 razy i nadal bolał bardzo.

  Edysia & Natalka 2l 11m  #1484133

  klucha

  Re: zatruty ząb

  jak na razie pyralgina działa, oby jak najdłużej. Na noc zostawiłam sobie niebieską tabletkę w razie czego


  Izka i…

  #1484134

  klucha

  Re: zatruty ząb

  wiem edysiu czytałam twoją historię zębową :(, współczuję

  uczulona chyba nie jestem bo już miałam zatruwane dwa zęby, w tym jeden własnie czułam do następnego dnia, ale nie był to aż taki ból i przede wszystkim reagowałam na środki przeciwbólowe. teraz potej drugiej trutce jakby środki działały. Jutro i tak z rana jestem umówiona na wizytę. Tego zęba oglądało mi w przeciągu dwóch dni – 3 dentystów


  Izka i…

  #1484135

  kama28

  Re: zatruty ząb

  bardzo współczuję,
  od razu przypomniała mi się koleżanka i jej ból zęba, do którego „zaglądał” po kolei cały sztab dentystów w lublinie, warszawie i wrocławiu. dopiero ten ostatni dopatrzył się,że ząb jest nietypowo ukorzeniony, tzn. ma o jedno więcej rozgałęzienie, a bolał bo był nie dokońca zatruty. dojście do tego zajęło jakieś 2 miesiące.
  oczywiście ta historia cię nie dotyczy, ale może pocieszy, że inni mają gorzej, ;-)))

  kaśka i tośka 13.11.2006

  #1484136

  edysia

  Re: zatruty ząb

  To zrób tak, albo wydłób z zęba para pastę, przestanie bolec i rano idz do dentysty albo musisz sie pomeczyć do rana z bólem.
  Jak masz w domu ketonal to weź na noc i tyle, to mocny lek przeciwbólowy ( na receptę ) wiec powinno zadziałać ( chociaz u mnie działało na 5-6 godzin max ).

  Edysia & Natalka 2l 11m  #1484137

  klucha

  Re: zatruty ząb

  mam małą niebieską tabletkę, dostałam od sąsiada, jedną brałam zanim trafiłam do dentysty – nic nie pomogła 🙁


  Izka i…

  #1484138

  edysia

  Re: zatruty ząb

  a co to za tabletka? jaki lek?
  Mówisz może o nurofenie forte?

  Edysia & Natalka 2l 11m  #1484139

  bastet

  Re: zatruty ząb

  Iza szczerze wspolczuje tego bolu 🙁 Nie umiem Ci nic doradzic bo nie mialam nigdy trutego zeba

  oby szybko Ci minelo !

  Aga,Szymek,Jula

  #1484140

  edysia

  Re: zatruty ząb

  Fajnie masz 🙂 ja do niedawna tez nie miałam

  #1484141

  kasia

  Re: zatruty ząb

  miałam kiedyś zatrutego zęba i z ogromnym bólem wytrzymałam tydzień. Cały ten tydzień leciałam non stop na lekach. Myślałam, ze oszaleję. poszłam po tygodniu to dentystka powiedziała, że ząb jest źle zatruty, wymieniła trutkę i nic, ale to nic już nie bolało. Powiedziała, ze podziwia mnie, że tyle wytrzymałam

  KASIA

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close