TOP 5 najlepszych gier dla dzieci

Rozwój sprawności dziecka jest niezwykle ważny dla każdego rodzica. Gry komputerowe to jedna z najłatwiejszych, a jednocześnie najprzyjemniejszych dla malucha okazji na sprawdzenie własnych umiejętności oraz naukę. Stanowią one także rozrywkę, dzięki której miło i produktywnie można spędzić czas. Na rynku sprzedaży można znaleźć wiele gier komputerowych, warto jednak wybierać mądrze, umiejętnie dostosowując rodzaj gry do wieku malucha. Oto ranking pięciu najlepszych gier dla dzieci, które warto poznać.

1. Minecreft

To jedna z najpopularniejszych gier na PC dla dzieci bardzo często wybierana przez rodziców. Fabuła jest osadzona w wirtualnym świecie, gdzie dziecko może tworzyć konstrukcje oraz burzyć je w dowolny sposób. Pozwala ona również na sterowanie bohaterem, który może pozyskiwać surowce, produkować z nich przedmioty, przetwarzać, a także zmierzać się z napotkanymi, fantastycznymi istotami. Gra znacznie rozwija zręczność dziecka, pobudza wyobraźnię, a także stymuluje zdolności przewidywania oraz tworzenia. Warto pamiętać aby zapewnić podopiecznemu dobry komfort podczas gry należy użyć odpowiedniego sprzętu. Laptop HP Pavilion Gaming, dzięki nowoczesnej karcie graficznej NVIDIA GeForce GTX 1650 gwarantuje płynną i szybką pracę urządzenia oraz zapewnia wysokiej jakości, wyrazistą grafikę.

2. Bridge Constructor

Jest to gra dla dzieci polegająca na budowaniu mostów oraz konstrukcji. Gracz ma do wyboru całą paletę materiałów, które może wykorzystać do tworzenia budowli w wirtualnym świecie. W kolejnych etapach gry można także przetestować wytrzymałość mostu przy użyciu pojazdów takich jak ciężarówki czy samochody. Kolejne etapy przenoszą grającego do następnych poziomów. Gra znacznie wspiera umiejętności tworzenia oraz planowania. Jej dodatkowe funkcje takie jak naprężeń przejrzyście przedstawia dziecku konsekwencje oraz następstwa działań. Do korzystania z gry warto zaopatrzyć się w wygodny i funkcjonalny sprzęt zapewniający dziecku wygodę.

3. Cities: Skyline

Cities: Skyline to gra polegająca na konstruowaniu obiektów oraz budowie. Polega ona na rozbudowie miasta w przemyślany sposób. Dzięki grze dziecko może wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności postrzegania, percepcji oraz wyobraźni. Bardzo ważna jest tutaj także pomysłowość małego gracza podczas tworzenia metropolii. 

4. Disney Kraina Gier Toy Story Mania 

Gra oparta na zabawie i rozrywce, a dodatkowo wspierająca zdolności dziecka. Inspirowana znaną wśród dzieci bajką Toy Story, zachęci malucha do aktywnej zabawy. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość jednoczesnej rozgrywki aż czterech graczy. W grze pojawiają się znani i lubiani bohaterowie animacji, którzy towarzyszą graczom w kolejnych poziomach. Na uwagę zasługują tutaj efekty 3D, dzięki którym świat wirtualny jest bardzo plastyczny, a efekty wizualne oraz dźwiękowe o wiele bardziej wyraziste. Jest to gra rodzinna, która zapewnia dawkę rozrywki na wiele godzin.

5. Lego Ninjago Movie

Jest to gra zręcznościowa z elementami akcji przeznaczona dla kilku graczy jednocześnie. Fabuła rozgrywa się na wyspie, która została zaatakowana przez złego Lorda. W grze jako wojownicy pojawiają się postacie Ninja z bajki Lego spośród, których dziecko może wybrać ulubionego bohatera. Gra pomaga ćwiczyć sprawność oraz refleks, a także umiejętności przewidywania.

Dodaj komentarz

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Waga w ciąży

Kobiece ciało po ciąży oczami taty

Po ostatnich dwóch luźniejszych tematach czas przejść do czegoś bardziej poważnego. Pozostaniemy jednak w temacie wagi. Tym razem jednak nie będzie o wadze niemowlaka. Ciąża i poród to ogromna zmiana...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo