Truskawkowy Księżyc 2023. To wyjątkowe zjawisko może zapowiadać ważne zmiany

Truskawkowy Księżyc to jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk, jakie można zaobserwować na naszym niebie. Niestety podziwiać je można niezwykle rzadko- pojawia się bowiem raz w roku zazwyczaj na początku czerwca. Naturalna satelita Ziemi świeci wówczas wyjątkowo jasno i wygląda na naprawdę duży. Truskawkowa pełnia księżyca 2023 najlepiej była widoczna na niebie w ostatni weekend, nad ranem w sobotę 4 czerwca. Truskawkowy księżyc co to? Co oznacza według astrologii?

Truskawkowy Księżyc – co oznacza?

W ostatni weekend w Polsce można było zaobserwować na niebie naprawdę rzadki, a jednocześnie przepiękny fenomen. Jednocześnie nałożyły się na siebie bowiem dwa astronomiczne zjawiska – pełnia Księżyca oraz moment, kiedy osiąga on najmniejszą odległość od Ziemi. Jest on wówczas dla obserwatorów do dużo większy i świeci do znacznie jaśniej niż na co dzień. Najlepiej widoczny był w minioną niedzielę około godziny 5.43 nad ranem.

Zjawisko to najczęściej bywa określane mianem “Truskawkowego Księżyca”, ale wbrew pozorom Księżyc wcale nie przybiera wówczas czerwonej barwy. Nazwa pochodzi od dawnych ludów zamieszkujących Amerykę Północną, dla których czerwiec był przede wszystkim okresem zbioru tych owoców. Niektóre ludy zamieszkujące w dawnych wiekach Europę nazywali to zjawisko także Pełnią Różanego Księżyca, w innych miejscach znane było także jako Gorący Księżyc czy Miodowy Księżyc.

Zobacz: “Smutne beżowe dziecko i jego smutna beżowa mama”. Nowy trend w rodzicielstwie budzi wątpliwości

Pełnia truskawkowego Księżyca może namieszać w życiu

Truskawkowy Księżyc to bardzo ważny i przełomowy moment roku dla wszystkich osób, które wierzą w astrologię. Według horoskopów truskawkowa pełnia sprzyja pozytywnym zmianom w życiu – jest to ponoć idealny czas na podjęcie decyzji dotyczących z innymi ludźmi (w tym romantycznych) i na przezwyciężenie z kłopotów. W trakcie czerwcowej pełni nie powinniśmy się bać nawet bardziej ryzykownych wyborów, jest to także chwila sprzyjająca podróżom.

Wpływ Truskawkowego Księżyca odbija się również bardzo pozytywnie na relacjach romantycznych. To dobry moment, aby zdecydować się na poważną rozmowę z partnerem, omówić przyszłość naszego związku, zaplanować ślub czy zaręczyny.

Czytelnicy pytają o Księżyc truskawkowy

Truskawkowa pełnia co oznacza?

To zjawisko, na które składają się jednocześnie dwa inne: zwykła pełnia i moment, kiedy Księżyc jest najbliżej Ziemi, dlatego wydaje się taki ogromny.

Kiedy truskawkowy Księżyc?

W tym roku widoczny był w Polsce najlepiej w niedzielę 4 czerwca nad ranem.

Truskawkowy Księżyc co ile lat?

Zjawisko to pojawia się co roku w okolicach rozpoczęcia kalendarzowego lata.

Truskawkowy Księżyc wpływ na człowieka?

Jest to ponoć najlepszy czas na zmiany i podejmowanie ważnych życiowych decyzji dotyczących przede wszystkim relacji międzyludzkich.

Pełnia Księżyca czerwiec 2023 horoskop?

To dobry moment na podjęcie próby wyjścia z życiowego dołka lub na przezwyciężenie problemów.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo