Tych powierzchni nie przecieraj ręcznikiem papierowym. Smugi to najmniejszy problem

Znajdują się w niemal każdym domu i używane są praktycznie do wszystkiego. Ręczniki papierowe nie zawsze będą jednak dobrym rozwiązaniem. Podpowiadamy, jakich powierzchni i przedmiotów lepiej nim nie przecierać.

Ich chłonność sprawia, że bardzo często wykorzystujemy ręczniki papierowe podczas domowych porządków. Do czego lepiej nie używać ręczników papierowych? Okazuje się, że lista wcale nie jest taka krótka.

Sprawdź: Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj 3 produkty. Żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie

Czego nie przecierać ręcznikiem papierowym? W tych przypadkach warto uważać

Wśród urządzeń, do których ręcznik papierowy nie jest dobrym rozwiązaniem, znajdują się monitory komputerów, telefonów czy ekrany telewizorów. Dlaczego? Zawarta w ręcznikach celuloza może doprowadzić do porysowań, a nawet uszkodzenia powłok ekranu. W tej sytuacji lepiej sięgnąć po ściereczkę z mikrofibry. Kolejnym przykładem są lustra, kieliszki lub inne szklane przedmioty. Ręczniki papierowe często zostawiają małe włókna, a przy dłuższym stosowaniu mogą prowadzić też do zmatowienia powierzchni. Na tym jednak nie koniec. Kiepskim pomysłem jest też przecieranie okularów lub obiektywów aparatu. Możemy jedynie porysować te elementy, co będzie wiązało się z dużymi kosztami.

Sprawdź: Dlaczego po wypraniu ręczniki śmierdzą? Wyeliminuj jeden błąd. Wtedy ich aromat cię zachwyci

Nietypowe zastosowania ręczników papierowych. Nie tylko do sprzątania

Do czego jeszcze mogą nam się przydać ręczniki papierowe? Wykładając nimi pojemniki z warzywami, pochłoną nadmiar wilgoci, tym samym przedłużając ich świeżość. Wiele osób korzysta z nich też podczas gotowania. Ręczniki doskonale bowiem pochłaniają nadmiar tłuszczu z potraw. Przy wykorzystaniu ręcznika papierowego możemy też przywrócić blask naszemu piekarnikowi. Należy rozpuścić w ciepłej wodzie kapsułkę do zmywarki, a następnie zamoczyć w takim roztworze kawałek ręcznika. Wykładamy nim wnętrze piekarnika i zostawiamy na 20 minut. Przypalenia zejdą bez szorowania.

Sprawdź: Teściowa zdradziła mi trik na czystą i pachnącą pralkę. Wlewa do bębna jedną rzecz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo