Wiemy, co będzie zawierać “Wyprawka dla warszawskiego malucha”. Czy można lepiej wydać 550 zł na dziecko?

28 września informowaliśmy, że radni Warszawy postanowili wyjść naprzeciw potrzebom świeżo upieczonych rodziców i stworzyli program “Wyprawka dla warszawskiego malucha”. Każde dziecko urodzone po 1 kwietnia 2019 otrzyma wyprawkę od Ratusza miasta o wartości 550 zł na dziecko. Już wiemy, co rodzice znajdą w wyprawce dla noworodka.

Na co zostanie wydane 550 zł przypadające na dziecko?

Okres wyczekiwania przyjścia na świat dziecka jest pełen radości, ale też zakupów. Niestety ubranka dla noworodka, łóżeczko, ale też potrzebne codziennie kosmetyki do pielęgnacji, pieluchy, czy wózek do tanich nie należą. I choć po narodzinach dziecka, rodzice powinni być jedynie zaprzątnięci nowymi obowiązkami i radością, jaką wniósł w ich życie nowy członek rodziny, nieraz koszty związane z przyjściem na świat maluszka spędzają im sen z oczu. Radni miasta Warszawy postanowili więc wprowadzić nowy program, wspierający świeżo upieczonych rodziców: “Wyprawka dla warszawskiego malucha”.

Wyprawka ma postać rzeczową o łącznej wartości 550 zł na dziecko. Ma być przyznawana wszystkim świeżo upieczonym rodzinom mieszkającym i wychowującym dzieci w Warszawie. Program “Wyprawka dla warszawskiego malucha” ma wejść w życie od 1 kwietnia 2019 roku i kwalifikują się do niego wszystkie rodziny, niezależnie od dochodów.

Co zawiera “Wyprawka dla warszawskiego malucha”?

Do niedawna nie wiedzieliśmy, na co zostanie przeznaczone 550 zł na dziecko. Po pojawieniu się informacji, co dostaną rodzice maluszków urodzonych po pierwszym kwietnia. Niestety zawartość “Wyprawki dla warszawskiego malucha” rozczarowała wiele osób. Okazuję się bowiem, że oprócz pieluch, znajdziemy w niej ubranka, termometr dla najmłodszych, gadżety do pielęgnacji noworodków, kosmetyki oraz kocyk. Wielu rodziców zauważyło, że jest to niepraktyczne rozwiązanie dla tych, którym urodziło się drugie dziecko, ponieważ wiele z tych przedmiotów już posiadają. Ubranek czy termometru dla najmłodszych można używać tych samych zarówno przy pierwszym, jak i każdym kolejnym dziecku. Parę osób zwróciło uwagę także na to, że kosmetyki mogą niektóre dzieci uczulać lub podrażniać i też nie są idealnym rozwiązaniem.

Co rodzice chcieliby znaleźć w wyprawce dla noworodka?

Przede wszystkim pieluchy, które już są częścią jej zawartości, jednak wiele osób uważa, że paczki pieluch o łącznej wartości 550 złotych, przyniosłoby większą ulgę nadszarpniętemu budżetowi rodzinnemu. Zależy im na produktach, które są praktyczne, używane codziennie i których nie da się przekazać z dziecka na dziecko. Radni zapewniają, że zawartość “Wyprawki dla warszawskiego malucha” była konsultowana z mieszkańcami spodziewającymi się narodzin dziecka lub już posiadającymi dzieci poprzez sondaż. Nie wiadomo jednak, jakie grupy były badane oraz w jakiej formie podano pytania w ankiecie (otwarte czy zamknięte).

Na razie miasto nie poinformowało opinii publicznej, czy istnieje alternatywa dla wyżej opisanego wyposażenia wyprawki. Jak sądzicie: czy rzeczywiście jej zawartość jest aż tak niepraktyczna, a 550 zł na dziecko można by wydać zdecydowanie lepiej?

Sprawdź: Butelka dla noworodka – które butelki są najlepsze?

[Zdjęcie główne: depositphotos.com]

Dodaj komentarz

Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo