Zalej wodą, odczekaj 24 godziny i podlej pelargonie. Ten domowy nawóz to hit ogrodników!

Na uprawę pelargonii decyduje się wielu z nas. Nic dziwnego – rośliny od lat zachwycają płatkami nawet wymagające oczy ogrodników. Można trzymać je w doniczkach na balkonie, dzięki czemu będą stanowić piękną ozdobę. Jeśli chcesz, by kwiaty rosły bujnie i zdrowo, poznaj sprawdzone techniki pielęgnacyjne i co jakiś czas dostarczaj pelargoniom wybrany domowy nawóz.

Mało kto wie, że w trosce o bujne i piękne pelargonie nie trzeba inwestować w preparaty ze sklepu. Odpowiednie zdrowotne mieszanki można przygotować samodzielnie w domu z tego, co zazwyczaj wyrzucamy do śmieci. Jak przygotować nawóz z cebuli?

Nawóz z cebuli na pelargonie. Jak go zrobić i jakie przyniesie efekty?

Cebula jest źródłem witamin z grupy B, magnezu, wapnia, miedzi i manganu. Naturalnie przygotowany nawóz z łupin, które zazwyczaj wyrzucamy do śmieci, sprawi, że pelargonia obsypie się pięknymi kwiatami i będzie bujnie rozrastać. To również sposób na zapobiegnięcie ataku mszyc. Co należy zrobić?

  1. Przełóż łupinki z cebuli do sporego pojemnika.
  2. Zalej je ciepłą wodą i dokładnie wymieszaj. Powinny być w całości przykryte cieczą.
  3. Zamknij pojemnik i odstaw mieszankę w chłodne i zacienione miejsce. Po 24 godzinach nawóz będzie gotowy do zastosowania.
  4. Przecedź płyn i podlewaj nim pelargonie do 2 razy w tygodniu, a szybko obsypią się pięknymi kwiatami.

Sprawdź: Zwykle trafia do kosza, a to świetny nawóz. Rozsyp w ogródku, a Twoje rośliny będą rosły jak szalone!

Czym podlewać pelargonie, żeby ładnie kwitły? Pomoże prosty nawóz z ziemniaka

Innym trikiem jest przygotowanie nawozu z ziemniaka. Warzywo jest źródłem mikroelementów, azotu i potasu, które pomogą pelargonii w bujnym wzroście. Wystarczy wziąć jednego ziemniaka średniej wielkości, włożyć go do 1 l wody i zblendować. Później należy przecedzić mieszankę przez sitko, gdyż niezbędny do podlewania będzie sam płyn. Pelargonie możesz zasilać wodą ziemniaczaną mniej więcej raz w miesiącu, a już niebawem będzie pięknie kwitła.

Sprawdź: Rokitnik: roślina o niesamowitych właściwościach!

Jak dbać o pelargonie na balkonie? Zapewnij im odpowiednie warunki, a odwdzięczą się pięknym kwitnieniem

Jeśli trzymasz pelargonie w doniczkach na balkonie, warto zapewnić im odpowiednią ilość światła słonecznego. Nie przetrwają w zupełnym cieniu. Istotna jest również gleba. Kwiaty rozwiną się w próchnicznej i przepuszczalnej ziemi. Nie podlewaj ich zbyt często – podłoże należy utrzymywać w lekkiej wilgotności, jednak nie powinno być bardzo mokre. Na bieżąco usuwaj żółte i suche liście oraz przekwitnięte kwiaty. Proste zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że bujnych roślin pozazdrości ci niejeden gość.

Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general