Zdrowy i młody wygląd skóry – jak go osiągnąć?

Każdy z nas chciałby się cieszyć młodym wyglądem jak najdłużej. Aby było to możliwe, należy o skórę kompleksowo zadbać. Tylko prawidłowa ochrona pomoże nam zachować przez długie lata młody i zdrowy wygląd.

Złote zasady dla zdrowej skóry

Nasza skóra każdego dnia zmaga się z dziesiątkami szkodliwych dla niej zjawisk i procesów. Zła dieta, zbyt mało płynów, nieodpowiednia pielęgnacja, kontakt z zanieczyszczonym powietrzem – wszystko to potrafi fatalnie wpłynąć na nasz wygląd. Jak więc na co dzień zatroszczyć się o skórę?

  • Chrońmy skórę przed słońcem – wystawiając ją na działanie promieni słonecznych, stosujmy odpowiednie kosmetyki z filtrami. Unikajmy przebywania na słońcu w najcieplejszym momencie dnia. Kremów z filtrami używajmy nie tylko latem, ale o każdej porze roku, również zimą!
  • Chrońmy skórę przed zimnem – szczególnie zimą. Ubierajmy się ciepło, ale nie przegrzewajmy organizmu. Zimno i wiatr wysuszają skórę. W efekcie staje się ona chropowata i podatna na pęknięcia. Pamiętajmy, aby zimą chronić także ręce – zawsze zakładajmy na dłonie rękawiczki.
  • Kąpiel, oczyszczanie skóry – unikajmy długich kąpieli w gorącej wodzie. Na co dzień najlepszy będzie prysznic. Do oczyszczania skóry używajmy delikatnych mydeł i nawilżających żeli bogatych w lipidy. Płuczmy dobrze ciało, aby nie pozostały na nim resztki środków myjących.
  • Osuszanie skóry – zapominamy o intensywnym pocieraniu skóry ręcznikiem. Osuszamy ciało delikatnie!
  • Nawilżanie skóry – używajmy odpowiednich kosmetyków do nawilżania skóry, bogatych w składniki odżywcze balsamów, kremów. Stosujmy je codziennie po kąpieli, a nasza skóra będzie odpowiednia nawilżona i, co za tym idzie, gładka i sprężysta.
  • Jedzmy zdrowo – dobrze zbilansowana dieta jest zdrowa nie tylko dla naszego wnętrza, ale też dla skóry. Wprowadźmy do diety warzywa i owoce, wyeliminujmy fast foody i mocno przetworzoną żywność, unikajmy też słodyczy i alkoholu.
  • Pijmy wodę – wypijając około 8 szklanek dziennie wody, zapewnimy naszemu organizmowi odpowiedni poziom nawodnienia. A to niezbędne dla zachowania pięknego wyglądu.
  • Sen – sen odpowiedzialny jest za regenerację organizmu. Wyspany organizm to piękna, świetlista, odżywiona skóra.
  • Rzucamy palenie – dym papierosowy sprawia, że cera staje się matowa, a skóra szybko się starzeje. Dym papierosowy prowadzi do pojawienia się wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się organizmu i negatywnie wpływają na nasz wygląd.
  • Stosujmy suplementy – najlepiej te z naturalnymi wyciągami np. ekstraktem z kurkumy. Kurkuma jest naturalnym antyoksydantem, czyli chroni komórki organizmu przed działaniem wolnych rodników. Produkty, które zawierają ekstrakt z kurkumy pomogą więc m.in. w utrzymaniu zdrowej skóry.

Stosując się do powyższych zasad, sprawimy, że nasza skóra będzie piękna i promienna, a my będziemy się cieszyć młodym i zdrowym wyglądem przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo