Zdrowy i młody wygląd skóry – jak go osiągnąć?

Każdy z nas chciałby się cieszyć młodym wyglądem jak najdłużej. Aby było to możliwe, należy o skórę kompleksowo zadbać. Tylko prawidłowa ochrona pomoże nam zachować przez długie lata młody i zdrowy wygląd.

Złote zasady dla zdrowej skóry

Nasza skóra każdego dnia zmaga się z dziesiątkami szkodliwych dla niej zjawisk i procesów. Zła dieta, zbyt mało płynów, nieodpowiednia pielęgnacja, kontakt z zanieczyszczonym powietrzem – wszystko to potrafi fatalnie wpłynąć na nasz wygląd. Jak więc na co dzień zatroszczyć się o skórę?

  • Chrońmy skórę przed słońcem – wystawiając ją na działanie promieni słonecznych, stosujmy odpowiednie kosmetyki z filtrami. Unikajmy przebywania na słońcu w najcieplejszym momencie dnia. Kremów z filtrami używajmy nie tylko latem, ale o każdej porze roku, również zimą!
  • Chrońmy skórę przed zimnem – szczególnie zimą. Ubierajmy się ciepło, ale nie przegrzewajmy organizmu. Zimno i wiatr wysuszają skórę. W efekcie staje się ona chropowata i podatna na pęknięcia. Pamiętajmy, aby zimą chronić także ręce – zawsze zakładajmy na dłonie rękawiczki.
  • Kąpiel, oczyszczanie skóry – unikajmy długich kąpieli w gorącej wodzie. Na co dzień najlepszy będzie prysznic. Do oczyszczania skóry używajmy delikatnych mydeł i nawilżających żeli bogatych w lipidy. Płuczmy dobrze ciało, aby nie pozostały na nim resztki środków myjących.
  • Osuszanie skóry – zapominamy o intensywnym pocieraniu skóry ręcznikiem. Osuszamy ciało delikatnie!
  • Nawilżanie skóry – używajmy odpowiednich kosmetyków do nawilżania skóry, bogatych w składniki odżywcze balsamów, kremów. Stosujmy je codziennie po kąpieli, a nasza skóra będzie odpowiednia nawilżona i, co za tym idzie, gładka i sprężysta.
  • Jedzmy zdrowo – dobrze zbilansowana dieta jest zdrowa nie tylko dla naszego wnętrza, ale też dla skóry. Wprowadźmy do diety warzywa i owoce, wyeliminujmy fast foody i mocno przetworzoną żywność, unikajmy też słodyczy i alkoholu.
  • Pijmy wodę – wypijając około 8 szklanek dziennie wody, zapewnimy naszemu organizmowi odpowiedni poziom nawodnienia. A to niezbędne dla zachowania pięknego wyglądu.
  • Sen – sen odpowiedzialny jest za regenerację organizmu. Wyspany organizm to piękna, świetlista, odżywiona skóra.
  • Rzucamy palenie – dym papierosowy sprawia, że cera staje się matowa, a skóra szybko się starzeje. Dym papierosowy prowadzi do pojawienia się wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się organizmu i negatywnie wpływają na nasz wygląd.
  • Stosujmy suplementy – najlepiej te z naturalnymi wyciągami np. ekstraktem z kurkumy. Kurkuma jest naturalnym antyoksydantem, czyli chroni komórki organizmu przed działaniem wolnych rodników. Produkty, które zawierają ekstrakt z kurkumy pomogą więc m.in. w utrzymaniu zdrowej skóry.

Stosując się do powyższych zasad, sprawimy, że nasza skóra będzie piękna i promienna, a my będziemy się cieszyć młodym i zdrowym wyglądem przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Mama

5 kroków do ładnej figury po ciąży

Zostało Ci kilka kilogramów po ciąży, z którymi chciałabyś się pożegnać jeszcze przed wakacjami? Czasu pozostało niewiele, dlatego o pomoc poprosiliśmy ekspertów. Te 5 kroków sprawi, że jeszcze przed urlopem stracisz...

Czytaj dalej →
Ciąża, Zdrowie w ciąży

Ból głowy w ciąży

Ból głowy w ciąży jest dosyć często spotykaną dolegliwością, na którą skarżą się ciężarne. Co ciekawe, dotyka nawet te kobiety, które przed zajściem w ciążę rzadko na niego cierpiały. Jaka...

Czytaj dalej →
Choroby w ciąży

Hipotrofia płodu może być niebezpieczna

Czym jest hipotrofia płodu i czy jest powodem do niepokoju? Czy hipotrofia jest wskazaniem do cesarki? Jakie badania są niezbędne przy wewnątrzmacicznym zahamowaniu wzrostu płodu? Hipotrofia płodu: rozpoznanie i objawy...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general