Znasz ukrytą funkcję obieraczki do warzyw? Mało kto o niej wie. “Odkryłam to dopiero 2 lata temu”

Wiele osób zamiast na nożyk, stawia na obieraczkę do warzyw. Szybko obiera się nią warzywa, ale mało kto wie, że niektóre modele mają pewną ukrytą funkcję. Dzięki niej działanie będzie jeszcze szybsze. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Wiele osób decyduje się na zakup obieraczki do warzyw, bo wykorzystanie nożyka nie zawsze jest wygodne i szybkie. Jak obierasz ziemniaki lub ogórka obieraczką? Najczęściej robimy to od góry do dołu, odrywając rękę od warzywa i powtarzając ruchy. Okazuje się, że możesz znacznie przyspieszyć i ułatwić sobie pracę. Poznaj ukrytą funkcję obieraczki do warzyw, która może odmienić twoje życie.

Sprawdź: Dociśnij obcinacz do paznokci w tym miejscu. Niewiele osób wie, o jego ukrytej funkcji

Jak używać obieraczki? Ma ukrytą funkcję, o której mało kto wie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre obieraczki do warzyw w kształcie litery Y mają dwustronne ostrza. Dzięki temu możesz znacznie ułatwić sobie zadanie i obrać warzywa dużo szybciej. Poruszaj obieraczką energicznie w górę i w dół, nie odrywając ręki, a szybko zauważysz różnicę. Działanie jakiś czas temu pokazała na TikToku użytkowniczka o nicku @clairebanayad. Kobieta w 2020 r. udostępniła nagranie, na którym pokazała, co dokładnie należy zrobić. Szybko okazało się, że wielu internautów nie miało pojęcia o istnieniu takiego triku. Swoje zdziwienie wyrazili w sekcji komentarzy.

Jestem dosłownie oszołomiony. Nigdy nie przyszło mi to do głowy, hahaha.

Ok, wow!! Muszę to wypróbować.

Masz szczęście, że wiesz o tym w wieku 30 lat, ja w październiku będę mieć 67 lat i dowiedziałem się o tym dzięki Twojemu filmowi.

Hahaha, omg, to samo tutaj. Odkryłam to dopiero 2 lata temu.

<blockquote class="tiktok-embed" cite="https://www.tiktok.com/@clairebanayad/video/6812890303536598278" data-video-id="6812890303536598278" style="max-width: 605px;min-width: 325px;" > <section> <a target="_blank" title="@clairebanayad" href="https://www.tiktok.com/@clairebanayad?refer=embed">@clairebanayad</a> <a title="cookingtips" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/cookingtips?refer=embed">#cookingtips</a> <a title="lifehack" target="_blank" href="https://www.tiktok.com/tag/lifehack?refer=embed">#lifehack</a> <a target="_blank" title="♬ original sound - ➳❥ ᴄʟᴀɪʀᴇ ʙ.༄" href="https://www.tiktok.com/music/original-sound-6812845263263189765?refer=embed">♬ original sound - ➳❥ ᴄʟᴀɪʀᴇ ʙ.༄</a> </section> </blockquote> <script async src="https://www.tiktok.com/embed.js"></script>

Sprawdź: Ani pomidory, ani cukinia. To z tego warzywa zrobisz najlepszy keczup. Teściowa zaniemówi, gdy spróbuje

Szpikulec przy obieraczce do warzyw. Sprawdź, jak działa

Choć na rynku możesz znaleźć wiele obieraczek, warto wybierać te, które mają dołączone liczne udogodnienia. Okazuje się, że dwustronne ostrza to jeszcze nie wszystko. Nie każdy wie, że niektóre modele obieraczek mają też dołączony niewielki szpikulec. Pomoże w obraniu cytrusów, a także w wydłubywaniu nieestetycznych oczek, na przykład w ziemniakach.

Sprawdź: Zetrzyj ziemniaki na placki 2 razy szybciej. Później dodaj jedną łyżkę, a nie będą piły oleju

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo