Zwiń w kulkę i potrzyj czajnik. Usuniesz zaschnięty tłuszcz i przypalenia

Jak wyczyścić czajnik z zewnątrz? Nie potrzebujesz do tego druciaka. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki. Ten prosty domowy trik szybko rozwiąże problem.

Na zewnętrznej części czajnika powstały zacieki lub przypalenia? A może osadził się trudny do usunięcia tłuszcz? W kilka chwil możesz sprawić, że czajnik będzie wyglądał, jak nowy. Wystarczy do tego jedynie kawałek folii aluminiowej.

Jak wyczyścić czajnik z zewnątrz domowym sposobem? Zajmie co to kilka chwil

Umycie czajnika zwykłą gąbką już nie przynosi rezultatów? Pora sięgnąć po inne metody, ale druciak nie jest jedną z nich. W ten sposób możemy bowiem porysować powierzchnię czajnika. Znacznie bezpieczniejszym, a równie skutecznym rozwiązaniem będzie… folia aluminiowa. Trzeba jedynie wziąć kawałek i zwinąć w kulkę. Następnie na folię nakładamy odrobinę mleczka do czyszczenia i wcieramy w zewnętrzną część czajnika. Później całość wycieramy wilgotną szmatką, a na koniec ręcznikiem papierowym na sucho.

Jak odkamienić czajnik? Octem i kwaskiem cytrynowym rozwiążesz problem

Oczywiście podczas czyszczenia czajnika, nie należy zapominać o jego odkamienianiu. W tym celu potrzebny nam będzie ocet lub kwasek cytrynowy. W przypadku pierwszej metody wystarczy wlać do środka roztwór wody z octem w proporcji 1:1. Po zagotowaniu cały kamień powinien sam odpaść. Wylewamy całość i ponownie zagotowujemy, ale już jedynie samą wodę.

Podobnie postępujemy w przypadku kwasku cytrynowego. Najlepiej kupić kwasek w proszku. Opakowanie wsypujemy do środka, zalewamy wodą i gotujemy. Całość zostawiamy później na kilka godzin. Po tym czasie wylewamy wszystko i jeszcze raz gotujemy, ale już wyłącznie wodę.

Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general