Starania o dziecko

Jak TO zrobić, by wkrótce mieć dzidziusia

Prześlij dalej Drukuj
Starania o dziecko: Jak TO zrobić, by wkrótce mieć dzidziusia

fot. Shutterstock

Połączenie się plemnika z komórką jajową nie jest proste. Naturze można trochę pomóc, np. kochając się w pozycji, która daje większe szanse na poczęcie. Są też sposoby na to, by zapewnić sobie wymarzonego synka albo upragnioną córeczkę.

CUD ZAPŁODNIENIA
Podczas wytrysku ponad 150 milionów plemników wydostaje się na zewnątrz. Jeśli trafią do pochwy, rozpoczyna się wyścig. Najsłabsze giną w kwaśnym środowisku pochwy, kolejne z wyczerpania. Aby nie zginąć, plemnik musi w krótkim czasie wniknąć do kanału szyjki macicy. Tylko ok. 10 proc. plemników dociera w to miejsce, a po pół godzinie już tylko nieliczne przedostają się do jajowodu. Do komórki jajowej dociera kilkanaście. Teraz skurcze jajowodu oraz ruchy rzęsek, którymi wysłana jest jego błona śluzowa, powodują przemieszczanie komórki jajowej w kierunku jamy macicy, ale utrudniają tym samym wędrówkę plemnikom. Plemniki napędzane ruchami witek wwiercają się do środka. Gdy jeden się przebije, następuje zapłodnienie. Jajo zaczyna się dzielić i powiększać. Przesuwając się przez jajowód, dociera do macicy, gdzie zagnieżdża się i rozwija, tworząc płód.

CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat naukowcy pracowali nad taką metodą, która umożliwiłaby zaplanowanie płci potomstwa. Największe szanse daje metoda doktora Shettlesa, w Polsce zwana również metodą doktora Benendo. Metoda opiera się na odkryciu, że istnieją plemniki „męskie” oraz plemniki „żeńskie”. „Męskie” są znacznie szybsze, natomiast „żeńskie” bardziej wytrzymałe. Tak więc, jeżeli pragnie się mieć syna, trzeba uprawiać seks jak najbliżej dnia owulacji. „Męski” plemnik ma wówczas szansę jako pierwszy dotrzeć do jajeczka. Jeśli chce się mieć córkę, warto kochać się na dwa dni przed owulacją. Powolniejsze, ale za to silniejsze plemniki „żeńskie” będą w stanie poczekać na ten najodpowiedniejszy moment, podczas gdy słabsze „męskie” plemniki zginą.

WAŻNE!
O kłopotach z zajściem w ciążę można mówić dopiero wtedy, gdy para współżyje regularnie i bez zabezpieczenia przez rok lub nawet dwa. Jeśli przez ten czas nie dojdzie do zapłodnienia, można zacząć myśleć o pomocy specjalisty.

Źródło: Naj

Autor: Jana Borodowska

Dodaj artykuł do

 • Wykop
 • Gwar

 
Komentarze do tego artykułu
> Napisz komentarz
 • dodany przez Andriel dnia 17 marca 2015, godz. 12:49

  Mi pomogło wyznaczanie dni płodnych. Kupiłam sobie dla ułatwienia mikroskop owulacyjny. Zaszłam już w drugim cyklu, więc szybko.


 • dodany przez Paul09b dnia 30 września 2014, godz. 23:07

  Spółrzyjemy z narzeczonym czasem codziennie czasem co drugi dzień staramy się o dziecko ale go nie mamy 3 testy wyszły negatywne co mamy robić żebym mogła zajść w ciąże


 • dodany przez jola dnia 29 września 2014, godz. 08:47

  My z mężem staraliśmy się o dziecko pół roku. Łykał on też promen, by zwiększyć prawdopodobieństwo mojego zajścia w ciążę i jak widać to na moim przykładzie to poskutkowało :)


 • dodany przez ja dnia 2 kwietnia 2014, godz. 14:18

  Ja przez 8 lat nie mogłam zajść w ciążę. Aż pewnego dnia idąc wieczorem do łózka pomyślałam sobie to będzie dziś, dziś zajdę w ciążę, potem kochałam się z mężem kilka razy po sobie, bo tak jest większe prawdopodobieństwo i po 2 tyg. okazało się że udało się. Jestem w 11 tyg. ciaży.


 • dodany przez kokardka dnia 25 marca 2014, godz. 16:30

  mi ta gazetka wpadła ostatnio w rece mimo ze nie planuje na razie dziecka, ale nadmiar wiedzy przeciez nikomu nie zaszkodzil :)


(10 Komentarze)

Napisz komentarz

Imię / Nick
e-mail

Wygeneruj inny kod


Komentarz (maks. 1000 znaków)

Dodaj zdjęcie (opcjonalnie; dłuższa krawędź zdjęcia - max. 1000 px)


Wpisz prawidłowy adres e-mail. Nie będzie on widoczny na naszej stronie. Aby uniknąć nadużyć, wyślemy do ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Kliknij w niego, aby opublikować swój komentarz.
REKLAMA

KSIĘGA IMION

Wpisz imię, aby poznać jego znaczenie
i historię