40 stopni Fahrenheita – ile to Celsjusza? Przeliczanie stopni Fahrenheita na Celsjusza

40 stopni Fahrenheita ile to Celsjusza? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób przelicza się stopnie Fahrenheita na Celsjusza i odwrotnie, ten artykuł z pewnością rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Warto zapoznać się z prostym wzorem, którego nauczenie się na pamięć nie jest trudne. Dzięki temu w dowolnym momencie będziesz mógł wykazać się swoją wiedzą. To podstawa, która może się przydać! Dowiedz się, w jaki sposób działają przeliczniki stopni Fahrenheita i Celsjusza.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • 40 stopni Fahrenheita to 4,4 stopnia Celsjusza.
  • Stopnie Fahrenheita zamienisz na stopnie Celsjusza używając wzoru: (°F - 32) x 5/9 = °C
  • Stopnie Celsjusza zamienisz na stopnie Fahrenheita używając wzoru: (°C x 9/5) + 32 = °F.

40 stopni Fahrenheita – ile to Celsjusza?

Odpowiedź wynosi 4,4 stopnie Celsjusza. Przeliczanie stopni Fahrenheita na Celsjusza jest dziecinnie proste! Istnieje przelicznik, którego znajomość jest niezwykle przydatna. Stopnie Celsjusza i Fahrenheita są używane na całym świecie, choć te drugie wykorzystuje się głównie w Stanach Zjednoczonych.  Jeżeli planujesz wybranie się tam na wycieczkę, zapoznanie się z tą skalą jest niezbędne! Wtedy nie będziesz polegał na innych, a na pytanie, 40 stopni Fahrenheita, ile to Celsjusza, sam będziesz znał odpowiedź. Jak zmienić stopnie Celsjusza na Fahrenheita? Aby sprawnie posługiwać się tymi skalami, znajomość dwóch wzorów jest podstawą. Poznaj je i zaimponuj znajomym.

Sprawdź: Ile wynosi pierwiastek z 0?

Jak przeliczyć stopnie Fahrenheita na Celsjusza?

W Polsce skalą, która jest używana, jest ta, wymyślona przez szwedzkiego naukowca, Andreasa Celsjusza. To właśnie on zaproponował, że przyjęcie punktu zamarzania wody, odpowiada 0 stopniom, a wrzenie wody, 100 stopniom. To skala Celsjusza jest używana na całym świecie, poza Stanami Zjednoczonymi. W jaki sposób szybko przeliczyć stopnie Celsjusza na Fahrenheita? Temperaturę podaną w stopniach Celsjusza mnożysz przez 9, dzielisz przez 5, a na końcu dodajesz 32. Uzyskany wynik podajesz w stopniach Fahrenheita. Skorzystaj ze wzoru:

(°C x 9/5) + 32 = °F

Skalę Fahrenheita wymyślił niemiecki naukowiec, Daniel Gabriel Fahrenheit. W tym przypadku temperatura, w której woda zaczyna zamarzać to 32 stopnie, a wrzeć przy 212 stopniach. W jaki sposób przeliczyć stopnie Fahrenheita na Celsjusza? Wystarczy, że od temperatury podanej w stopniach Fahrenheita odejmiesz 32, a wyniki pomnożysz przez 5, następnie dzieląc go przez 9. Użyj do tego prostego wzoru:

(°F – 32) x 5/9 = °C

W ten sposób przeliczysz, że 451 stopni Fahrenheita to 232,7 stopni Celsjusza, a 0 stopni Fahrenheita to -17,77. Teraz sam możesz przeliczyć, 40 stopni Fahrenheita ile to Celsjusza.

Zobacz też: Przelicznik gramów na dekagramy: 1 dag ile to g? – Ile gramów to dekagram?

Rodzice pytają o przeliczanie stopni Fahrenheita na Celsjusza:

100 stopni Fahrenheita – ile to Celsjusza?

Skorzystaj ze wzoru (°F – 32) x 5/9 = °C, aby dowiedzieć się, że odpowiedź to 37,77 stopni Celsjusza.

0 stopni Celsjusza – ile to Fahrenheita?

Użyj wzoru (°C x 9/5) + 32 = °F. Odpowiedź to 32 stopnie Fahrenheita.

350 stopni Fahrenheita – ile to Celsjusza?

Oblicz to sam korzystając z podanego wzoru (°F – 32) x 5/9 = °C. Poprawny wynik to 176,6 stopni Celsjusza.

90 stopni Fahrenheita – ile to Celsjusza?

Odpowiedź to 32,2 stopnie Celsjusza. Możesz to sprawdzić, posługując się tym wzorem (°F – 32) x 5/9 = °C

Dodaj komentarz

Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo