900 plus na ferie zimowe 2024. Dodatkowe pieniądze tylko dla niektórych rodziców. Takie warunki trzeba spełniać

1 stycznia weszła w życie podwyżka świadczenia 500 plus. Od teraz rodzice będą dostawać aż 800 zł miesięcznie na każde dziecko. Oprócz tych pieniądze niektórzy mogą jednak liczyć na dodatkowe środki przeznaczone na wypoczynek zimowy w 2024 roku. Aby otrzymać dopłaty, trzeba jednak spełnić konkretne warunki. Dla kogo 900+ na ferie? W jaki sposób można otrzymać dofinansowanie 900 plus na ferie 2024?

900 plus na ferie 2024. Kto może otrzymać pieniądze na ferie dla dzieci?

Wkrótce w większości województw w Polsce rozpoczną się dwutygodniowe ferie szkolne. Zimowe wyjazdy wiążą się jednak z ogromnym wydatkiem, dlatego dodatkowe wsparcie finansowe z pewnością może się przydać. Taką pomoc dla niektórych rodzin oferuje fundacja “Szansa dla Gmin”.

Aby otrzymać środki, należy spełnić określone w ramach akcji warunki. Dofinansowanie można otrzymać na dzieci urodzone między od 1 stycznia 2008 r. do 31 grudnia 2019 r. (czyli w wieku od 4 do 16 lat). To jednak jeszcze nie wszystkie kryteria. O dodatkowe środki można się starać wyłącznie wtedy, gdy jedno z rodziców jest ubezpieczone w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS).

Dzieci, którym zostanie przyznane dofinansowanie, będą mogły spędzić cały tydzień we wskazanych ośrodkach w górach, do których należą:

  • Dom Wczasowy Halina w Zakopanem,
  • Kwatery Prywatne A. Sieczka w Poroninie,
  • Dom Wypoczynkowy PILSKO w Korbielowie,
  • Ośrodek Wypoczynkowy RANCHO w Wołkowyi.

Zobacz: 800 plus – kiedy wypłata? Niektórzy rodzice muszą złożyć wniosek, aby dostać wyższe świadczenie

Ferie 900+. Jak otrzymać dofinansowanie?

Jeśli rodzice spełniają wyżej wymienione kryteria, mogą złożyć wniosek do fundacji o przyznanie dofinansowania. Wraz z wnioskiem należy wpłacić zaliczkę w kwocie 200 zł. Aby poznać więcej szczegółów (w tym numer konta fundacji), najlepiej skontaktować się z organizacją bezpośrednio.

Sprawdź też:

Newsy

Jaka będzie zima 2017/2018?

Chociaż nadal trwa jesień, a ostatnie jej dni w całej Polsce należały do tych słynnych złotych dni jesiennych, coraz częściej myślimy o zimie. A gdy o niej myślimy, tradycyjnie nasuwa...

Czytaj dalej →
Pielęgnacja noworodka

Kąpiel noworodka

Kąpiel noworodka osobiście kojarzy mi się z czymś bardzo ważnym, pełnym napięcia. Pamiętam, jak prawie 20 lat temu rodzice kąpali po raz pierwszy moją młodszą siostrę. Atmosfera, która tej kąpieli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general