Czy królowa Elżbieta II miała nieślubne dziecko? Ta plotka krąży wokół rodziny od lat. Filip miał nie być ojcem tego księcia

Losem brytyjskiej rodziny królewskiej od dekad interesują się nie tylko Brytyjczycy, ale także miliony ludzi na całym świecie. Szczególnie dużo emocji wywołują oczywiście kontrowersje i skandale. Jedną z nich jest z pewnością krążąca od wielu lat teoria mówiąca, że ojcem jednego z synów Elżbiety nie był wcale mąż brytyjskiej władczyni książę Filip. Czy królowa Elżbieta II rzeczywiście miała nieślubne dziecko?

Czy królowa Elżbieta II miała nieślubne dziecko?

Królowa Elżbieta II doczekała się czwórki dzieci – trzech synów Karola, Andrzeja i Edwarda oraz córki Anny. Z jakiegoś powodu najwięcej kontrowersji wzbudziły narodziny trzeciego dziecka, czyli księcia Andrzeja, którzy przyszedł na świat w 1960 roku, kiedy królowa zasiadała już na tronie. Ponoć jego ojcem nie był mąż brytyjskiej władczyni książę Filip. 

Pojawiające się w tamtym czasie plotki sugerowały, że Andrzej jest tak naprawdę synem długoletniego przyjaciela królowej, lord Porchestera. Elżbieta znała go już od wczesnego dzieciństwa, a parę miała łączyć wyjątkowa pasja do koni. Pod koniec lat 50. lord Porchester miał być szczególnie często widziany w towarzystwie królowej, którą pocieszał po rzekomych zdradach jej męża.

Zobacz: Wnuki królowej Elżbiety. William i Harry wcale nie należeli do ulubieńców monarchini. Kto jeszcze nazywał ją “babcią”?

Nieślubne dzieci królowej Elżbiety? Kontrowersyjna plotka krąży od lat

Jednym z argumentów na potwierdzenie kontrowersyjnej tezy miał być fakt, że to właśnie po narodzinach Andrzeja Elżbieta zdecydowała, że jej dzieci będą nosiły podwójne nazwisko Mountbatten-Windsor. Miało to załagodzić sytuację pomiędzy małżonkami i udobruchać Filipa.

Osoby śledzące losy rodziny królewskich od lat dopatrywały się podobieństwa Andrzeja do lorda Porchestera. Pikanterii dodaje również fakt, że od lat mówi się, że to właśnie Andrzej był ulubieńcem królowej Elżbiety.

Sprawdź: Ile dzieci miała królowa Elżbieta II? Wszystkie ciąże monarchini utrzymywane były w ścisłej tajemnicy. Dlaczego je ukrywała?

Czytelnicy pytają o nieślubne dziecko Elżbiety II

Kim była królowa Wiktoria dla Elżbiety 2?

Wiktoria była prababką królowej Elżbiety.

Jakie było ulubione dziecko księcia Filipa?

Ulubionym dzieckiem księcia Filipa miała być ponoć księżniczka Anna.

Nieślubne dzieci księcia Filipa – czy książę Filip doczekał się potomstwa z innych związków?

Jakiś czas temu pojawiła się plotka o tym, że książę Filip miał nieślubne dziecko. Ponoć w młodości miało dochodzić do małżeńskich zdrad, a owocem jednego z nich miało być dziecko. Informacje te nie zostały jednak nigdy potwierdzone.

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general