Czy warto wysyłać dzieci na zajęcia dodatkowe?

W ostatnich czasach rodzice starają się, by ich dzieci, oprócz zajęć szkolnych, uczęszczały również na lekcje dodatkowe, które rozwiną ich pasje. Począwszy od śpiewu, tańca czy karate, skończywszy na pływaniu czy grze na instrumencie. W dobie wszechobecnego internetu oraz sprzętów elektronicznych nasze pociechy potrzebują realnych kontaktów z rówieśnikami, a zdaniem artysty Teatru Roma, Mirka Woźniaka młodzież, która ma kontakt z różnymi formami aktywności staje się bardziej przebojowa, pewna siebie, bardzo często prowadzi ciekawe życie oraz odnosi sukcesy na wielu płaszczyznach.

Zajęcia dodatkowe jako alternatywa dla wirtualnego świata

Przez ogarniający nas z każdej strony wirtualny świat nasze dzieci tracą kontakt z rzeczywistością. Porozumiewają się ze swoimi znajomymi jedynie za pomocą komunikatorów, a dodatkowych stymulacji szukają w grach komputerowych. Niestety nie wpływa to pozytywnie na ich rozwój, który w okresie dorastania jest tak bardzo ważny. Ich wypoczynek możemy zaplanować w zupełnie inny sposób, sposób, który nie tylko rozwinie ich umiejętności oraz myślenie twórcze, ale również inteligencję i wrażliwość.

zajęcia dodatkowe dla dzieci
Marcin Tumasz – materiały prasowe

Według Mirka Woźniaka, solisty polskiej inscenizacji musicalu „Chicago”, instruktora w Akademii Młodych Talentów, zajęcia w grupie i bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, pozwala pomóc w nawiązywaniu bezpośrednich relacji. W mojej pracy, czyli w zajęciach o profilu musicalowym, które łączą taniec, śpiew oraz grę aktorską, bardzo istotny jest wszechstronny rozwój. Przez proponowany program – od lekcji dykcji, baletu, aktorstwa, po improwizację ruchową, każdy z uczestników sprawdza się w nietypowych sytuacjach. Ponadto praca z własnym ciałem, daje możliwość upustu nagromadzonych danego dnia przeżyć. Dzieci i młodzież lepiej rozumieją swoją rolę, jak i zdają sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem są w całej społeczności, w tym przypadku w swojej grupie zajęciowej.

Marcin Tumasz – materiały prasowe

Czego uczą zajęcia dodatkowe?

Etapowa praca dzieci nad określonymi zadaniami pozwala im nauczyć się wykorzystywania ich unikalnych zdolności. Nie tylko podczas zajęć, ale również w życiu prywatnym. Zajęcia pozaszkolne uczą dyscypliny, jak i osiągania wcześniej zamierzonych celów. Dzieci i młodzież należące m.in. do szkół musicalowych wiedzą, iż będąc częścią danego projektu, są za niego w pełni odpowiedzialne, a on sam bez nich nie istnieje. Pozwala to poczuć im przynależność do danej grupy. Dzięki temu, w dalszym życiu są oni nie tylko otwarci i pewni siebie, ale i odporni na sytuacje stresowe. Te cenne umiejętności pozwolą w przyszłości odnieść naszym dzieciom wiele sukcesów na różnych płaszczyznach. Ponadto wspólnie spędzając z grupą kilka godzin w każdym tygodniu, niekiedy zawierają one przyjaźnie na całe życie.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo