Dodatki do zielonej sukienki na wesele

Dodatki do zielonej sukienki na wesele będą zależały od odcienia zieleni sukienki. Myśląc o zieleni możemy mieć bowiem na myśli zieleń młodych liści, butelkową zieleń lub kolor khaki. Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać jak skrajnie różne są te kolory.

Jakie dodatki do zielonej sukienki na wesele?

Wybór dodatków do zielonej sukienki jest ogromny! Na początek zastanów się, czy chciałabyś się wyróżnić z tłumu, czy raczej postawić na stonowany zestaw? W pierwszym wypadku powinnaś zastosować kolor przeciwstawny do zieleni i w zależności od jej odcienia dobrać dodatki… malinowe (soczysta zieleń lub mięta), czerwone (głęboka, butelkowa zieleń) lub bordo (khaki). Stworzysz kontrast, który podkreśli oba kolory. Nie oznacza to jednak, że musisz użyć jedynie tych odcieni w stylizacji. Czerwone mogą być buty, a np. torebka zielona, srebrna, złota itp. Pamiętaj jednak, by podczas tworzenia jednego zestawu poruszać się w obrębie maksymalnie trzech kolorów. Cztery powodują już lekki tłok i zwiększają szanse na przesadę.

Zielona sukienka dodatki w wersji stonowanej

Jeśli chcesz stworzyć klasyczny zestaw skorzystaj z dodatków w kolorze beżu bądź czerni. Są eleganckie, proste i na pewno nie strzelisz modowej gafy. Chciałabyś wprowadzić do stylizacji na wesele odrobinę koloru? Barwami sąsiadującymi z zielenią na kole barw są żółty i niebieski. Dobierając dodatki do zielonej sukienki możesz śmiało zestawiać ją z tymi właśnie kolorami. Taki zestaw będzie świeży, lekki i dziewczęcy.

Metaliczne dodatki do zielonej sukienki na wesele

W tym roku srebro i złoto wzniosły się na sam szczyt popularności. Występują solo lub w połączeniu z innymi kolorami. Ich ogromną zaletą jest to, że pasują do wszystkich kolorów, do zieleni również. Jedyną pułapką podczas dobierania metalicznych dodatków do zielonej sukienki jest postawienie na właściwy z nich. Jeśli nie wierzysz w swoje wyczucie kolorów, najłatwiej jest przyłożyć oba do materiału i sprawdzić, który wygląda lepiej.

Srebro jest kolorem zimnym i z takimi właśnie kolorami współgra. Ładnie komponuje się więc z miętą, świeżą, soczystą zielenią, zielenią butelkową. Złoto pięknie wygląda z ciepłymi barwami, takimi jak np. khaki.

Jaka biżuteria do zielonej sukienki?

Biżuteria do zielonej sukienki może być zarówno srebrna, jak i złota. Jeśli jest ozdobiona kamieniami warto, by były w kolorach pasujących do zielonego: zieleni, niebieskim, żółtym, bieli lub czerni.

Jaki żakiet do zielonej sukienki?

Wybór odpowiedniego żakietu zależy od odcienia kreacji. Jasnozielona lub miętowa sukienka pięknie komponuje się z bielą lub błękitem. Właściwie każdą zieleń możesz połączyć z czernią. Ostatnio modne są jednokolorowe looki. W tym wypadku żakiet może być w tym samym odcieniu lub różnić się intensywnością od sukienki.

Jaki makijaż do zielonej sukienki?

makijaż do zielonej sukienki

make-up Paulina Adamiec

Kolorem, który jest neutralny i pasuje do większości stylizacji jest brąz. Makijaż, w którym wykorzystano brązowe cienie do powiek jest zazwyczaj dość delikatny. Jeśli więc nie lubisz przesadzać z intensywnością make-upu warto postawić właśnie na ten kolor!

Chcąc “otworzyć” oko zastosuj dwa kolory cieni do powiek: jasny beż w wewnętrznym kąciku oraz ciemny brąz w zewnętrznym. Na początek nakładamy pierwszy z cieni na około 2/3 powieki. Ciemniejszy odcień powinien się znaleźć na 1/3 ruchomej części powieki. Kolejnym krokiem jest zmieszanie ich ze sobą na złączeniu za pomocą pędzelka. W tym miejscu powstanie trzeci kolor (średni brąz) stanowiący płynne przejście pomiędzy dwoma pierwszymi.

Chciałabyś, by cień do powiek ładnie wychodził poza powiekę nadając jej przydymionego wyglądu? Bardzo łatwo wyznaczysz kontur cienia poprzez… przyklejenie taśmy klejącej między zewnętrznym kącikiem oka a końcem brwi! Po skończonym makijażu oka, zdejmij taśmę.

Czy już wiesz, jakie dodatki do zielonej sukienki na wesele wybierzesz? Czy zdecydowałabyś się na odważną wersję z czerwonymi lub malinowymi butami? A może wolisz bardziej stonowane zestawy? Jeśli nadal nie wiesz, jakie dodatki pasują do Twojej zielonej sukienki, zamieść jej opis w komentarzach, a postaram się pomóc!

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Dodatki do zielonej sukienki na wesele

  1. A jakie dodatki do długiej, szmaragdowej sukni z zielonymi, mieniącymi się cekinami na gorsecie?

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo