Ferie lubelskie 2019. Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Sprawdź termin ferii 2018/2019 w Lubelskiem!

Kiedy zaczynają się ferie? Lubelskie to województwo, w którym dzieci będą odpoczywały jako ostatnie. Na szczęście za rok to się zmieni. Terminy ferii zimowych zmieniają się cyklicznie. Jeśli więc lubelskie ferie 2018/2019 zaczynają się dopiero w połowie lutego, za rok uczniowie z tych terenów wyjadą na zimowiska zaraz po przerwie świątecznej i noworocznej. 

Ferie lubelskie 2019. Kiedy zaczynają się ferie zimowe? Sprawdź termin ferii 2018/2019 w Lubelskiem!
[Zdjęcie Depositphotos.com]

Ferie lubelskie 2019: kiedy na zimowisko?

Uczniom w województwie lubelskim przyjdzie w tym roku poczekać na ferie zimowe. Jako pierwsze na zimowisko już 14 stycznia wyjadą województwa małopolskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, wielkopolskie. Tydzień później zimowy wypoczynek zaczynają dwa województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie. W ostatni weekend stycznia 2019 ferie zimowe zaczną cztery regiony: województwo mazowieckie, dolnośląskie, opolskie, zachodniopomorskie. Termin ferii 2019 dla lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego przypada na dni 11-24 lutego 2019.

Ferie zimowe 2019: termin dla lubelskiego to 11-24 lutego 2019.

Ferie zimowe 2019: lubelskie

Choć większość dzieci z utęsknieniem czeka na ferie zimowe, równie wiele z nich po ich rozpoczęciu zastanawia się, co robić z wolnym czasem. Co robić w ferie zimowe, by nie spędzić ich przed telewizorem czy PlayStation? Gdy na dowrze pada śnieg, można wybrać się na pobliską górkę, by pozjeżdżać na sankach. I mali i duzi świetnia bawią się lepiąc bałwana czy rzucając śnieżkami. Sportem, który połączy pokolenia są też łyżwy. A przy braku pogody? Zawsze można wybrać się do kina czy do teatru!

Dla wielu dzieci ferie zimowe to okazja do pierwszych wyjazdów bez rodziców. Kiedy dziecko jest gotowe, by wyjechać na zimowisko? To kwestia dość indywidualna. Niektórzy ośmiolatkowie bez większych obaw wyruszają w nieznane i doskonale czują się bez opieki rodziców. Inni, potrzebują znacznie więcej czasu, by oswoić się z myślą o samotnym wyjeździe. Jeśli chcielibyście, by Wasze dziecko w tym roku po raz pierwszy wyjechało na zimowisko, poszukajcie oferty, która nie zakłada podróży na drugi koniec Polski lub wręcz za granicę. Wiedząc, że maluch jest 1-2 godziny od domu będziecie czuli się znacznie pewniej. Być może warto też porozmawiać z rodzicami najlepszego kolegi lub koleżanki Waszej pociechy? Wyjeżdżając razem dzieci czują się bardziej komfortowo i nie stresują się aż tak bardzo.

Niezależnie od tego, czy ferie lubelskie 2019 Wasze dzieci spędzą w domu, na zimowisku czy na wspólnym wyjeździe, zadbajcie o to, by jak najwięcej czasu przebywały na świeżym powietrzu nabierając energii, która niewątpliwie przyda im się przez kilka kolejnych miesięcy roku szkolnego.

[Zdjęcie Depositphotos.com]

Dodaj komentarz

Edukacja Turystyka Newsy
Ferie pomorskie 2019: terminy. Kiedy wypadają ferie zimowe 2018/2019 w województwie pomorskim?
Kiedy wypadają ferie 2019? Pomorskie zacznie je jako ostatnie. Sprawdź terminy ferii zimowych 2018/2019 i zaplanuj wyjazd na zimowisko. Ferie pomorskie 2019 i przerwa świąteczna 2018 Po trzech miesiącach od rozpoczęcia roku
Czytaj dalej
Problemy z zajściem w ciążę
Problem z zajściem w drugą ciążę
Masz już dziecko? Zajście w pierwszą ciążę nie było żadnym problemem? Zdecydowałaś się przejść przez to ponownie, ale... No właśnie. Czemu jest tak, że z zajściem w drugą ciążę może
Czytaj dalej