15-latka odegra ważną rolę podczas szczytu klimatycznego w Katowicach! Kim jest nastolatka?

Piszą o niej media na całym świecie. Jej nazwisko znajdziecie m.in w The Guardian, The New Yorker czy w Der Spiegel. Greta Thunberg nie skończyła jeszcze studiów, ale jak mówi wcale ich nie potrzebuje, by ocenić, że jeśli rząd nie zacznie działać, przyszłości po prostu nie będzie.

Słyszeliście o Grecie Thunberg?

Greta miała zaledwie 9 lat, gdy uświadomiła sobie powagę zmian klimatycznych zachodzących na naszej planecie. Dziewczynka jest dzieckiem z zespołem Aspergera, co sprawia, że w swoje zainteresowania i działania wkłada całą energię. Chcąc chronić środowisko Greta przestała jeść mięso, przesiadła się na rower i nie chce kupować niczego, co nie jest jej absolutnie niezbędne. I choć mieszka w jednym z najbardziej pro-ekologicznych państw, uważa, że rząd Szwecji wciąż robi za mało, by przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Michael Campanella dla the Guardian

Dzięki nastolatce rząd zmienia priorytety!

Jeśli wydaje Wam się, że jednostka nie może mieć wpływu na kraj, historia Grety Thunberg absolutnie temu przeczy! Nastolatka nie poprzestała na segregowaniu śmieci i niechęci do jazdy samochodem. Przez 15 tygodni niezależnie od pogody protestowała pod szwedzkim parlamentem. Dzięki jej postawie Szwecja zmieniła swoją listę priorytetów! Dotychczas ochrona środowiska i problem zmian klimatycznych był numerem 8 na szwedzkiej liście priorytetów. Teraz stał się numerem 1!

15-latka na szczycie klimatycznym w Katowicach

Dzisiaj w Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny. Wśród polityków, ekspertów, naukowców i negocjatorów znalazła się również 15-letnia Greta. Eksperci mają rozmawiać o tym, w jaki sposób nie dopuścić do dalszego wzrostu temperatury na kuli ziemskiej. Jeżeli to się nie uda, musimy liczyć się z występowaniem coraz bardziej nasilonych, ekstremalnych zjawisk pogodowych. 15-letnia Greta Thunberg podczas szczytu w Katowicach ma spotkać się z Sekretarzem Generalnym ONZ Antonio Guterres. Czy głos nastolatki będzie znaczący w najbliższych dniach?

Zobacz też: Kto jest prawdziwym beneficjentem zajęć dodatkowych?

Dodaj komentarz

1 komentarzy: 15-latka odegra ważną rolę podczas szczytu klimatycznego w Katowicach! Kim jest nastolatka?

 1. Przesiadała się na rower, ach to rozumiem, że ma już uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, poglądy nie są jej tylko jej rodziców, którzy wykorzystują chorbę córki, dodatkowo faszerują ją medialnością. W mojej opinii należałoby wysyłać im pomoc społeczeną na łeb, ona nie ma za zadanie poliytykować tylko się uczyć z tego co wiem opuszcza co piątek szkołę aby lansować się medialnie przed parlamentem swojego kraju, o ile co piątek opuszczałaby szkołę na lekarza ok, spoko, ale skoro ma czas co piątek zamiast być w szkole to siedzieć przed parlamentem to w mojej opinii jest osobą z nieuaprawiedliwonymi nieobecnościami u nas w szkole, mundurówka- szkoła średnia, za 50% nieobecności nieusprawiedliwionych leciało się na pół roczną delegację do innej szkoły.

  Przedszkolak, Newsy

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest stosunkowo “młodym” świętem, a mimo to jest hucznie obchodzony przez wszystkie maluchy wraz z rodzicami i opiekunami. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka: historia święta Skąd się wziął w...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general