Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Zrobiłaś manicure, włożyłaś sporo serca w pomalowanie paznokci, całość zajęła Ci prawie godzinę i… zbyt krótko zaczekałaś aż paznokcie wyschną? Każda z nas to kiedyś zrobiła. Efektem jest zdarty lakier lub nieładnie odciśnięte tkaniny i kształty. Co zrobić, by szybko wysuszyć paznokcie?

Jak wiele z nas w malowaniu paznokci najbardziej nie lubi etapu schnięcia lakieru? Ja na pewno, a Ty? Nigdy nie wiadomo, czy to już i czy możesz zacząć normalnie funkcjonować. Postanowiłam więc sprawdzić, co zrobić, by lakier do paznokci szybciej wysechł.

Zimna woda przyspiesza wysychanie lakieru do paznokci

Jednym z najbardziej znanych sposobów na szybsze schnięcie paznokci jest zanurzenie ich w miseczce z zimną wodą na około 3 minuty. Niektórzy dorzucają do niej kilka kostek lodu, by była jeszcze zimniejsza. Nie zapomnij przygotować miseczki przed pomalowaniem paznokci. Inaczej istnieje spore prawdopodobieństwo, że uszkodzisz manicure wyjmując naczynie z szafki…

Materiały partnerów

Suszenie suszarką

Suszarka to urządzenie, które sprawdza się nie tylko podczas suszenia włosów. Zapewne znasz jej inne zastosowania, jak suszenie mokrej bluzki, którą koniecznie chcesz założyć lub świeżo upranych… pędzli do makijażu. Możesz również zatrudnić ją do suszenia paznokci. Pamiętaj tylko, by włączyć zimny nawiew. Ciepłe powietrze zbyt mocno rozgrzeje płytkę paznokcia i na pewno nie będzie to przyjemne.

Oliwka przyspieszy wysychanie lakieru

Po pomalowaniu paznokci odczekaj chwilę i posmaruj je oliwką dla dzieci. Nawilżysz skórki, a emalia powinna wyschnąć w ciągu zaledwie kilku minut.

Profesjonalne topy do lakierów

Jeśli nie należysz do zwolenniczek domowych sposobów radzenia sobie z problemem zbyt wolno schnących paznokci, zainwestuj w profesjonalny top do lakieru. Kosmetyk ma zazwyczaj formę olejku lub emalii. Malujesz nim paznokcie na sam koniec manicure’u i po kilku minutach powinny być idealnie twarde.

Co zrobić by na paznokciach nie odcisnęła się tkanina?

Odciśnięta poduszka lub fragment ubrania to prawdziwa zmora! Zdarza się, że materiały pozostawiają swoją teksturę na paznokciach nawet 2-3 godziny po pomalowaniu. Jak tego uniknąć? Każda z nas ma swój sposób! Ja maluję paznokcie przed dłuższą podróżą. Godzina w korku to idealny czas, by lakier do paznokci mógł wyschnąć. Pewna blogerka po wykonaniu manicure idzie spać i stara się zwiesić ręce za łóżko tak, by nie dotykały pościeli. Jedna z pań wypowiadających się na forum maluje paznokcie przed rozpoczęciem oglądania filmu w telewizji. A jaki jest Twój sposób?

Materiały partnerów

Skąd wiadomo, czy paznokcie wyschły?

Już minęło trochę czasu od pomalowania paznokci i nie wiesz czy lakier wysechł? Sprawdź to dotykając jednej płytki drugą. Oczywiście zrób to delikatnie tak, by w razie czego nie zrobić odcisku. Jeśli lakier nie skleja się ze sobą, paznokcie prawdopodobnie są suche.

Wypróbowałyście już któryś z opisanych sposobów? A może macie własne? Koniecznie napiszcie też, jakich topów używacie i czy są skuteczne!

paznokcie

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo