Jak wyczyścić kanapę? Spryskaj wodą i posyp produktem z kuchni. Plamy znikną w okamgnieniu

Warto regularnie dbać o czystość kanapy. Wszystko ze względu na osiadające zabrudzenia, kurz i pojawiające się znienacka plamy, które spędzają sen z powiek każdej pani domu. Podczas gdy wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej jest drogie, skuteczny środek przygotujesz praktycznie za grosze. Co należy zrobić?

Większość z nas nie przepada za czyszczeniem kanapy. Usuwanie brudu przy pomocy zwykłej szmatki zwilżonej wodą rzadko przynosi oczekiwane rezultaty, a i sklepowe preparaty często zawodzą. Niektórzy maskują zabrudzenia przy pomocy eleganckiej narzuty lub koca, jednak to rozwiązanie jedynie na chwilę. Z tyłu głowy mamy bowiem myśl, że pod materiałem wciąż znajdują się nieestetyczne plamy. Warto więc na bieżąco usuwać brud, bakterie i roztocza, które gromadząc się na materiale, mogą nawet zaszkodzić naszemu zdrowiu. Na szczęście proste, domowe sposoby szybko rozwiążą problem. Domowe triki są tanie, ale skuteczne. Na jeden z nich poświęcisz zaledwie kilka chwil.

Sprawdź: Mrówki opanowały dom i ogród? Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

Czym najlepiej wyczyścić kanapę z materiału? Najpierw odpowiednio przygotuj mebel

Zanim rozpoczniesz usuwanie plam i innych zabrudzeń, przygotuj do tego kanapę. W pierwszej kolejności pozbądź się okruchów, kurzu i innych zanieczyszczeń. Pomoże ci w tym szczotka z twardym włosiem i odkurzacz. Drewniane elementy, na przykład nóżki, możesz potraktować chusteczkami nawilżanymi dla dzieci.

Jak wyczyścić kanapę z materiału domowym sposobem? Sprawdzi się alkohol i soda oczyszczona

Niektóre plamy powstały już jakiś czas temu i wydają się trudne do usunięcia, ale możesz im podołać. Wystarczy, że do butelki z atomizerem wlejesz zwykłą wodę i rozpylisz ją na zabrudzeniach. Później posyp wszystko sodą oczyszczoną i rozprowadź ją przy pomocy wilgotnej ścierki lub gąbki. Poczekaj, aż produkt wyschnie, a później usuń pozostałości odkurzaczem. Na sam koniec spryskaj miejsce czystym alkoholem.

Sprawdź: Rozcieńcz z wodą i spryskaj ubranie. Spacer będzie przyjemny i żadna meszka się nie zbliży

Jak wyczyścić kanapę bez zacieków? Sprawdzi się zwykłe szare mydło

Jeśli chcesz wyczyścić materiałową lub skórzaną tapicerkę, możesz zastosować szare mydło. Zwilżoną gąbkę natrzyj produktem, a następnie pocieraj intensywnie plamy. Jeśli kanapa jest jasna lub biała, przed wypróbowaniem tej metody lepiej przeprowadź test na niewielkiej, najlepiej mało widocznej powierzchni. Dzięki temu sprawdzisz, czy trik nie zaszkodzi materiałowi.

Sprawdź: Ten jeden sposób na przechowywanie rosołu pozwoli Ci cieszyć się jego świeżością nawet przez tydzień

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo