Rozcieńcz z wodą i spryskaj ubranie. Spacer będzie przyjemny i żadna meszka się nie zbliży

Co odstrasza meszki? Pytanie nurtuje wiele osób, zwłaszcza w okresie letnim. Na szczęście dzięki domowym trikom owady nie zbliżą się do ciebie na krok. Wystarczy, że przygotujesz spray na meszki i zapachową pułapkę na meszki. Sprawdź jak je zrobić. Dowiedz się też, jak prostą metodą złagodzić ukąszenie meszki.

Meszki są ogromnym utrapieniem, zwłaszcza w okresie letnim. Owady najczęściej pojawiają się w okolicach maja i nie odpuszczają ataku aż do końca lata. Samce żywią się nektarem roślin, jednak samice dopuszczają się ataków na człowieka. Ukąszenia meszek mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jak odstraszyć meszki i jak pozbyć się meszek? Pomogą preparaty, które przygotujesz samodzielnie w domu.

Sprawdź: Ten kuchenny produkt skutecznie odstrasza kleszcze. Posmaruj się nim, aby stać się niewidocznym dla tych pajęczaków

Domowy spray na meszki. Połącz dwa produkty i spryskaj ubrania, a uciekną w siną dal

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w łatwy sposób można przygotować w domu odstraszacz na meszki. Wystarczy wykorzystać olejki zapachowe. W przypadku meszek sprawdzi się olejek waniliowy. Rozcieńcz go z wodą w proporcji 1:1, przelej do butelki z rozpylaczem i spryskaj ubrania na 30 minut przed wyjściem z domu. Dzięki temu unikniesz ataku insektów, a spacer będzie o wiele przyjemniejszy. Oprócz olejku waniliowego możesz wykorzystać olejek lawendowy, z drzewa herbacianego (odstraszy też kleszcze), eukaliptusowy, miętowy i goździkowy. Procedura przygotowania sprayu na meszki za każdym razem jest taka sama.

Co na meszki w domu? Pomoże pułapka na meszki domowej roboty

Jeśli w twoim mieszkaniu pojawiły się meszki, warto jak najszybciej się ich pozbyć. W tym przypadku sprawdzi się przygotowanie domowej pułapki zapachowej. Co należy zrobić? Wlej do niewielkiego spodeczka mieszankę octu i cukru. Postaw naczynie w miejscu, gdzie najczęściej pojawiają się meszki i poczekaj kilka godzin. Insekty zwabione zapachem wejdą do środka i szybko utopią się w płynie.

Sprawdź: Mrówki opanowały dom i ogród? Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

Ukąszenie meszki złagodzisz w prosty sposób. Kontroluj jednak zmieniającą się ranę

Meszki w Polsce nie przenoszą chorób zagrażających człowiekowi, jednak ich ukąszenie często wiąże się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Po ataku może dojść do reakcji alergicznej, która objawi się gorączką, obrzękiem, bólem i swędzeniem. Aby zniwelować to ostatnie, warto wykorzystać maść zapobiegającą swędzeniu z apteki. Pamiętaj też, by nie dotykać zmiany brudnymi palcami i przemywać ją dokładnie wodą. Jeśli rana lub obrzęk będą się zwiększać, nie zwlekaj i udaj się po poradę do lekarza. Istnieje prawdopodobieństwo, że niezbędne będzie zastosowanie leczenia, na przykład przy pomocy antybiotyku.

Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general