Mrówki opanowały dom i ogród? Rozpyl produkt z kuchni i zapomnij o insektach

Mrówki pojawiające się w domu i w ogrodzie, zwłaszcza latem, są dużym problemem. Na szczęście można się ich pozbyć, wykorzystując domowe patenty – bez potrzeby sięgania po silne, sklepowe środki. Dzięki nim insekty poszukają nowego miejsca do zamieszkania, a my będziemy cieszyć się spokojem niezakłóconym ich obecnością.

Pojawienie się mrówek w domu świadczy o poszukiwaniu przez nie żywności. Często odwiedzają kuchnię, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu gotujemy i mają szansę dobrać się do jedzenia lub kąsków, które przypadkiem spadną nam na podłogę. Jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Postaw na proste, naturalne triki.

Skuteczny środek na mrówki w domu? Wystarczy kostka z lodówki

Okazuje się, że skutecznym środkiem do walki z mrówkami w domu jest ocet. Wystarczy przelać go do butelki z atomizerem i spryskać kuchenne szafki oraz miejsca, w których pojawiają się insekty. Choć zapach płynu nie jest zbyt przyjemny, zadziała odstraszająco i przegoni niechcianych gości.

Inną metodą jest wykorzystanie kostki świeżych drożdży. Co należy zrobić? Połącz 100 g produktu z taką samą ilością cukru i dolej do mieszanki około 1 litr wody. Zamieszaj substancję do rozpuszczenia składników i odczekaj godzinę. Po tym czasie przelej płyn do niewielkich pojemniczków i rozstaw je w miejscach, w których zazwyczaj pojawiają się mrówki.

Co na mrówki w domu i w ogrodzie? Naturalne sposoby w mig rozwiążą problem

Zwalczenie mrówek pojawiających się w ogrodzie wymaga poświęcenia czasu na ich obserwację. Insekty zazwyczaj poruszają się po wytyczonych przez siebie ścieżkach. Gdy je zlokalizujesz, posyp ich trasy sodą oczyszczoną lub cynamonem. Zapachy przypraw zadziałają na mrówki odstraszająco, co w efekcie zniechęci je do bytowania w naszym ogrodzie. Dobrym trikiem jest też posadzenie lawendy, mięty lub majeranku. Uprawa popularnych roślin nie dość, że ma korzystne właściwości, to jeszcze sprawdzi się jako odstraszacz na mrówki.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo