Jesienna kolekcja butów dla dzieci marki Reima. Nowe rozwiązania, stworzone z myślą o dziecięcym komforcie i w duchu zrównoważonego rozwoju.

Finlandia to kraj wyjątkowy, wielu ludziom kojarzący się przede wszystkim z przepięknymi, zimowymi krajobrazami. Na wyjątkowość pejzażu składają się rozległe tereny leśne, stanowiące niemal 3/4 terytorium, oraz liczne malowniczo położone jeziora. Mieszkańcy tego kraju doskonale zdają sobie sprawę, że rodzima przyroda jest ogromnym skarbem, dlatego dbałość o nią stanowi jedną z ich najważniejszych wartości. Ekologia i szacunek do natury to zasady, którymi Finowie starają się kierować we wszystkich aspektach życia, nawet przy produkcji odzieży.

Świadomość ekologiczna

Troska o środowisko i miłość do otaczającej przyrody to uczucia, które towarzyszą mieszkańcom Finlandii już od wczesnego dzieciństwa. Dzieci od najmłodszych lat spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, w bliskim kontakcie z naturą. Od małego kształtuje się tam świadomość ekologiczną oraz właściwe nawyki, takie jak na przykład segregacja odpadów czy recykling. Kolejne pokolenia Finów dorastają z poczuciem, że działania przyjazne środowisku mają olbrzymie znaczenie i dlatego tak ważne jest podejmowanie inicjatyw i wyzwań w tym zakresie.

Jednym z takich wyzwań jest wprowadzenie rozwiązań proekologicznych nie tylko w codziennym życiu, ale w przemyśle i biznesie. Coraz więcej fińskich marek i firm odzieżowych stosuje nowoczesne metody produkcji, które mają służyć jednocześnie klientom i środowisku. Na popularności w branży odzieżowej zyskują recykling i powtórne wykorzystanie materiałów – tak aby uzyskać produkt najwyższej jakości, jednocześnie bez żadnych strat w przyrodzie.

Tworzymy produkty na każdą porę roku i starannie analizujemy nawet najdrobniejsze szczegóły, aby każdy młody człowiek mógł cieszyć się aktywnym czasem na świeżym powietrzu. Działamy, aby chronić nasze dzieci i ich przyszłość, dlatego zrównoważony rozwój leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Od naszych innowacji materiałowych po inicjatywy związane z recyklingiem – myślimy o każdym szczególe. To właśnie te niezliczone małe innowacje sprawiają największą różnicę.Elina Björklund, CEO firmy Reima, fińskiego producenta odzieży dziecięcej

Buty dla dzieci z jesiennej kolekcji Reima

Podobnie jak w przypadku innych części garderoby, tak i przy tworzeniu jesiennej kolekcji butów dla dzieci projektanci marki Reima postawili na zrównoważony rozwój.


Wiele modeli dziecięcych butów z jesiennej kolekcji wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu oraz z tworzyw naturalnych. Co ważne, marka Reima do impregnacji odzieży i obuwia nie stosuje szkodliwych związków PFC. Substancje te są wysoce szkodliwe – stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i silnie przyczyniają się do degradacji środowiska. Dlatego też Reima zdecydowała się znaleźć inne rozwiązanie. Zamiast toksycznych PFC, marka wykorzystuje inne technologie, m.in. BIONIC FINISH® ECO, które zapewniają bezpieczeństwo dzieci oraz najwyższy komfort i jakość odzieży, nie niszcząc przyrody.

SNEAKERSY reima

Suche stopy nie tylko w kaloszach

Buty odporne na deszcz, które nie są kaloszami? Nowe sneakersy Reimatec Aloitus i Edistys utrzymują stopy w suchości lepiej niż zwykłe trampki – to wszystko za sprawą wodoodpornej, oddychającej wkładki, która jest laminowana z uszczelnioną na szwach podszewką. Podobną strukturę zastosowano w klasycznych modelach Original Patter i Wetter, a także w modelu Passo dla mniejszych dzieci. Wszystkie z wyżej wymienionych modeli sneakersów można bez obawy prać w pralce.
TRAPERY reima

Wodoodporne buty dla najmłodszych

 Buty Wetter to klasyk i bestseller marki Reima. Dzięki nim dzieci mogą bawić się na zewnątrz wiosną i jesienią bez obawy o mokre skarpetki. Model Wetter wyróżnia się także klasycznym fasonem, który pasuje na każdą okazję oraz do każdego stroju. Te wodoodporne buty sprawdzą się zarówno w lesie, jak i miejskiej dżungli.

Kalosze reima

Ciągle pada!

W jesiennej kolekcji Reima można znaleźć buty dla dzieci na każdą, nawet najbardziej mokrą pogodę. W kaloszach marki Reima dzieci mogą robić to, co najbardziej lubią podczas deszczu – skakać po kałużach bez obawy o przemoknięcie.

Dobór właściwego rozmiaru butów dla dzieci ma największe znaczenie

Według najnowszych badań aż dwoje na troje dzieci chodzi w zbyt małym obuwiu. Może to bardzo źle wpływać na ich zdrowie. Tylko 25% najmłodszych nosi odpowiedni rozmiar buta. Reima opracowała innowację, która to zmieni: wkładkę Happy Fit, którą wprowadzono do większości modeli butów. Grafika, którą umieszczono na wkładce Happy Fit pozwala rodzicom łatwo zorientować się, czy but nadal pasuje, czy czas wymienić rozmiar na większy. Stopy dzieci rosną w błyskawicznym tempie, dlatego konieczne jest regularne kontrolowanie rozmiaru butów.


Aż 98% materiału zastosowanego we wkładkach Happy Fit będzie pochodziło z recyklingu, dzięki czemu będą one przyjazne nie tylko dla dziecięcych stóp, ale także dla środowiska.

Ponowne wykorzystanie kluczem do zrównoważonego rozwoju

Chociaż wiele mówi się współcześnie o konieczności poddawania produktów recyklingowi, to niestety spora część odzieży technicznej powstaje z tak dużej liczby różnych tworzyw, że nie da się jej przetworzyć i powtórnie wykorzystać. Marka Reima postanowiła więc działać inaczej i tak produkować swoją odzież, aby podlegała całkowitemu recyklingowi. Podstawowym celem firmy stało się tworzenie ubrań, które można w pełni przetworzyć, zgodnie z złożeniami gospodarki obiegu zamkniętego, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości.

Elina Björklund wyjaśnia, że gospodarka o obiegu zamkniętym (circular economy) zakłada przede wszystkim, że materiały i surowce potrzebne do produkcji, będą użyte w sposób maksymalnie wydajny, tak aby ograniczyć ilość odpadów i śmieci.

Bardzo istotne jest ponowne wykorzystanie produktu, czy to po przetworzeniu na coś nowego, czy po prostu poprzez przekazanie go komuś innemu w niezmienionej formie mówi prezeska firmy Reima

Jednym z najbardziej imponujących osiągnięć marki Reima jest projekt kurtek przeciwdeszczowych, wykonany całkowicie w duchu ekologicznych idei. Stworzenie takiego produktu ze względu na jego złożoność jest szczególnie skomplikowanym zadaniem. Wymagało zatem ogromnego nakładu pracy oraz rozmaitych testów i analiz tak, aby sprostać oczekiwaniom. Gotowy produkt został zaprezentowany na wiosnę 2020 roku i była to pierwsza kurtka typu monomaterial tej marki – model otrzymał nazwę Voyager. Po kilku miesiącach dalszej pracy firma Reima przedstawiła tym razem propozycję kurtki zimowej tego typu nazwaną Kulkija. Oba modele powstały w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym i to, co jest w nich absolutnie unikatowe, to fakt, że wystarczy usunąć metalowy zamek błyskawiczny i produkt nadaje się w pełni do przetworzenia. Obecnie kolekcja ubrań z monomateriałów obejmuje także spodnie Kierto oraz debiutujące w tym sezonie kurtki Muutun, Jatkuu i Uuteen, a także sweter Seuraan.

Marka Reima nie tylko optymalizuje produkcję, aby ich odzież podlegała stuprocentowemu recyklingowi, ale stara się również propagować wśród swoich klientów ideę dawania ubraniom drugiego życia, czyli przekazywania kolejnym użytkownikom. Wszystkie kurtki z kolekcji Monomaterial zostają wyposażone w specjalny identyfikator do rejestracji, dzięki któremu można zobaczyć, dokąd powędrował nasz egzemplarz.

Ekologia w biznesie, czyli odzież z plastikowych butelek

Marka Reima słynie z dbałości o poziom wykonania produktu oraz jakość wykorzystywanych tworzyw. Kryteria doboru odpowiednich materiałów są bardzo restrykcyjne, a wszystko dlatego, że ubrania te przeznaczone są dla dzieci. Gwarantują im wygodę, bezpieczeństwo oraz zapewniają ochronę przed zimnem, wiatrem oraz innymi niesprzyjającymi sytuacjami pogodowymi. Odzież taka musi sprawdzić się więc w różnych okolicznościach, w związku z tym testy wytrzymałości muszą najpierw przejść tworzywa używane do producji. Firma cały czas pracuje nad tym, aby wykorzystywać coraz więcej materiałów o wysokiej jakości, pochodzących z recyklingu. Jednym z głównych celów na 2023 rok jest to, aby udział syntetycznych tworzyw recyklingowanych w ogólnej produkcji wynosił aż 50%. Co więcej, marka planuje, aby w tym samym roku 100% wykorzystywanej bawełny posiadało certyfikat GOTS, czyli spełniało rygorystyczne kryteria środowiskowe.

Reima już teraz korzysta z nowoczesnych metod przetwarzania materiałów oraz nieoczywistych źródeł pozyskiwania recyklingowanych tworzyw. Co może się wydać dla wielu osób sporym zaskoczeniem butelki PET (czyli najczęściej zwykłe butelki po napojach) po odpowiednim przekształceniu mogą zostać użyte ponownie jako włókna do produkcji odzieży. Część ubrań zaprojektowanych przez firmę zawiera w swoim składzie poliester uzyskany z takich właśnie włókien, który jest nie tylko ekologiczny, ale także doskonale spełnia swoją funkcję, gwarantując elastyczność i lekkość tkaniny. Wiadomo, jak ważna jest dla natury walka z wszechobecnym plastikiem, co roku produkuje się kilkadziesiąt milionów plastikowych butelek, które rozkładają się nawet 1000 lat, degradując środowisko. Dlatego konieczne jest nie tylko ograniczenie produkcji plastiku, ale także jego ponowne wykorzystanie, aby nie marnować surowców. Wśród produktów z kolekcji jesiennej można odnaleźć bluzy dla dzieci Sulakka, Silitys i Toimekas, które powstały z poliestru uzyskanego z plastikowych butelek. Dzięki temu nie stały się kolejnym zalegającym odpadem, niszczącym przyrodę, ale zyskały nowe życie. Warto stawiać na takie rozwiązania w czasach obecnego kryzysu klimatycznego i wspierać marki takie jak Reima, które z nim walczą.

Nowe rozwiązania dla środowiska

Marka Reima z każdą kolejną kolekcją stara się wprowadzać coraz więcej materiałów organicznych oraz tych pochodzących z recyklingu. Tak jest w przypadku najnowszej, jesiennej kolekcji, w której spora część ubrań wykonana została z tworzyw syntetycznych uzyskanych w wyniku przetwarzania surowców. Poza tym wykorzystano także wełnę organiczną oraz monomateriały, które świetnie nadają się w całości do ponownego przetworzenia.

Jak twierdzi Elina Björklund: “Mamy nadzieję, że ubrania jednomateriałowe i ich recykling staną się nową normą w branży odzieżowej. Świat, w którym dzieci zachęca się do dzielenia się swoimi ubraniami, a następnie śledzenia ich dalszej podróży, to świat dobry dla wszystkich. W ten sposób dzieci przyzwyczajają się do dzielenia się ubraniami z innymi i wyrabiają w sobie nawyk recyklingu. To szczególnie ważne w czasach, w których tony ubrań trafiają na wysypiska śmieci.”

Firma Reima wciąż poszukuje nowych, coraz lepszych rozwiązań zarówno dla środowiska, jak i dla użytkowników. Jedną z takich nowatorskich metod jest z pewnością przetwarzanie fusów po kawie. Jak się okazuje, doskonale sprawdzają się one jako jeden ze składników przy produkcji ubrań, ponieważ zapewniają lepszy komfort – znacznie zwiększają termoochronę, ograniczają ilość nieprzyjemnych zapachów i dzięki nim odzież się nie elektryzuje.

Każde nowe proekologiczne rozwiązanie zastosowane w branży odzieżowej cieszy. Do tej pory był to przemysł, który powodował olbrzymią degradację w środowisku i przyczyniał się do wytwarzania ogromnych ilości odpadów, nienadających się do recyklingu. Nowoczesne technologie, takie jak te stosowane przez firmę Reima, zapewniają surowcom drugie życie, zmniejszając tym samym ilość zalegających w przyrodzie śmieci. Zachęta do przekazywania ubrań również uczy właściwych nawyków – niemarnowania produktów i przede wszystkim odpowiedzialnego podejścia do zakupów tak, aby ubrania mogły służyć przez lata.

Zakupy

3 modne trendy dla całej rodziny

Kolor khaki Khaki to jeden z charakterystycznych dla letnich miesięcy kolorów. Trendy się zmieniają, a nieśmiertelny kolor khaki pojawia się w letnich kolekcjach niemal do roku. Nie inaczej jest teraz....

Czytaj dalej →
Zakupy

Sukienki wizytowe dla dziewczynek

Zmieniające się trendy w modzie znajdują swoje odbicie w sukienkach wizytowych dla dziewczynek. A czy znacie mamę, która nie chciałaby, by jej mała córeczka zachwyciła wszystkich podczas wyjścia na wesele...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia, Zakupy

Plecaki szkolne

Wybór plecaków szkolnych jest ogromny. Widząc dziesiątki modeli trudno zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Twojego dziecka. Czym kierować się podczas zakupów? Plecaki szkolne Plecaki szkolne zarówno dla małych...

Czytaj dalej →
Zakupy

Buty dla dziewczynek

Dzieci celebrytów i blogerów niejednokrotnie udowodniły nam, że moda nie ma ograniczeń wiekowych, a stylowo można wyglądać od przysłowiowej kołyski. Czym jednak byłaby mała fashionistka bez właściwie dobranych do stylizacji...

Czytaj dalej →
Zakupy

Sukienki dresowe dla dziewczynek

Sukienki dresowe dla dziewczynek mogą być noszone na wiele sposobów. To wygodne ubranko włożysz zarówno na co dzień, jak i od święta. Od czego to zależy? Jak zwykle diabeł tkwi w...

Czytaj dalej →
Zakupy

Buty jesienne dla dzieci

Buty jesienne dla dzieci to zakup warty wcześniejszego przemyślenia. Jesień to trudna pora roku pod kątem dobrania odpowiedniej odzieży i obuwia. Muszą one nie tylko chronić przed chłodem, wiatrem czy...

Czytaj dalej →
Zakupy

Gumki Loom: wyzwanie dla wyobraźni?

Gumki Loom Bands początkowo miały być jedynie biżuterią dla dzieci. Szybko okazało się, jak wiele rzeczy można z nich stworzyć! Gumeczki Loom Bands są wyzwaniem dla dziecięcej wyobraźni, która przekształca...

Czytaj dalej →
Zakupy

Zimowa gra w kolory z 5.10.15.

Ostatnie spadające z drzew liście zwiastują niekończące się pytania moich dzieci o to, kiedy nadejdzie zima. I o ile dorośli rzadko radośnie reagują na pierwsze chłody, o tyle maluchy nie mogą...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general