Kiedy matury próbne 2023/2024? CKE ogłosiła oficjalne terminy, uczniom nie zostało wiele czasu

Już wkrótce we wszystkich szkołach średnich w Polsce przeprowadzone zostaną oficjalne próbne matury przygotowane przez CKE. Podejście do egzaminów nie jest obowiązkowe, ale to dobra okazja nie tylko do zweryfikowania stanu swojej wiedzy, ale także do zapoznania się z procedurami, arkuszem i formułą zadań. Kiedy dokładnie odbędą się matury próbne 2023/2024? Gdzie sprawdzić arkusze i odpowiedzi?

Kiedy matury próbne 2023/2024?

Szkoły średnie co roku przeprowadzają matury próbne, czasem nawet kilkukrotnie. Najczęściej korzystają z arkuszy przygotowywanych przez poszczególne wydawnictwa, m.in. Operon czy WSiP. Przynajmniej raz w roku maturzystów czekają jednak oficjalne próbne egzaminy organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

W tym roku odbędą się one na początku grudnia. CKE przekaże szkołom standardowe arkusze, z taką samą formułą zadań, która czeka na majowych egzaminach. Grudniowe testy będą zatem doskonałą okazją, aby sprawdzić stan swojej wiedzy i zweryfikować, co jeszcze wymaga staranniejszej powtórki.

Matury próbne grudzień 2023 – terminy:

  • 6 grudnia, godz. 9:00 – język polski na poziomie podstawowym,
  • 7 grudnia, godz. 9:00 – matematyka na poziomie podstawowym,
  • 8 grudnia, godz. 9:00 – języki obce nowożytne na poziomie podstawowym (język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski, język włoski).

Jak informuje CKE, w dniu egzaminów arkusze z poszczególnych przedmiotów zostaną udostępnione na stronie cke.gov.pl, zapewnie w okolicach godziny 14:00 lub 15:00. Klucz odpowiedzi ukaże się jednak kilka dni później:

  • 11 grudnia, godz. 12:00 – zasady oceniania dla testu diagnostycznego z języka polskiego,
  • 12 grudnia, godz. 12:00 – zasady oceniania dla testu diagnostycznego z matematyki,
  • 13 grudnia, godz. 12:00 – zasady oceniania dla testu diagnostycznego z języków obcych nowożytnych.

Egzaminy będą sprawdzać nauczyciele w konkretnej placówce, dlatego dokładny termin ogłoszenia wyników nie jest znany.

Zobacz: Operon matura próbna 2023 – arkusze. Gdzie znaleźć odpowiedzi na zadania z egzaminów?

Matura próbna 2024 CKE – co czeka uczniów w II semestrze?

Na razie nie wiadomo, czy na wiosnę Centralna Komisja Egzaminacyjna planuje ponownie przeprowadzić matury próbne. Jednak nawet jeśli oficjalne egzaminy już się nie odbędą, to z pewnością szkoły będą jeszcze organizować wewnętrzne testy, przygotowane przez wydawnictwa.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo od rodziców to jedna z najważniejszych tradycji w dniu ślubu dla osób, które są katolikami. Symbolizuje przekazanie przez rodziców tuż przed ślubem władzy rodzicielskiej mężowi kobiety i zgodę na...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt

Śledzik Niemowlaka

Śledzik Niemowlaka Nie pamiętasz o której godzinie zasnęło Twoje dziecko? Czy przed ostatnim karmieniem w butelce było 60 czy 40 ml pokarmu? Czy pieluszkę zmieniałaś godzinę czy trzy godziny temu?...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Jak przystroić dom Panny Młodej?

Przystrojenie domu Panny Młodej oraz ewentualnie Pana Młodego leży w kwestii świadków. Przynajmniej taka jest tradycja. Nie musimy się jej sztywno trzymać. Często zdarza się, że to sami zainteresowani, czyli...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general