Kolorowanki wielkanocne. Pisanki wielkanocne, palma, baranek i zajączek do kolorowania

Sprzątanie, zakupy, gotowanie, pieczenie i wiele innych zadań, a w międzyczasie dziecko chce się bawić? Przedświąteczny zgiełk to pewnie czas, kiedy często nie wiesz, jak zająć malucha, żebyś mogła spokojnie przygotować się do świąt, a jednocześnie, żeby dziecko było zadowolone i miało ciekawe zajęcie. Doskonałą propozycją zabawy na takie okazje są kolorowanki wielkanocne, dzięki którym dziecko poczuje świąteczny klimat. Najlepiej wybierz kolorowanki wielkanocne do druku z motywem zajączków, pisanek, koszyczków, kaczuszek czy innych elementów związanych z Wielkanocą.

Kolorowanki wielkanocne. Pisanki wielkanocne, palma, baranek i zajączek do kolorowania
Pixabay

Jakie kolorowanki wielkanocne wybrać?

Oczywiście, żeby kolorowanka spełniała swoje funkcje, czyli jednocześnie bawiła i stymulowała rozwój dziecka, musi być odpowiednio dopasowana do wieku i umiejętności malca. Dla mniejszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją plastyczną przygodę, jeszcze niepewnie trzymają w rączkach kredki i uczą się stawiać pierwsze kreski, idealna będzie prosta kolorowanka wielkanocna. Nie może ona zawierać zbyt wielu szczegółów, a linie ograniczające poszczególne elementy powinny być dość grube i wyraźne. To bardzo ważne, ponieważ mniejsze dzieci nie potrafią precyzyjnie wypełniać pól, a grubsze linie nieco tuszują niedoskonałości, przez co kolorowanka po prostu ładniej wygląda. I nie chodzi tu o to, żeby obrazek podobał się nam, ale dziecku – maluszek, który jest zadowolony z efektu swojej pracy z pewnością chętniej sięgnie po następną kolorowankę.

Oprócz stopnia skomplikowania obrazka, małemu dziecku należy dać jedynie kilka podstawowych kolorów. Zbyt wiele odcieni sprawi, że malec będzie zdezorientowany i będzie się długo zastanawiał nad kolorami, zamiast kolorować obrazek. Kredki dla małego dziecka powinny być dość grube, żeby można je było łatwo trzymać w dłoni, a także miękkie, ponieważ maluch może nie mieć jeszcze dość siły w rączkach, żeby przycisnąć kredkę do papieru.

Kolorowanki wielkanocne dla starszych dzieci, w miarę ich rozwoju, powinny przedstawiać coraz więcej szczegółów i być bardziej skomplikowane. Z czasem warto dać maluszkowi do dyspozycji coraz większy wybór kolorów, a także zmienić kredki na bardziej precyzyjne. Jeśli chodzi o kolorowanki z wielkanocnymi motywami, jako pierwszą kolorowankę możemy dać maluchowi obrazek przedstawiający pisankę z jakimś prostym zdobieniem, a bardziej doświadczone w kolorowaniu dziecko ucieszy obrazek przedstawiający cały koszyczek Wielkanocny z wieloma pisankami, gałązkami, kwiatami i innymi ozdobami.

Kolorowanki wielkanocne do druku

Wielkanoc to kolorowy czas, kiedy zaczyna się wiosna i do życia budzą się wszystkie rośliny. W związku z tym, kolorowanki wielkanocne mogą być naprawdę piękne i pełne kolorów. Kolorowanie takich obrazków nie dość, że wpływa na rozwój zdolności manualnych dziecka, to jeszcze sprawia, że maluch poznaje tradycje i zwyczaje związane ze świętami, a kolorowanie może być pretekstem do opowiedzenia dziecku o Wielkanocy i obchodach z nią związanych.

Motywy wielkanocne do wydruku

Jeśli Twoje dziecko lubi rośliny i przyrodę, wybierz dla niego kolorowankę, na której przedstawiony jest wiosenny, świąteczny bukiet. Możesz się również zdecydować na kolorowankę, na które widać koszyczek przystrojony pięknie w wielkanocne rośliny, takie jak bukszpan i żonkile.

Pisanki wielkanocne: kolorowanki

Kolorowanki, które spodobają się większości dzieci to oczywiście kolorowanki z obrazkiem pisanki albo nawet wielu pisanek. Jeśli dziecko lubi kolorować i ma w tym już wprawę, możesz wybrać kolorowankę, na której pisanki nie mają narysowanych wzorków. Taka kolorowanka wielkanocna pobudzi dziecięcą wyobraźnię, a maluszek poćwiczy wzory, które później będziecie mogli wspólnie przenieść na prawdziwe pisanki, którymi udekorujecie świąteczny stół.

Palma wielkanocna: kolorowanka

Jeszcze na kilka tygodni przed Wielkanocą możecie pokolorować obrazek, na którym jest palma wielkanocna. Dziecko będzie również zachwycone, jeśli zaproponujesz mu zrobienie własnej palmy z gałązek, kwiatków czy kolorowej bibuły.

Baranek i zajączek wielkanocny: kolorowanka

Inne świąteczne wzory, które na pewno spodobają się dziecku to wielkanocny baranek, kaczuszka czy zajączek wielkanocny. Mniejszym dzieciom na pewno przypadną do gustu kolorowanki wielkanocne do druku przedstawiające ich ulubione bajkowe postaci, na przykład Kubusia Puchatka albo Królika Bugsa, które szykują się do świąt. Dla starszego dziecka świetnym wyborem będą bardziej skomplikowane kolorowanki przedstawiające motywy Drogi Krzyżowej, Środy Popielcowej czy Niedzieli Palmowej.

W Internecie można znaleźć duży wybór wzorów do wydrukowania, więc z pewnością wybierzesz coś, co spodoba się Twojemu maluszkowi. Wiele z takich pięknie pokolorowanych obrazków może być prezentem dla gości, którzy Was odwiedzą podczas świąt. Możesz również zachęcić dziecko do przygotowania świątecznych kartek, które wyślecie rodzinie i bliskim, z którymi nie możecie się spotkać.

Dodaj komentarz

Wielkanoc
Zajączek Wielkanocny z serwetki: dziecinnie prosty do wykonania!
Zajączek wielkanocny wykonany z serwetki to piękna ozdoba stołu świątecznego. W dodatku jest dziecinnie prosta do wykonania. Zaangażuj do tego dzieci i wspólnie bawcie się tworząc sympatyczne zajączki. Zajączek wielkanocny z
Czytaj dalej
Newsy
Wolny Wielki Piątek 2019? SPRAWDŹ dni ustawowo wolne od pracy w 2019 roku!
Czy w 2019 Wielki Piątek i Wigilia będą dniami wolnymi od pracy? Kiedy wziąć urlop w 2019? Sprawdź, jakie są dni ustawowo wolne od pracy i od szkoły w 2019!
Czytaj dalej
Wielkanoc
3 pomysły na Pisanki Wielkanocne [wzory]
Pisanki są znacznie starsze niż chrześcijaństwo. Zwyczaj malowania jajek znany był już za czasów cesarstwa rzymskiego. Co ciekawe sposoby ich barwienia nie zmieniły się od stuleci. Oczywiście coraz częściej sięgamy
Czytaj dalej
Wielkanoc
Wielkanoc dla dzieci: Jak przygotować dziecko na Wielkanoc? Symbole, przepisy, gry i zabawy na Wielkanoc
Wielkanoc to jedno z ważniejszych katolickich świąt w roku - jak je spędzić z dzieckiem? Czym je zainteresować i w jaki sposób przekonać do polubienia tego święta?  Święta wielkanocne dla
Czytaj dalej
Wielkanoc
Zajączek Wielkanocny: Co symbolizuje? Kiedy przynosi prezenty?
Święto, które nieodłącznie kojarzy się dzieciom z prezentami jest z pewnością Boże Narodzenie. Coraz częściej jednak rodzice decydują się na wręczanie dzieciom prezentów z także z okazji Wielkanocy. O ile
Czytaj dalej
Wielkanoc
Modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym
Modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym powinna być tak samo nieodłączną częścią celebrowania Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, jak dzielenie się poświęconymi dzień wcześniej pokarmami czy składanie najbliższym życzeń. Jaka modlitwa przy śniadaniu wielkanocnym powinna
Czytaj dalej