Najlepszy prezent dla dziewczynki 8 lat – rozmowa na forum z 8 latką

Bycie rodzicem, dziadkiem lub wujkiem, a w szczególności chrzestnym to ciągłe zagwozdki związane z prezentami. Urodziny, dzień dziecka, święta i wiele innych okazji przy których człowiek chce sprawić dziecku przyjemność. Sam przez to nieustannie przechodzę i nie ukrywam, że z roku na rok jest coraz trudniej. Tym razem zastanawiałem się jaki wybrać prezent dla 8 latki.

Postanowiłem zasięgnąć wiedzy u źródła i przeprowadziłem mini wywiady z dziećmi w różnym wieku. Poprosiłem je o wskazanie trzech ulubionych prezentów, które do tej pory (niezależnie od okazji) otrzymali, a także trzy rzeczy o których marzą. Od niektórych udało mi się wyciągnąć także listę nietrafionych pomysłów na prezent dla dziecka w ich wieku.

Mam nadzieję, że inspiracje zawarte w tych wywiadach pomogą Wam w wyborze odpowiednich podarunków.

Na pierwszy ogień pytań idzie Wiktoria, która ma lat 8. Wiktoria to dusza artystki, która świetnie maluje, genialnie wycina i jeszcze lepiej wykonuje zadania techniczne (na przykład składa królika z serwetki).

Trzy ulubione prezenty 8 latki Wiktorii


Prezent dla 8 latki

Robopiesek

Robopiesek to interaktywna zabawka, która reaguje na głos, dotyk, dźwięk, a także światło. Piesek sam chodzi, siada, macha ogonem i rusza głową. Potrafi także szczekać i pokazywać uczucia (za pomocą oczu).

Mi osobiście przypomina Tamagotchi, czyli zwierzątka ukryte w breloku, które trzeba było karmić, wyprowadzać, trenować. W przypadku robopieska zabawa nabiera zupełnie innego wymiaru. Zwierzątko jest namacalne i widać jego zachowanie w trójwymiarze, a nie jak w przypadku Tamagotchi na czarno-białym ekranie.

Dlaczego 8-letnia Wiktoria lubi Robopieseka?
Odpowiedź jest prosta: “ponieważ ciekawie można się nim bawić”.


Zniszcz ten dziennik

Dystrybutor twierdzi, że to dziennik inny niż wszystkie. Miałem okazję do niego zajrzeć, a nawet współtworzyć, tzn. “współzniszczyć” jedną z jego stron. Muszę przyznać, że dystrybutor nie kłamie. Otwierając dowolną stronę tego dziennika możesz być pewny, że spotka Cię coś zaskakującego.

Tego dziennika nie da się opisać. Jego trzeba otworzyć. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza jako prezent dla artystycznych dusz. Pobudza kreatywność i zmusza do myślenia OOTB (out of the box).

Dlaczego 8-letnia Wiktoria lubi swój dziennik?
“ponieważ są w nim ciekawe zadania”


Prezent dla 8 latki

Gra Minecraft

Tutaj muszę się nieskromnie pochwalić, że był to prezent ode mnie. Niestety mama Wiktorii do tej pory krzywo się na mnie patrzy z powodu tego zakupu.

Minecraft ma wśród rodziców tyle samo przeciwników, co zwolenników. Według mnie, gdy dziecko jest pilnowane i nie przesadza z wirtualnym światem to Minecraft rozwija wyobraźnię.

Nie zapomnę mojego zdziwienia, gdy włączyliśmy grę po raz pierwszy, a Wiktoria zaczęła mi tłumaczyć, że musi szybko zrobić zagrody, żeby mieć owce, żeby z nich zrobić wełnę. Wełna jest potrzebna na poduszki, na których będzie spała w nocy. Długo zbierałem szczękę z podłogi. Dziecko, które ma 8 lat i nigdy nie grało w Minecrafta zna całą drogę związków przyczynowo skutkowych od rolnictwa po przemysł.

Dlaczego 8-letnia Wiktoria lubi Minecrafta?
“ponieważ można w nim zbudować wszystko”


O jakim prezencie aktualnie marzy dziewczynka, która ma 8 lat?

Na to pytanie Wiktoria odpowiedziała następująco z krótkim uzasadnieniem:

 • Łowcy duchów” – gra, która czasami przeraża, ale za to zapewnia świetną zabawę.
 • Twister” – połączenie gry z gimnastyką.
 • Złap karalucha” – to po prostu śmieszna gra.

Nietrafiony prezent dla 8 latki?

Wiktoria nie umiała wskazać prezentów, które były nietrafione. Wszystkimi w mniejszym lub większym stopniu się bawi. Każdy sprawił jej radość. Wybranie trzech ulubionych także nie było dla niej najłatwiejszym zadaniem.

Sprawdź także: TOP 11 najczęściej kupowanych zabawek i gier

Dodaj komentarz

6 komentarzy: Najlepszy prezent dla dziewczynki 8 lat – rozmowa na forum z 8 latką

 1. u nas najlepiej sprawdzają się ubranka. Nasza 8 latka jest małą fashionistką, zabawki ja raczej nie satysfakcjonują.

  • Zniszcz ten dziennik? ja taki prezent dostałam na 23 urodziny. Myślę, że dla dziecka to niezbyt odpowiedni wybór. Ja zazwyczaj kupuje ubranka…

   • Moja prawie ośmiolatka twierdzi, że ubrania to żaden prezent i nie sprawiają dzieciom przyjemności.

    • Zniszcz ten dziennik – petarda, nie widziałam jeszcze żeby córka czymś się tak ekscytowała. Znała go już z YouTube, ale dużo zabawy miała z wymyślaniem własnych rozwiązań. Wiele dni naprawdę fajnej zabawy.

     • Ubrania zdecydowanie nie. U nas tylko zabawki.

      • Moja mała śmiała lubi rzeczy, które można użyć do czegoś

       Zabawki

       Zabawki: Najlepsza kuchnia dla dziecka

       Zabawkowe kuchnie to dla dzieci ośrodek twórczej zabawy, który daje maluchowi narzędzia – a w tym przypadku raczej naczynia – do poszerzania wyobraźni, doskonalenia umiejętności współpracy, poszerzania słownictwa oraz rozwinięcia...

       Czytaj dalej →
       Zabawki

       Latająca dyskopiłka

       Dyskopiłka to zabawka, która w ciągu ostatnich paru sezonów stała się prawdziwym hitem nie tylko wśród najmłodszych maluchów, ale uwielbiają ją również starsze dzieci, a nawet nastolatki i dorośli. Na...

       Czytaj dalej →
       Planowanie ślubu oraz wesela

       Ciekawe pomysły na zaręczyny

       Zanim nastąpi sakramentalne „tak” przed ołtarzem, zawiązują się tak zwane zaręczyny. Chłopak prosi swoją dziewczynę o rękę wręczając jej pierścionek zaręczynowy. Jest to część tradycji oraz bardzo ważny moment w...

       Czytaj dalej →
       Gry i zabawy dla dzieci

       LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

       Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

       Czytaj dalej →
       Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
       Logo
       Enable registration in settings - general