Moja babcia znalazła sposób na szpaki w ogrodzie. Dzięki niemu krzewy uginają się od owoców

Szpaki są pięknymi ptakami, jednak wyrządzają w ogrodzie wiele szkód i skutecznie ogołacają rośliny z owoców. Moja babcia znalazła na to jednak sposób. Dzięki niemu ptaki zostawiają drzewka w spokoju, a ona cieszy się obfitymi owocami każdego roku. Jak skutecznie odstraszyć szpaki?

Obecność szpaków w ogrodzie nie jest zbyt przyjemna. Ptaki szybko zabierają się za zjadanie owoców i wyrządzają wiele szkód, jednak problem można rozwiązać prostą metodą. Okazuje się, że doświadczenie starszego pokolenia wystarczy, by szpaki wyniosły się na dobre. O tym patencie opowiedziała mi moja babcia. Jak pozbyć się szpaków z ogrodu?

Sprawdź: Proste w przygotowaniu opryski na mszyce. Dzięki nim szkodniki pospadają z liści i znikną z ogrodu na dobre

Co jedzą szpaki? Nie pogardzą nawet niedojrzałymi owocami

Szpaki, które często podziwiamy przez okno, zazwyczaj nie są mile widzianymi gośćmi w ogrodach. Żywią się owocami w sadach i zdarza się, że niszczą tym samym sporą część zbiorów. Lubią między innymi borówki, porzeczki, wiśni, czereśnie, winogrona i śliwki. Najchętniej wybierają dojrzałe owoce, ale nie odpuszczą również tych, które nie zdążyły jeszcze w pełni dojrzeć. Niegdyś moja babcia opowiadała, że szpaki wyrządzają w jej ogrodzie wiele szkód. W ostatnich latach problem został jednak zażegnany, bo wypróbowany przez nią trik zdziałał cuda. Jeśli nie chcesz z bólem obserwować ogołoconych krzaczków i drzew, warto szybko podjąć działania i zastosować skuteczny odstraszacz na szpaki.

Sprawdź: Zerwij pędy czosnku i dodaj do tych potraw. Goście spytają, czym jest sekretny składnik

Odstraszacz na szpaki? Wykorzystaj te przedmioty, a zapomnisz o chemicznych preparatach

Według mojej babci prostą i skuteczną metodą na szpaki w ogrodzie jest wykorzystanie odblasków. Wystarczy, że umieścisz w różnych miejscach posesji przedmioty, które będą odbijać światło. Sprawdzi się folia aluminiowa, stare płyty CD, a nawet zużyte naszyjniki i połyskująca taśma. Jeśli szpaki atakują krzewy i drzewa owocowe, powieś na nich te przedmioty, a przez blask świecący w oczy nie będą się czuć komfortowo i szybko poszukają innego miejsca na żer. Trik jest w pełni naturalny i nie szkodzi ani ptakom, ani krzewom. Raz zastosowany sprawi, że szybko zapomnisz o chemicznych opryskach i innych środkach ochrony owoców.

Sprawdź: Nie wyrzucaj skoszonej trawy! Ogrodnicy mają lepszy sposób. Rozwiążesz nawracający problem

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Ile mleka dla noworodka?

Jaką ilość pokarmu potrzebuje niemowlak? Jeśli czytałeś/aś mój pierwszy wpis na blogu o białej kupce to wiesz, że mieliśmy na początku delikatne problemy z karmieniem Zuzi. Od głodówki po obżarstwo...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general