Nie lubisz prasować firanek? Więcej tego nie zrobisz! Z tym trikiem będą proste w kilka sekund

Z pewnością każdy z nas ma prace domowe, za którymi nie przepada. Dla jednych będzie to zmywanie naczyń, dla innych wynoszenie śmieci. My mamy za to trik dla tych, którzy nie cierpią prasować.

Gładkie firanki bez żelazka? Czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej, a większość z nas rozwiązanie ma w łazience. Koniec ze żmudnym prasowaniem firan. Jeden kosmetyk sprawi, że będą prościutkie w kilka chwil.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Jak prać firanki? Domowe sposoby, dzięki którym zachowają wygląd na długo

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na środki używane do prania firanek. Nie wybierajmy mocnych detergentów, ani nie przesadzajmy z ich ilością. Świetnie sprawdzą się domowe triki, które pomogą zachować materiałowi biel. W tym celu polecamy namoczyć firanki 10 minut przed praniem w wodzie z dodatkiem soli. Na 1 litr będziemy potrzebowali 2 łyżek przyprawy. Następnie trzeba odpowiednio przygotować firanki, czyli złożyć je w kostkę i umieścić w większym worku na bieliznę lub poszewce od poduszki. W ten sposób unikniemy powstawania zagnieceń w trakcie prania. Do proszku można dodać 2 łyżki sody oczyszczonej dla lepszego efektu. Temperatura powinna wynosić maksymalnie 40 stopni, aby nie zdeformować materiału. Podobnie z wirowaniem – zaleca się maksymalnie 400 obrotów, a najlepiej ustawienie programu delikatnego.

Sprawdź: Znaki prania, suszenia i prasowania. Jak czytać oznaczenia na metkach odzieżowych?

Jak prasować firanki bez żelazka? Zamiast włosy, spryskaj materiał

Od razu po zakończeniu cyklu należy jeszcze mokre firanki rozwiesić na karniszach. Oczywiście woda nie może z nich ściekać, bo uszkodzimy w ten sposób podłogę. Materiał powinien być jednak wciąż wilgotny. To sprawi, że zapewne sam wyprostuje się pod wpływem własnego ciężaru. W przypadku mocniejszych zagnieceń polecamy użycie… lakieru do włosów. Spryskujemy materiał kosmetykiem w odległości minimum 20 cm, a po kilku sekundach będziemy mogli cieszyć się gładkimi firankami.

Sprawdź: Dlaczego pranie śmierdzi? Jak suszyć pranie, żeby nie śmierdziało?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo