Nowy bon turystyczny 2023/2024 może zastąpić 500 plus. Wiceminister komentuje szczegóły projektu

Pierwsza edycja bonu turystycznego okazała się sporym sukcesem. Program zapewnił wsparcie nie tylko rodzinom, ale także branży turystycznej. Nic więc dziwnego, że wciąż pojawiają się pytania o wznowienie świadczenia na zbliżające się wakacje. Z wypowiedzi polityków wynika, że dodatek wakacyjny 2023 mógłby częściowo zastąpić 500 plus. Czy będzie nowy bon turystyczny 2023/2024 i w jakiej formie? Będzie podwójne 500+ na wakacje?

Nowy bon turystyczny 2023/2024

Bon turystyczny został wprowadzony w lecie 2020 roku jako element walki ze skutkami obostrzeń covidowych. Jego celem było nie tylko zapewnienie finansowego wsparcia rodzinom z dziećmi, ale także podbudowanie branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała w okresie pandemii. Program okazał się dużym sukcesem i Polacy bardzo chętnie z niego korzystali. Niestety bon był świadczeniem jednorazowym, a jego ważność skończyła się 30 marca 2023 roku.

Inicjatywa tak bardzo spodobała się nie tylko rodzicom, ale także przedstawicielom branży hotelarskiej, że stale pojawiają się pytania o ewentualne wznowienie programu. Niestety przedstawiciele rządu rozwiewają nadzieje. Wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy przyznał w rozmowie z PAP, że “nie ma możliwości, żeby teraz przeznaczono 4 mld zł na takie wparcie. Takiego programu na pewno nie będzie”. Dodał jednak, że w jego resorcie trwają pracą nad inną formą wsparcia dla polskiej turystyki oraz rodzin.

Zobacz: Podwyżki dla nauczycieli od lipca 2023? Takie kwoty mają pojawić się na kontach

Dodatek na wakacje 2023 zamiast 500 plus?

Wiele wskazuje na to, że bon turystyczny powróci, ale będzie on przyznawany na zupełnie nowych zasadach. Jak wynika ze słów ministra sportu i turystyki, Kamila Bortniczuka, “nie będzie to tak szeroka forma wsparcia, jak ta interwencyjna, związana z ograniczeniami covidowymi”. Istnieje jednak możliwość, że rodzice otrzymają bon turystyczny zamiast 500 plus. Według nieoficjalnych ustaleń program miałby funkcjonować w ten sposób, że w miesiącach letnich na dziecko przysługiwałoby np. 800 lub 1000 zł w ramach bonu, ale jeśli rodzice zdecydują się na tę formę wsparcia, nie dostaną za ten okres 500 plus.

Sprawdź też:

Turystyka

Cicha strefa bez dziecka w samolocie?

Kilka dni temu media związane z podróżami obiegła informacja, że kolejne linie lotnicze wprowadziły na pokładzie swoich samolotów tak zwane strefy bez dzieci. Tego typu rozwiązania można już spotkać w kilku...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general