10 oryginalnych pomysłów na niezapomniane urodziny w czasie kwarantanny

Czy urodziny Twojego dziecka przypadły właśnie na okres przymusowej izolacji spowodowanej epidemią COVID-19? Jeżeli tak, z uwagi na kwestie bezpieczeństwa z pewnością konieczne było odwołanie zaplanowanego przyjęcia urodzinowego, bez względu na to czy miało ono mieć miejsce w Waszym domu czy też np. na sali zabaw. Każdy rodzic wie, że przekazanie takiej wiadomości dziecku to prawdziwy cios w serce. Jak sprawić, by mimo ograniczeń ten wyjątkowy dzień był dla dziecka pełen radości i na długo zapadł w jego pamięć? Oto 10 sprawdzonych propozycji!

1 Zadbaj o dekoracje!

Dzieciom bez względu na wiek ogromną frajdę sprawiają urodzinowe dekoracje. Zadbaj więc w tym dniu o dużą ilość balonów, kolorową girlandę czy wystrzałowe confetti, np. z bohaterami ulubionych bajek, którymi udekorujesz salon lub pokój solenizanta. Pomimo ograniczeń wiele firm oferujących np. balony z helem, nadal świadczy swoje usługi, w tym również z dostawą gotowych dekoracji pod wskazany adres.

2 Przyjęcie urodzinowe online

Dziecięce przyjęcie urodzinowe bez bałaganu to prawdziwe spełnienie marzeń każdego rodzica! Skoro nie można zaprosić rodziny i bliskich do siebie, połącz się z nimi w ramach rozmowy video za pomocą jednego z wielu komunikatorów (Messenger, Skype, Zoom). W jej trakcie można nie tylko wspólnie odśpiewać „Sto lat” i być świadkiem zdmuchiwania świeczek na urodzinowym torcie, ale także zorganizować np. dyskotekę dla dzieci. Wystarczy udostępnić określoną piosenkę i zachęcić każde z dzieci do tańca przed kamerą. W zależności od wieku uczestników można również przeprowadzić online inne zabawy, jak np. „Polowanie” czy po prostu pozwolić uczestnikom przyjęcia porozmawiać ze sobą.

3 Samochodowa parada

Jeżeli to możliwe, zorganizuj swojemu dziecku urodzinową paradę. Wystarczy poinformować rodzinę i przyjaciół, że o określonej godzinie dziecko stanie przed domem/na balkonie/w oknie swojego pokoju. Z pewnością przejazd przystrojonych balonami lub kolorowymi transparentami samochodów wywoła na jego twarzy szeroki uśmiech!

4 Urodzinowe kartki lub filmik video

Innym pomysłem na okazanie wsparcia solenizantowi jest wysłanie do niego dużej ilości kartek urodzinowych. Otwieranie ich jedna po drugiej z pewnością wywoła wiele radości, zwłaszcza że w każdej z nich znajdzie wiele ciepłych słów! Alternatywą jest stworzenie filmiku z życzeniami od rodziny i przyjaciół. Krótka urodzinowa wiadomość video lub np. mini wywiad o solenizancie od każdego z nich, zmontowane w jeden dłuższy film to coś, do czego z pewnością będzie powracał w przyszłości nie raz!

5 Odwiedź bajkowy park rozrywki!

Czy odwiedziny w Disneylandzie są możliwe w obecnej sytuacji? Wbrew pozorom odpowiedź brzmi: tak! Mowa oczywiście o wirtualnym skorzystaniu z atrakcji oferowanych przez te bajkowe parki rozrywki. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na Youtube, by w ciągu kilku chwil w zaciszu własnego domu przenieść się na jedną z wielu karuzel dostępnych w Disneylandach na całym świecie. Piraci z Karaibów, Elsa i Anna, a może Piotruś Pan? Pozwól zdecydować solenizantowi!

6 Poszukiwanie skarbu

Zarówno duzi, jak i mali uwielbiają tajemnice i niespodzianki. Pobaw się więc z solenizantem w polowanie na prezenty. Ukryj je w różnych miejscach Waszego domu, a następnie za pomocą wskazówek lub przygotowanej wcześniej mapy skarbów pomóż mu je odnaleźć! Pamiętaj – zacznij od drobnych upominków, a główny prezent zostaw na sam koniec!

7 Domowa fotobudka

Większość dzieci uwielbia wesołe zdjęcia, stwórzcie więc z okazji urodzin domową fotobudkę. Wystarczy, że przygotujecie śmieszne nakrycia głowy, kolorowe okulary, wąsy i inne akcesoria, które pomogą stworzyć niecodzienne kreacje. Możecie oczywiście zamówić gotowe zestawy lub przygotować je sami. Wiele wzorów do druku, np. z maskami ulubionych superbohaterów, można znaleźć na Pinterest!

8 Filmowy maraton

Przemieńcie Wasz salon w prawdziwą salę kinową! Przygotujcie popcorn, nachosy, napoje ze słomką lub inne przekąski i spędźcie wieczór oglądając ulubione bajki lub filmy dla dzieci wybrane przez solenizanta! Ciekawą opcją dla starszych dzieci jest wtyczka Netflix Party, która umożliwia wspólne oglądanie ulubionego filmu i rozmawianie w trakcie jego trwania na specjalnym czacie. To doskonała szansa na to, by wieczór filmowy stał się jeszcze bardziej atrakcyjny!

9 Urodzinowa uczta

Pozwól solenizantowi w całości zaplanować menu na ten dzień. Zaserwuj mu iście królewskie śniadanie przygotowane z ulubionych składników, pyszny obiad oraz wymarzony tort. Nie odmawiaj, nawet jeżeli zaproponowane potrawy nie należą do najzdrowszych – w końcu to wyjątkowy dzień! A może przygotujecie je wspólnie? To także doskonała zabawa!

10 Urodzinowa wiadomość od idola

Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej? A może ma swojego ulubionego aktora lub piosenkarza? W obecnej sytuacji wiele gwiazd oferuje fanom swoje wsparcie online, być może uda się więc zorganizować krótką, spersonalizowaną wiadomość skierowaną specjalnie dla solenizanta lub nawet rozmowę online z ulubionym idolem. To coś, czego dziecko z pewnością nigdy nie zapomni!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt, Nauka chodzenia

Pchacz czy chodzik?

Pchacz czy chodzik, czyli czy i czym wspomagać naukę chodzenia u dzieci? Pomysł na ten wpis pojawił się po przeczytaniu komentarzy, które dziś pojawiły się na naszym Instagramie. Chodziło o...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo