Posadź te kwiaty na jesień na balkon. Tak piękne, że sąsiedzi zzielenieją z zazdrości

Lato powoli dobiega końca, więc warto przejrzeć katalog roślin, które świetnie sprawdzą się jesienią, a nawet zimą. Tym kwiatom niestraszne są niesprzyjające warunki pogodowe na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Idealne rośliny na jesień: balkon, taras i ogród

Pogoda jesienią nie rozpieszcza kwiatów, jeśli więc szukasz roślin, które nieco ożywią twój balkon bądź ogród, to przygotowałam dla ciebie kilka propozycji. Te rośliny doceniamy za ich łatwą pielęgnację, a jednocześnie piękny wygląd. Kiedy posadzisz te kwiaty, sąsiedzi z pewnością będą spoglądać i podziwiać roślinne kompozycje.

  1. Chryzantemy – absolutny klasyk, jeśli idzie o jesienne rośliny. Zdecydowanie polecam te kuliste, które wyglądają na pełne i występują w wielu różnych kolorach. Warto odczarować ich “cmentarny” urok i dodać szczypty koloru w swojej przestrzeni. Nie trzeba ich specjalnie pielęgnować i z pewnością wytrzymają do pierwszych przymrozków.
  2. Wrzosy – to kolejny klasyk, który musiał się znaleźć w tym zestawieniu. Tutaj ważne jest podłoże i odpowiednia donica. Warto wybrać te większe i od razu przesadzić wrzosy po zakupie. Z ich udziałem stworzysz zniewalające kompozycje na parapet.
  3. Astry (np. nowobelgijskie, nowoangielskie, tatarskie czy krzaczaste) – ta roślina jest bardzo dobrze znana ogrodnikom; często gości w ogrodach jesienią, ponieważ to jest jej czas rozkwitu. Te kwiaty nawet jesienią lubią światło i wilgoć, więc powinny znaleźć się blisko okna lub miejsca dobrze nasłonecznionego.

Sprawdź: Ile m3 wody zużywa jedna osoba?

Te rośliny zasadź jesienią. Zachwycą i ucieszą oko

Co jeszcze warto zasadzić jesienią w swoim ogrodzie? Niezwykłe kompozycje z powyższymi kwiatami stworzysz na przykład z:

  • żurawką ogrodową,
  • kapustą ozdobną,
  • rozchodnikiem okazałym,
  • cyklamenem (fiołkiem alpejskim),
  • aksamitką,
  • celozją,
  • kwiatami hebe.

Sprawdź: Ta roślina bije na głowę petunie i pelargonie. Udekoruj nią balkon i rabaty. Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości

Aranżując balkon bądź ogród, nie zapominaj o odpowiednich, sezonowych dodatkach, które podkreślą jesienny klimat. Skorzystaj z drewnianych dodatków, np. drewnianych lub wiklinowych koszy, płyt czy desek. Świetnie sprawdzą się również małe ozdobne dynie, które wraz z rozpoczęciem sezonu można zakupić w marketach. A całość podkreśl lampkami, np. zawieszając na suficie w ogrodowej altanie czy na poręczy balkonu.

Sprawdź: Jak znaleźć gniazdo much w domu? Te metody pomogą uporać się z owadami

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo