Średnie zużycie wody w mieszkaniu- Ile m3 wody zużywa jedna osoba?

Ile m3 wody zużywa jedna osoba? Wszystko zależy od tego jak dużo korzystamy z wody. Średnie zużycie wynosi około 100 litrów na osobę. Miesięcznie jedna osoba zużywa około 3 m³ wody. Polacy zużywają dużą ilość wody. W polskich domostwach wykorzystuje się 35% wody.

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Średnie zużycie wody na jedną osobę to około 100 litrów dziennie.
  • Miesięcznie zużywamy około 3 kubików (3000 litrów) wody.
  • Przeciętne zużycie wody w mieszkaniu dla dwóch osób to 5-6 m³.
  • Samo spłukiwanie toalety zużywa 50 litrów wody.

Ile m3 wody zużywa jedna osoba?

Ile metrów sześciennych wody zużywa jedna osoba? Według statystyk i informacji GUS przeciętny Polak zużywa do 100 litrów wody dziennie. W skali miesiąca możemy zużyć do 3 m³. To i tak mniej od naszych sąsiadów Niemców czy Wielkiej Brytanii. Osoby mieszkające w domu jednorodzinnym zużywają dwa razy więcej wody niż mieszkańcy bloku. A to ze względu na posiadanie ogrodu, który trzeba regularnie podlewać. 

Zużycie wody zależy od wielu czynników. Od liczby domowników, posiadanych sprzętów, które pobierają wodę czy od czynności domowych takich jak pranie, sprzątanie czy przygotowywanie posiłków. Pomimo tego, że zużycie wody na jedną osobę jest o wiele niższe niż w krajach europejskich, to warto wodę oszczędzać. Warto zakręcać kran przy myciu zębów lub korzystać z prysznica. Zmiana nawyków pomoże w ograniczeniu zużycia wody. Warto myć naczynia w zmywarce, brać kąpiel pod prysznicem, zakręcać dobrze krany, żeby nie kapało lub wykorzystać wodę ponownie. Bardzo często przed wyrzuceniem śmieci takich jak słoiki czy butelki, myjemy je. To częsty błąd, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Każde śmieci są myte przemysłowo, więc płucząc je w domu, niepotrzebnie marnujemy wodę.

Zobacz także: Woda do picia: z kranu, filtrowana, a może butelkowana?

Ile kubików wody na osobę na miesiąc?

Miesięcznie jedna osoba potrafi zużyć nawet około 1000 litrów wody do celów konsumpcyjnych oraz innych czynności takich jak sprzątanie czy pranie, to stanowi 1 m³, czyli 1 kubik wody. Miesięcznie jedna osoba zużywa około 1 do 3 kubików wody. Zużycie wody w przeciągu miesiąca to znaczna ilość. Sama kąpiel w wannie pochłonie około 150 litrów wody. Według starego powiedzenia „pieniądze płyną jak woda”. Woda, która płynie w naszych kranach, jest coraz droższa. Rachunki za wodę potrafią nadwyrężyć budżet domowy. Średnia cena wody za kubik wynosi około 10 zł.

Średnie zużycie wody w mieszkaniu 2 osoby

Średnie zużycie wody w mieszkaniu dla dwóch osób to około 5-6 m³ wody na miesiąc. Wszystko zależy. jak i do czego tę wodę używamy. Więcej wody zużyjemy w przypadku mycia naczyń pod bieżącą wodą niż jeśli skorzystamy ze zmywarki. Częste pranie również powoduje większe jej wykorzystanie. W mieszkaniu zużywamy około 200 litrów na wieczorną kąpiel w wannie, około 50 litrów do spłukiwania toalety, nawet około 90 litrów przez kapiący kran w kuchni. Ile m³ wody na osobę? Średnio zużywamy 3 m³ wody w ciągu miesiąca na osobę. Ile średnio wody zużywa 1 osoba na miesiąc? Miesięcznie jedna osoba zużywa około 3 kubików wody.

Zobacz także: Woda gazowana w ciąży: Fakty i mity na temat picia wody gazowanej podczas ciąży

Ile metrów wody na osobę w czynszu?

W skład czynszu wchodzą opłaty za wodę. Ogólnie przyjmuje się, że miesięcznie mamy do wykorzystania 3 m³ wody zimnej i 3 m³ wody ciepłej. Zapotrzebowanie na wodę będzie inne w bloku a inne w domku jednorodzinnym. W mieszkaniach na wynajem woda za m³ może się różnić. Wszystko zależy od właściciela. Oczywiście zużycie wody zależy od liczby domowników. Ogólne założenie w mieszkaniach na wynajem to 7 m³ zużycia wody na jedną osobę miesięcznie. Z całą pewnością tyle m³ nie wykorzystamy. Właściciel wynajmującego mieszkania może poprosić o zaliczkę za zimną i ciepłą wodę. Wszystkie opłaty za wodę naliczane są według zużycia. Ile wody na osobę miesięcznie? Miesięcznie jedna osoba wykorzystuje około 3 kubików wody, czyli 3000 litrów. Średnie zużycie wody na 4 osoby wynosi od 120 do 240 litrów na dobę. Ile m³ wody zużywa jedna osoba? – przeciętny Polak zużywa około 1 m³, możemy zaoszczędzić jej wykorzystywanie poprzez zmianę swoich nawyków.

Zobacz także: Sennik: WODA – Co oznacza sen o wodzie?

Rodzice pytają, ile m3 wody zużywa jedna osoba?

Ile m3 zużywacie wody?

Jedna osoba zużywa około 3 m³ wody.

Ile człowiek zużywa wody miesięcznie?

Jeden człowiek zużywa około 3 kubików wody na miesiąc. Jest to 3000 litrów wody.

Ile wody zużywają 2 osoby?

Dwie osoby średnio zużywają od 120 do 240 litrów dziennie.

Ile średnio zużywa się wody w domu?

Wszystko zależy od liczby domowników. Niemniej jednak jedna osoba zużywa około 100 litrów. A więc rodzina 4-osobowa zużyję około 400 litrów dziennie.

Ile m3 wody jest w czynszu?

Ogólnie przyjmuje się, że jest to 7 m³. Najczęściej zimna woda to 3 m³ i ciepła 3 m³.

Dodaj komentarz

Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo